<object width='425' height='344'><param name='movie' value='http://www.youtube.com/v/-dmf3w3Nlmg&hl=en&fs=1&rel=0&color1=0x3a3a3a&color2=0x999999'></param><par ...

<object width='425' height='344'><param name='movie' value='http://www.youtube.com/v/-dmf3w3Nlmg&hl=en&fs=1&rel=0&color1=0x3a3a3a&color2=0x999999'></param><param name='allowFullScreen' value='true'></param><param name='allowscripttaccess' value='always'></param><embed src='http://www.youtube.com/watch?v=-dmf3w3Nlmg' type='application/x-shockwave-flash' allowscripttaccess='always' allowfullscreen='true' width='425' height='344'></embed></object>
 

Şahin Kars, Sorgun’nun Gümüşkavak köyünde doğdu. Köyünde İlkokul bulunmaması nedeniyle İlkokulu Bahadın’da okudu. Ankara’da Aktaş Erkek Sanat Enstitüsü Elektrik Bölümünü bitirdi. Almanya’ya gidinceye kadar PTT Adli Tebligat Servisinde Memur olarak görev yaptı.

         1972 yılından beri Almanya’da çalışmakta olan Şahin Kars; ilkgençlik döneminde yazdığı şiirlerinden elinde kalanlar ile Almanya‘da yazdığı şiirlerin bir bölümünü 1989 yılında Okan Yayınevinden çıkan „Avrupa’da Kolumuz Var“ adlı ilk şiir kitabında yayımladı.
Şairin 1989‘dan 1999 yılına kadar yazdığı şiirler ise; toplu olarak, 1999 yılında Suteni Yayıncılıktan çıkan „Beklediğimiz Bahar“ adlı 2. şiir kitabında yayımlanmıştır.

             Bir çok dergi, gazete ve antolojide şiirleri yayımlandı. Kâzım Birlik tarafından bestelenen şiirleri TRT arşivlerine girdi.  

             Şairin ilk kıtabındaki şiirlerini Bir de Ozan Ali Kızıltuğ’un diliyle tanıyalım.

             Şahin Kars’ın şiirlerinde Avrupa’da yaşayan insanlarımız dallarını suya salmış salkım söğüt gibi yansımaktadır.

             Şair 1989 yılında yayımlanan ilk kitabında, işlerini yoluna koyup yavrularını daha iyi yaşatabilmek umuduyla Avrupa‘ya giden insanlarımızı, ince, derin ve yalın bir şekilde, duygusal ve hüzünlü bir hava içinde, „Ali Osman“la şiirleştirir.

             Bireyin yaşam savaşımı içinde acılarını, özlemlerini, kaygılarını, umutlarını öne çıkarırken; aşk hemen yanıbaşında değil, her zaman ve sımsıcak yüreğindedir. Sevgilinin eli elinde olmalıdır. „seven tanımaz engel, yarın değil hemen gel“ demektedir. Kısaca söylersek, şairimiz için aşk; soluk gibidir, „onsuz nasıl yaşanır…“ 
 
             Şahin Kars’ın şiirlerini bir solukta okuyabilmek için soluğumun uzun olmasını dilerdim.

             Gurbetten sılaya, her biri türkü tadında.

                                                                                    Ali Kızıltuğ

 

Tamamını Oku

 • Arkadaş Grubumdan Sn. Şahin Kars

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **

 • Sitemizdeki Gruplarımızın Saygın Üyelerinden Sn. Şahin Kars

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **

 • Gruplar arkadaşımız Sn. Şahin Kars

  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >

  * Mustafa Kemal Atatürk Birliği * Antoloji Yetkili Şairleri * Yurt Dışı Üyeleri *
  * Evrensel Sanatçılar * Özgür Şair-Yazarlar * Antoloji Gruplar Üyeleri *
  * Pen-Pal Club * Antoloji Sitesi Üyeleri * Dr.Jivago Özel * Işık Germa ...

 • Yazmışlar

  Şahin Kars

  06.02.2017 - 14:17

  Fahri Bulut.
  Değişik konu ve betimlemeleri ile şiirlerini ustaca yazan okuyucularına sevdirerek okutan, ayakta alkışlatan, şair ve şiir dostu, bitimsiz sevgilerimi yollar, şiir tadında mutlu, huzurlu, sağlıklı, uzun ömürlü bir yaşam dilerim...

 • Gel Hele Gülüm

  Şahin Kars

  06.02.2017 - 00:18

  İbrahim Vedat Çarpar.
  Tebrikler Şahin Bey,son zamanlar okuduğum en güzel şiirlerden biriydi.8 li hece,sade anlatım,genelde tam kafiye, çok başarılı bir anlatım.Başarılarınızın devamını dilerim.saygılar. İbrahim Vedat Çarpar.

 • Gel Hele Gülüm

  Şahin Kars

  06.02.2017 - 00:13

  Başak Sam.
  '.............
  Bülbülüm gönül bağımda
  Ballar vardır dudağında.
  Güller açsın yanağında
  Gül hele gülüm gül hele.
  ..............'

  Bu moralsiz günüme şiiriniz ilaç gibi geldi Şahin Bey, zevkle okudum. Kaleminize, yüreğinize sağlık.. Saygılarımla. Başak Sam.