1968 yılında Kahramanmaraş'ın Andırın İlçesinde doğdu. Sırası ile Kabaklar Köyü İlkokulu, Darıovası Orta Okulu, Kadirli Lisesi, Siirt Eğit. Yük. Okulunu bitirdi, A.Ü’de Sosyal Bilimler Dalında Lisansı ...

1968 yılında Kahramanmaraş'ın Andırın İlçesinde doğdu. Sırası ile Kabaklar Köyü İlkokulu, Darıovası Orta Okulu, Kadirli Lisesi, Siirt Eğit. Yük. Okulunu bitirdi, A.Ü’de Sosyal Bilimler Dalında Lisansını tamamladı. Halen Uzman Öğretmen olarak görev yapmaktadır.
Zülfiye Hanım ile evli olan şairin Fatih ve Alperen adında iki erkek çocuğu vardır.
Görev dışındaki zamanını yağlı boya resim yaparak, Müzik yaparak, Şiir yazarak, Kitaplar hazırlayarak ve Spor aktiviteleriyle değerlendirmektedir.
İlk yağlıboya resim sergisini Mersin İlinin Mut İlçesinde 2005 yılında açtı.
SAĞIROZAN mahlasıyla sazı ve sözü ile sahnelere çıkmakta olan İsmail SAĞIR’IN çok sayıda türkü çalışması vardır.
İlköğretim okulları için hazırladığı ve 2007 yılında çıkardığı “Belirli Günler Ve Haftalar” Kitabı ilgi görünce cesaretlenen İsmail SAĞIR, yazılarını kitaplaştırmayı amaç edinmiştir.
Bu amaçla şu ana kadar iki şiir kitabı çıkaran İsmail SAĞIR, şiirlerini çeşitli dergi ve gazetelerde de yayınlamaktadır. Yayınlamaya hazırladığı ancak henüz basılmayan iki şiir kitabı daha bulunmaktadır.
Şiirle yetinmeyen İsmail SAĞIR, anne-babasının hayatından yola çıkarak Anadolu insanının doğrusu ve yanlışıyla sürdürdüğü çileli yaşamı anlatan bir de “ O Bir Anadolu Kadını SIDIKA” isimli roman yayınlamıştır.
En son çıkardığı kitap "GÜLDÜRÜ OKULU" ise eğitimle ilgilidir.
Yeni çalışmaları devam etmektedir.
ESERLERİ
2007 Belirli Gün Ve Haftalar Kitabı
2008 İĞNE (şiir kitabı)
2009 Barış Çağrısı – I (Şiir Antolojisinde yer aldı)
2011 Barış Çağrısı – II (Şiir Antolojisinde yer aldı)
2013 Sıdıka (Roman)
2014 Kutlu Davet (Şiir Kitabı)
2016 Düş+Ün=Düşün (Şiir kitabı)
2017 Güldürü Okulu (Eğitimle ilgili)

Tamamını Oku

  • Yurtta ve dünyada barışı yaşatmak adına, "örnek vatandaş, iyi insan" yaratmak için ömrünü ortaya koyan değerli öğretmenlerimizin özel günü kutlu olsun. Tüm öğretmenlerimizin kutsal ellerinden öper, sonsuza göçen değerlerimizi saygı ve minnetle rahmet dilerim.

  • Şiirlerime verdiğiniz değer anlamlı yorumlarınız için çok teşekkür ederim kıymetli hocam. Saygılar

  • bayramınız bayram olsun can..