.14 Aralık 1952 Malatya Arapkir doğumluyum.
Ailemin İstanbul-Feriköy de ikamet ediyor olmasından dolayı bende dört yaşıma yani ayrılık öncesine kadar orada büyüdüm.Nasıl bir fırtına esti de H ...


.14 Aralık 1952 Malatya Arapkir doğumluyum.
Ailemin İstanbul-Feriköy de ikamet ediyor olmasından dolayı bende dört yaşıma yani ayrılık öncesine kadar orada büyüdüm.Nasıl bir fırtına esti de Hayatın acımasız labirentine düştüğümüzü bilemiyorum. Ayrılık sonrası Amcam beni Malatya ya götürdü İlk ve orta okul tahsilimi orada okudum ve sonrasın da okulu bırakarak İstanbul'a döndüm.Daha on üç yaşımda hayatla yüzleşerek çocukluğumu yaşamadan ev ekonomisine yardım etmeye başladım. Babam evlenmiş ama bana söylenenlere göre Annem de ölmüştü.. Hayat zordu geleceğe dönük hiç bir plan yapmıyor günü yaşıyordum. Sevgi denilen olguyu bilmiyor tanımıyordum.Çıraklık da geçen yıllarım ve hayata tutunamadığım ıskalanmış zamanlar yaşıyordum Hiç oyuncağım olmamıştı mesela çocukluğum uçmuş gençliğim heba olmak üzereyken Askerliğim geldi çattı.
..Daha önce yanında çalıştığım uzak bir akrabamızın veda etmek için gittiğimde.. Annemin ölmediğini hatta yıllardır beni aradığını öğrendim. Yeniden doğmak buydu benim için.Annemin akrabaları telefon aracılığı ile Anneme ulaşarak temas kurdular ve Kalabalık bir akraba topluluğu önünde dört yaşımda ayrıldığım Annemle yirmi yaşımda sarmaş dolaş buluşarak Asker oldum..Dönüşümde de onun muhitinde İstanbul Tuzla da yaşantımı sürdürdüm. Her zaman olduğu gibi hayata karşı direnerek kimselere minnet etmeden yaşadım.
Sıcak bir yuva özlemiyle Çocuklarımın Annesi eşim Nevin hanımla Evlendim.. Asuman ismin de bir Kızım ve Ozan isminde bir Oğlum var.
Şimdi Emekliyim,Oğlum Ozan dan
Ecem ve Eymen isimli iki de Torunum var.
.
@1995 Yılında çıkarttığım
''ONLAR GİDERKEN BUNLARI BIRAKTILAR''
İSİMLİ Bir Şiir kitabım vardı.
.
@2018 Yılı Ocak ayı sonun da
''BIÇAK SIRTI SEVDALAR'' İsimli Kitabım çıkıyor.

.
Selam,saygı ve Sevgilerimle
Ahmet Nevzat Uçar.

...


Tamamını Oku

 • Şair arkadaşımız Sn. Ahmet Nevzat Uçar

  * DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

  - Ayrıca sizi'de sitemizdeki bu saygın gruplarımızda görmek dileklerimizle esen kalın.

  * Antoloji Sitesi Yetkili Şairler Grubu *
  * Antoloji.Com Çağdaş Şair Yazarlar Birliği *
  * Evrensel Sanatçılar Birliği ESB *
  * Özg ...

 • Esselamu Aleyküm selam. Gönlü güzel kardeşim Allah ın size verdikleri daim olsun inşallah Nevzat güleç

 • bayramınız bayram olsun can..

 • özlü sözler

  HAKLI OLDUĞU YERDE HAKKINI ARAMAYAN İNSAN,HAKKIYLA BERABER ŞEREFİNİ DE KAYBETMİŞTİR.Hz:ALİ.(R.A)