"Herkesi mutlu etmeye çalışanlar en sonunda yalnız kalmaktadırlar."

 • çok teşekkürler ayın hocam şiirime verdiğiniz desteğe ve güzel yorumunuza sonsuz saygılarımla...

 • Sayfama hoş geldiniz,giderkende,muazzam şeyler bıraktınız.Merhabanın anlamıda söyleminizde (Farsça'dan) harika tekrar merhaba...iyiki izinizi bıraktınız,sağ olunuz.

 • Yakup İcik çok sevecen,dost canlısı oluşu,beyefendiliğ,hoşgörülü ve edebiyata gönül vermiş kimliğiyle; sanal alemde tanıdığım sayılı şairlerden biridir.Yüce Allah'ımın her şeyi gönlüne göre vermesi,sevenleriyele beraber huzurlu ve mutlu, sağlıklı bir ömür sürdürmesi dileklerimle bu değerli insana en ...

 • İsimsiz

  Nizam Kara

  06.04.2018 - 17:24

  "Mecmun" gizli siir icinde, kutlarim...

 • siir basliklarini siir icinden degil de siirin tamamini ifade edebilen daha kreativ siir basliklarina yönelin cünkü; siirleri tasiyan siir basliklarindir..kutlarim bu da güzeldi...

 • Çile

  Sevil Tunaboylu

  06.04.2018 - 17:11

  bu daha bir ayricalik tasiyor siirlerinizin arasinda, yazmaya devam edin, begenmedim diye yazdiginiz sözleri önemseyin cünkü; siir yazmayi acacak gizli anahtar kelimeler vardir gözlemleyin..selamlar

 • rockefeller

  Hristiyan Papa,sinin bile elini öptügü Rockefeller, gizli Dünya Devletinin yöneticiligine bir asiri askindir düne kadar sahiptiler(kismen hala öyle) oysa; günümüzde küresel sistemin isleyisindeki catlaklar olusunca gizlilikleri ifsa oldu ve son 30 yildir dünyada kaos planini devreye soktular, isgal edilen devletler, savas ve ic savas basgösteren ülkeler Rockefeller atesinden sicrayan alevlerdir.

 • özgürlük

  En demokratik ülkelerde bile 'Özgürlük' kanunlarla sınırlıdır.

 • Troll

  antik ve ortaçağda okullarda okutulan retorik, diyalektik, aritmetik gibi yedi özgür sanattan biridir. keşiş okullarında 'trollica' adı verilen bu sanat bireylere ahalinin ilgisini toplama, farklı düşünme, iletişim gibi alanlarda beceri kazandırırken uzmanlaşanlara popüler olma, sıkıntı giderme gibi avantajlar sunmaktaydı.
  bu okullarda trollica eğitimi almak isteyen öğrenciler özel yetenek sınavına tabi tutulurdu.
  sınavlar 'teorica' ve 'pratica' adı verilen iki aşamadan oluşmaktaydı. teorica aşamasında sosyoloji, felsefe, tarih, psikoloji, gündemi takip etme gibi alanlarda öğrencilerin bilgisi ölçülür, özellikle politika, antropoloji ve din testlerinde en alakasız şıkkı işaretleyenler extra puanlarla ödüllendirilirdi.
  pratica adlı aşamada ise öğrenciler halkın arasına salınır*, kendilerinden iletişim konusundaki becerilerini sergilemeleri istenirdi. bu aşamada en fazla dikkat çeken, coşan, coşturan, kitleleri peşinden sürükleyen ve düşünsel boyutta farklılaşan adaylar trollica eğitimi almaya hak kazanırdı.
  iki yıl süren yorucu bir eğitimden sonra başarılı olanlara 'magistertrolla' ünvanı verilir ve derhal boş kadrolara atanarak 'trollük sanatını' icra etmeye başlarlardı.