1946'da Ardahan'ın Dedegül köyü'nde doğdu.Köy yaşamını sürerken ilköğrenimini köyünde bitirdi.1959'un sonunda Kırşehir'in Gölhisar'ın mahallesine yerleştiler.Ortaokul ve lise tahsilini bu ilde tamaml ...

1946'da Ardahan'ın Dedegül köyü'nde doğdu.Köy yaşamını sürerken ilköğrenimini köyünde bitirdi.1959'un sonunda Kırşehir'in Gölhisar'ın mahallesine yerleştiler.Ortaokul ve lise tahsilini bu ilde tamamladı.İlk öğretmen okulunu bitirince öğretmen olarak görev aldı.Vatani görevini er öğretmen olarak tamamladı.Kırşehir,Antalya,Çorum,Ankara,Kırıkkale bölgelerinde hizmetini sürdürürken AÖF eğitim önlisansı bitirdi.Otuz yıllık hizmeti sırasında 1995 de trafik kazası geçirdi.Ölümden kıl payı kurtulduysada sol gözünü kaybetti emekli oldu.
       İlkokul sıralarından beri şiir,öykü,roman,tiyatro,makale yazmaktadır.Varan-1,Gülpınar,Yeni Haber,Haklı Görüş,Günaydın,Asabi,24 Saat,Akşam,Kervan,Diyanet Çocuk,Eflatun...gibi gazete dergilerde zaman zaman eserleri yayımlandı.
Akdeniz Genç Şairler Kulübünden 'BAŞARI',Başbakanlık Çevre Müsteşarlığından 'ÇEVRE BERATI' ile ödüllendirildi.Şair Ozan Ve Yazarlar Kültür Derneği Genel Merkezi Tarafından 'ONUR BELGESİ' ile onurlandırıldı.
;Evli beş çocuk babası olan yazarımız eserlerini 'İZLER'adı altında yayımlanmasını arzu etmektedir.'İZLER-1 Halk Şiirlerim,İZLER-2 Okullarda Belirli Günler Ve Haftalar'adlı eserleri yayımlandı.Yayımlanacak eserleri 'Sevda Çiçeğimin Narı (Şiirler),ÜçTiyatro,Babama Mektup,Sürmeli Başak(şiirler),Ayna Yalan Söylemez(makale),İlkokuma Kitabım,Çocuklara Bilmeceler,Çocuksu Manzum Öykü..
Ayrıca 2004 yılı 'ATATÜRK TÜRKİYESİ ŞAİRLER ANTOLOJİSİNDE'şiirlerine yer verildi.2006 yılında;'ŞAİRLER ANTOLOJİSİNDE'&şiirleri yayımlandı.2005 yılı şiir yarışmasında Gündüz Kitapevinden 'TEŞEKKÜRNAME 'ödülü alarak büyük bir başarı göstermiştir.
Son iki yıldır gören gözünden 5 kez ameliyat geçirerek yeniden görme sağlığına kavuşmuştur.Saygılarımla..

FAVORİ SÖZÜMÜ, yazamadım.
sözüm şu idi: FAKİRİN İŞ YERİNE SİNEK, ZENGİNİN İŞ YERİNE ÇELENK GİDER. selam olsun okuyucularımıza.

Tamamını Oku

 • << TAZİYE >>

  Sitemizdeki Gruplarımızın Saygın Üyelerinden Öğretmen ve Şair-Yazar arkadaşımız
  Sayın Nazır Çiftçi'yi kaybetmenin üzüntüsü içinde Merhuma Allah'dan Rahmet Diler,
  ailesi ve yakınlarına başsağlığı dilerim.
  ** Ruhu Şad Olsun, Toprağı Çiçek Çiçek Açsın **

 • DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

 • Çoooook çok üzüldüm. Çok değerli bir insan çok kıymetli bir eğitimci ve şairimizdi.

  Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun inşallah... Her zaman sevgiyle ve saygıyla hatırlayacağız Nazır bey hocam...

 • Serbest şiirde başarılı bir anlatım.sonuç olarak ta gayet güzel. beğenileniyle okudum. tebrik ederim. selam size.

 • Şiir yazmak o kadar kolay değildir. Şair yazacağı şiirlerin kurallarını mutlaka bilendir.bu yazı bir şiir değil, bir anıdan alınan bir kesit.
  "" Bileceksin adını sende
  Bilecek adını herkes
  İnan hiç kimse değil
  Bir o kaldı geçmişin içinde
  24 yıl yaslı Mardin'e uğramadım
  Ayrılıkların anasını be ...

 • yürek yangını ölünceye kadar sürer! ""toprakta közü hiç sönmeyen"" ! kimdir bu? bilmece gibi.yazarın mantık açısı ve görüşü oldukça derin. güzel şiirdi. tebrik ederim. selam size.