1946'da Ardahan'ın Dedegül köyü'nde doğdu.Köy yaşamını sürerken ilköğrenimini köyünde bitirdi.1959'un sonunda Kırşehir'in Gölhisar'ın mahallesine yerleştiler.Ortaokul ve lise tahsilini bu ilde tamaml ...

1946'da Ardahan'ın Dedegül köyü'nde doğdu.Köy yaşamını sürerken ilköğrenimini köyünde bitirdi.1959'un sonunda Kırşehir'in Gölhisar'ın mahallesine yerleştiler.Ortaokul ve lise tahsilini bu ilde tamamladı.İlk öğretmen okulunu bitirince öğretmen olarak görev aldı.Vatani görevini er öğretmen olarak tamamladı.Kırşehir,Antalya,Çorum,Ankara,Kırıkkale bölgelerinde hizmetini sürdürürken AÖF eğitim önlisansı bitirdi.Otuz yıllık hizmeti sırasında 1995 de trafik kazası geçirdi.Ölümden kıl payı kurtulduysada sol gözünü kaybetti emekli oldu.
       İlkokul sıralarından beri şiir,öykü,roman,tiyatro,makale yazmaktadır.Varan-1,Gülpınar,Yeni Haber,Haklı Görüş,Günaydın,Asabi,24 Saat,Akşam,Kervan,Diyanet Çocuk,Eflatun...gibi gazete dergilerde zaman zaman eserleri yayımlandı.
Akdeniz Genç Şairler Kulübünden 'BAŞARI',Başbakanlık Çevre Müsteşarlığından 'ÇEVRE BERATI' ile ödüllendirildi.Şair Ozan Ve Yazarlar Kültür Derneği Genel Merkezi Tarafından 'ONUR BELGESİ' ile onurlandırıldı.
;Evli beş çocuk babası olan yazarımız eserlerini 'İZLER'adı altında yayımlanmasını arzu etmektedir.'İZLER-1 Halk Şiirlerim,İZLER-2 Okullarda Belirli Günler Ve Haftalar'adlı eserleri yayımlandı.Yayımlanacak eserleri 'Sevda Çiçeğimin Narı (Şiirler),ÜçTiyatro,Babama Mektup,Sürmeli Başak(şiirler),Ayna Yalan Söylemez(makale),İlkokuma Kitabım,Çocuklara Bilmeceler,Çocuksu Manzum Öykü..
Ayrıca 2004 yılı 'ATATÜRK TÜRKİYESİ ŞAİRLER ANTOLOJİSİNDE'şiirlerine yer verildi.2006 yılında;'ŞAİRLER ANTOLOJİSİNDE'&şiirleri yayımlandı.2005 yılı şiir yarışmasında Gündüz Kitapevinden 'TEŞEKKÜRNAME 'ödülü alarak büyük bir başarı göstermiştir.
Son iki yıldır gören gözünden 5 kez ameliyat geçirerek yeniden görme sağlığına kavuşmuştur.Saygılarımla..

FAVORİ SÖZÜMÜ, yazamadım.
sözüm şu idi: FAKİRİN İŞ YERİNE SİNEK, ZENGİNİN İŞ YERİNE ÇELENK GİDER. selam olsun okuyucularımıza.

Tamamını Oku


 • İçeriğini bir öğretmen yaklaşımıyla açıklayarak yorumladığınız 'Küçük Dev' şiirime yaptığınız değerlendirmeniz ve övgüleriniz için çok teşekkür ederim Nazır Bey....

  Her şeyin gönlünüzce olması dileğimle...

  Saygılarımla....

 • Değerli yorumlarınız için teşekkürler var olun şiir dostları.

 • Nazır bey dünya insan hakları başlıklı şiirim le ilgili guzel yorumunuz için teşekkür ederim. Selam ve saygılarımla. . A.Kadir Turgut

 • Ah bu şehir

  Nezihe Kaytos

  24.04.2018 - 17:14

  EVET. ŞİİRDE ÖZ OLMALI. SİZ O GÜZEL DEĞERİ YAKALAMIŞSINIZ.ah bu şehir kavramıyla çok konu içeriği var bence. şiirde teme ve edebi güzellik olmalı. bu şiirinizde anlamlı. şiirde acele etmeyiniz. ne zaman kendiniz bu şiir oldu derseniz öyle sayfamıza alınız. selam sana.

 • Nazır Çiftçi
  Ne kadar güzel duygudur şiir. Oturursunuz, belkide aklınıza böyle güzel cümleler mısralara dönüverir. şiiri beğeniyle okudum. tebrik ederim selam size.

 • Bir Halk Ozanı. bu kadar anlamlı şiirini yazabilir.Şiir; basit bir yazımla yazılmış. "Kainatın Aynasıyım " derken çok güzel vurgu yapıyor.Çünkü insanoğlu olmasaydı, kainatın anlamı olmazdı.Dört Kitabı anlatırken insanlığın din kavramıyla bir bütünlük oluşturmaya çalışmış.Güne gelen şiir gayet hoşt ...