1956 yılında Tarsus’un Kadelli Köyü’nde doğdum. İlkokulu köyde, ortaokul ve liseyi Tarsus’ta okudum. İçel Eğitim Enstitüsü’nün Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nü b ...

        1956 yılında Tarsus’un Kadelli Köyü’nde doğdum. İlkokulu köyde, ortaokul ve liseyi Tarsus’ta okudum. İçel Eğitim Enstitüsü’nün Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdim.

        1979 yılında öğretmenliğe başladım.

        Yurdumuzun çeşitli yörelerinde özverili bir şekilde yıllarca görev yaptım. Bu arada yüzlerce öğrenci yetiştirdim. Malatya İli’nin, Arapkir İlçesi’nin Eğnir Köyü’nde dört yıl; Batman İli’nin, Kozluk İlçesi’nin Merkezi’nde beş yıl ve Konya İli’nin Sarayönü İlçesi’nin Kurşunlu Köyü’nde bir buçuk yıl çalıştım. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da sekiz yıldan fazla çalışarak zorunlu bölge hizmetimi tamamladım.

        1989 yılında eş durumundan Mersin İli’nin, Tarsus İlçesi’nin Esenler Köyü’ne atandım. Esenler Köyü’nde bir süre çalıştıktan sonra ilçe merkezindeki okullara atanmak için sıraya girdim. Sıradan il içi atama yolu ile İstiklal İlkokulu’nda görevlendirildim. Bu okulda üç yıl kadar görev yaptım. Daha sonra da Sadık Eliyeşil İlkokulu’na atamam yapıldı. Böylece öğretmenliğimi sürdürdüm.

        22.10.1998 yılında Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Valilik Oluru ile Şube Müdürü olarak görevlendirildim. İki yıl yedi ay süre ile bu görevi yürüttüm. Görevim süresince yöremize ve insanımıza yararlı olmak için gayret ettim.

        Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapmış olduğu 2000 Yılı Merkez ve Taşra Teşkilatı Yönetici Seçme Sınavı’nı kazandım. 29 Ocak–23 Şubat 2001 tarihleri arasında Yalova- Esenköy Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde düzenlenen 390-A Numaralı Eğitim Yönetimi Kursu’na çağrıldım. Bir ay süren, 120 saatlik bu kursa büyük bir coşku ve heyecan içinde katıldım. Kurs sonunda yapılan Görevde Yükselme Sınavı’nda 94 puan alarak başarılı oldum.

        Milli Eğitim Bakanlığı 02.03. 2001 tarihinde İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerindeki boş olan Şube Müdürlüğü Kadrolarının duyurusunu yaptı. 19–26 Mart 2001 tarihleri arasında, boş kadrolara atama yapmak için atanma şartlarını taşıyanların başvurularını kabul etti. Milli Eğitim Bakanlığı’nın gönderdiği Genelge’ye uyarak başvuruda bulundum. Mayıs ayında Bitlis İli’nin Tatvan İlçesi’nin Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Şube Müdürü olarak atamam yapıldı. 30 Mayıs 2001 tarihinde kadromun bulunduğu Tarsus’taki Sadık Eliyeşil İlkokulu’ndan ilişiğimi keserek Tatvan’a gittim. 1 Haziran 2001 tarihinde Tatvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde kadrolu Şube Müdürü olarak göreve başladım. Burada tam üç yıl görev yaptım. İçinde bulunduğum şartlar nedeni ile 2004 yılının Mayıs ayında emekliye ayrıldım.

        Öğretmen ve yönetici olarak 25 yıl 3 ay hizmetim vardır. Atatürk ilkelerine ve devrimlerine bağlı; yurtsever düşünce ve tavırlı; demokratik, laik ve bilimsel eğitimi savunan bir eğitimciyim.

        Mesleğimi ve öğrencilerimi çok sevdim. Yasallık ve doğruluktan hiçbir zaman ayrılmadım. Bildiğim gerçekleri söylemekten çekinmedim. Kamu yararını, çıkarını gözeten ve mesleki ahlak kurallarını temel alan tavır, davranış içinde oldum. Yerel gazete ve bazı dergilerde şiir, makale, araştırma- inceleme yazısı ve okur mektupları yazdım. Mesleki yaşamım boyunca yurduma ve ulusuma yararlı olmaya gayret gösterdim.

        Tarsus’ta ikamet etmekteyim. Evli ve iki çocuk babasıyım.

Tamamını Oku