1946'da Ardahan'ın Dedegül köyü'nde doğdu.Köy yaşamını sürerken ilköğrenimini köyünde bitirdi.1959'un sonunda Kırşehir'in Gölhisar'ın mahallesine yerleştiler.Ortaokul ve lise tahsilini bu ilde tamaml ...

1946'da Ardahan'ın Dedegül köyü'nde doğdu.Köy yaşamını sürerken ilköğrenimini köyünde bitirdi.1959'un sonunda Kırşehir'in Gölhisar'ın mahallesine yerleştiler.Ortaokul ve lise tahsilini bu ilde tamamladı.İlk öğretmen okulunu bitirince öğretmen olarak görev aldı.Vatani görevini er öğretmen olarak tamamladı.Kırşehir,Antalya,Çorum,Ankara,Kırıkkale bölgelerinde hizmetini sürdürürken AÖF eğitim önlisansı bitirdi.Otuz yıllık hizmeti sırasında 1995 de trafik kazası geçirdi.Ölümden kıl payı kurtulduysada sol gözünü kaybetti emekli oldu.
       İlkokul sıralarından beri şiir,öykü,roman,tiyatro,makale yazmaktadır.Varan-1,Gülpınar,Yeni Haber,Haklı Görüş,Günaydın,Asabi,24 Saat,Akşam,Kervan,Diyanet Çocuk,Eflatun...gibi gazete dergilerde zaman zaman eserleri yayımlandı.
Akdeniz Genç Şairler Kulübünden 'BAŞARI',Başbakanlık Çevre Müsteşarlığından 'ÇEVRE BERATI' ile ödüllendirildi.Şair Ozan Ve Yazarlar Kültür Derneği Genel Merkezi Tarafından 'ONUR BELGESİ' ile onurlandırıldı.
;Evli beş çocuk babası olan yazarımız eserlerini 'İZLER'adı altında yayımlanmasını arzu etmektedir.'İZLER-1 Halk Şiirlerim,İZLER-2 Okullarda Belirli Günler Ve Haftalar'adlı eserleri yayımlandı.Yayımlanacak eserleri 'Sevda Çiçeğimin Narı (Şiirler),ÜçTiyatro,Babama Mektup,Sürmeli Başak(şiirler),Ayna Yalan Söylemez(makale),İlkokuma Kitabım,Çocuklara Bilmeceler,Çocuksu Manzum Öykü..
Ayrıca 2004 yılı 'ATATÜRK TÜRKİYESİ ŞAİRLER ANTOLOJİSİNDE'şiirlerine yer verildi.2006 yılında;'ŞAİRLER ANTOLOJİSİNDE'&şiirleri yayımlandı.2005 yılı şiir yarışmasında Gündüz Kitapevinden 'TEŞEKKÜRNAME 'ödülü alarak büyük bir başarı göstermiştir.
Son iki yıldır gören gözünden 5 kez ameliyat geçirerek yeniden görme sağlığına kavuşmuştur.Saygılarımla..

FAVORİ SÖZÜMÜ, yazamadım.
sözüm şu idi: FAKİRİN İŞ YERİNE SİNEK, ZENGİNİN İŞ YERİNE ÇELENK GİDER. selam olsun okuyucularımıza.

Tamamını Oku

 • Sitemizdeki Gruplarımızın Saygın Üyelerinden Sayın Nazır Çiftçi

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

 • Dostluğu,
  Sevgiyi ve geleceği…
  Aşımızı,
  Ekmeğimizi ve soframızı…
  Hüznümüzü,
  Acımızı ve yalnızlığımızı...
  Birlik ve beraberliğimizi,
  Kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz;
  Adaletin terazisi,
  Varlığın Yaratıcısı,
  Merhametin tek göstergesi olan Yüce Yaratan, Hazret ...

 • Günün şiiri seçilen 'Kafes' aslı şiirime yaptığınız değerli yorum ve beğeni için çok teşekkür eder derin saygılar sunarım.

 • Köze Ne Hacet

  Abbas Yurt

  18.09.2018 - 14:56

  şiirinizi beğeniyle okudum.6+5=11 heceli. anlam ve ve yazım bütünlüğü oldukça güzel.Edebi bir güzelliği paylaştığımız için teşekkür ederim. Gönülden gönüle köprü kurmak ne kadar güzel bir duygu. selam size.

 • Görev

  Ezra Pound

  18.09.2018 - 13:44

  Şair: şiiri o kadar bilinçli yazmış ki, okunası ve okudukça birliği davetti vurguluyor , şiir anlam kazanıyor.
  çıkın dışarı ve önyargıya meydan okuyun,
  karşı koyun kanın bu yeşil köleliğine.
  ve karşı koyun ruhun her çeşit köleliğine.
  **** bu bölüm düşündürür! Bu günün yaşama şartlarını bile ...

 • şiir : BAMBAŞKA BİR DÜNYADIR. EN AZINDAN bir bedeni bir yapısı bir içeriği bir temel düşüncesi bir heyecanı....vardır.basit bir anlatım ve şiirsel özelliği az olan bir çalışmaydı. Günün şiirinden kutlarım.