Kısaca kendimi tanıtmak gerekirse 1978 doğumlu hiç evlenmemiş yalnız yaşayan ve sadece kişilik neşe ve insanlık arayan hayat doluuuuu SAYGILI içten gülmesini seven doğal birisiyim . Beklentim saygı ...

Kısaca kendimi tanıtmak gerekirse 1978 doğumlu hiç evlenmemiş yalnız yaşayan ve sadece kişilik neşe ve insanlık arayan hayat doluuuuu SAYGILI içten gülmesini seven doğal birisiyim . Beklentim saygı seviye pozitif iletişim ve buna bağlı insanlığı önemseyen bir bakış açısıyla hayatın hep güzel yönlerini çıkarsızca paylaşmak :) Ayrıca konuşmayı çooook seven mizahi yönü aşırı yüksek herşeyi ama herşeyi dilinde yazılarında olan şeffaf ve bi o kadarda insan gibi insanım işte daha ne olsuuuun:)

Öncelikle bana arkadaşça dahi zaman ayıran insanlığını iletişimini saygısını empatisini neşesini ilgisini suistimal etmeden adımlarını atmalı ve şu herkezde bulunan önyargılarından kurtulup medenice benle konuşmayı başarmalıdır , aksi halde arkadaşlığında iletişiminde hiç bir anlamı kalmayacağı gibi ayrılan her ana ihanet edilir , buda sanallaşmaktan öte duyguları zedeler onun için kendiniz olmayı başararak medenice adımlar atınkiii doğru insanlara en azından arkadaşça dostça denk gelesiniz , yani olması gereken doğruları yok sayarak hareket edenler hep yanlış insanlara denk gelerek hüsranlarıyla yüzyüze yaşayıp boşa zaman harcamaya devam edecekler kiiii ben onlardan asla olmak istemiyorum SAYGILARIMLA ...

KALBİNİZİN GERÇEĞİ ( Devamını okuyun lütfen )

Ben hernekadar bazen bayanların hatasından bahsetsemde bazıları erkekler çokmu hatasız diyede ardı sıra deyiniyor , hal böyle oluncada asıl olması gerekenin ne olduğuna dair bir şeyler yazılması gerekiyor :) Bayan olsun erkek olsun eğer hala bu yaşlarına rağmen kalbe değilde akla bağlı düşüncesizliklerini görmezden gelip hareket ederlerse günün birinde hükmen asıl gerçeklere mağlup kalıp yenileceklerini öğrenemediler bir türlü . Hatta bu gerçeği yok saymaları hiç değişmeyecek olan hatalara yine vesile olucakken gözden kaçırdıkları tek şey şuuuu .

Herne kadar aklımızla hareket edip aklımızla beklentilere yol açan duygusuz içten olmayan anlık gelip geçici beklentilerle yol alanların yok sayamacakları gerçek nedir biliyomusunuz ?

Mantığa yol açan her haksız düşünceye mal olan ve sahte sevgilerle sahte duygularla insanların birbirlerini kandırmalarının sebebi kalpleriyle değilde akıllarıyla hareket ettikleri için hüsranlara uğramalarıdır .

Nasılmı ? ....

İnsanlar nasıl oluyorda bedenlerini asıl ayakta tutan bize yaşamı her saniye hediye eden kalbimizi hiçe sayarak hep akıllarının kendilerine oynadığı oyunlara hep yeniliyorlar ?

Kalp olmadan hatta kalbimiz olmadan her saniye atmadan diğer organlarımızın ne istediğinin ne anlamı kalır , zihninizin hep görmezden gelipte kalbinizi hep hiçe sayması aslında en büyük haksızlık değilmi ?

Kalbimiz atmasa hangi organımız bedenimizde varolur ve yaşar ?

O zaman nedeeeen aklınıza göre değilde kalbinize göre yaşamayı öğrenemedi insanoğlu ?

Kalbimiz hiç durmadan yıllardan beri atarken ve vucudumuzun asıl ihtiyaçlarını karşılaması için çabalarken asıl önemli olan aklımızın değilde kalbimizin ne istediği değilmidir ?

Kalbimizin sadece bizden istediği kendisine gerçekten değer vericek bir kişi değilmi , kendisini asıl anlayacak birisini istemiyormu ?

Her saniye attığında bunu size dile getirmiyormu ?

Kalbimiz bile sizin yaşamda vaar olmanız için hiç durmadan gece gündüz tatil bile demeden her saniyede atarcasına asıl istediği sevgiyi sevilmeyi aşkı nasıl olurda ona vermeyi başaramıyorsunuz hayret ediyorum valla pes doğrusuuuuuu :)

Kalbiniz sizin en değerli hazinenizken sizin için çırpınıyoken nasıl olurda aklınıza yenilip mantığınıza tapıp onu dışlıyosunuz görmezden geliyosunuz ?

Kalbinizin her atışına bile paha biçilemiyeceğinizi bilmiyomusunuz öğrenemedinizmi bunu hala ?

Sizin yada çoğunluğun herşeyi maddiyata bağlayarak yada mantığa taparak kalbini hep es geçip onu dışlarcasına yok saymanın asrın en büyük hatası haksızlığı değilmi zaten ?

Zenginliğe bu kadar tapıpta yada işte parasızda olmuyor deyipteee neden asıl gerçeklere bağlı saf duygularınızı bile ihanet eder gibi hepten yok sayıp görmezden geliyosunuz ?

Elinizi hiç kalbinize koymadınızmı ? Hiç kalbinizin sesini duymaya çabalamadınızmı ?

Hani başınız ağrır yaaa yada elinizde bir kesik oluşur veyahutta bir kaza geçirirsiniz kısa süreliğine yatakta kalırsınız hasta olursunuz vs vs bu zamanlarda birbaşınıza kaldığınızda bilemi yaşamın ana kaynağının asıl sebebini hiç sorgulamadınız ?

Hani hep diyoruzyaaa sağlık herşeydir diye , sağlık olmadan hiç bir şeyin anlamı yok diye , Ya kalp durursa peki o zaman ne olcak ?

Bazen düşünüyorumda hani insanlar hep art niyetli kötü duygularla hareket edip kötü şeyler yapıyoryaaaa , hani bunlar içinde cehennemde yanıcaz melekler bizlere hesap soracak diyoruzyaaaaa .

Yaaa kalbiniz ilk başta size bunun hesabını sorarsa , ya size derse bağıra çağıraaaaa , sen nasıl olurda ben sana ömrünün her geçen gününde 24 saat hiç durmadan her saniyede yaaa her saniyedeee sen yaşayasın diyeee sana hizmet ederkeeen beni nasıl görmezden geldin derse ? Ne cevap vercen kalbine bunu hiç düşündünmüüü ?

İnsanlar kalplerine bile değer vermeyecek kadar zavallı ve acizse nasıl olurda iyilikten güzellikten eşitlikten yada duygulardan bahsedebiliyorlar ?

Artık şunun farkına varın...

KALBİMİZ HERŞEYİMİZDİR.

KALBİMİZ EN BÜYÜÜÜÜÜÜK HAZİNEMİZDİR.

KALBİMİZ PARAYLA PULLA MESLEKLE MANTIKLA ÖLÇÜLEMİYECEK KADAR SONSUZ BİR DEĞERE SAHİPTİR .

Kalplerine değer vermeyenden asla hayır beklemeyin asla aklınızın oyunlarına kapılıpta sonsuz pişmanlıklara bile bile razı olmayın .

Bu dünyaya asıl vesile olan her canlının ayakta durup yaşamasına vesile veren tek şey kalpleridir , o yüzden kalbi eğer görmezden gelirseniz aklınızın oyunlarıyla bu hayatta boşa ömür tüketip neden geldiğinizinde farkına varamazsınız ve öteki taraftaki pişmanlığınızın tekrarıda olmayacağını bilin .

Herşeyden önce hesap soracak tek değerli yanımız kalbimiz işte bunu anlamamak düşünememek yada gerçek olan bu doğruyu görmezden gelmek işte sonsuzluğun en büyük hatası ve yanlışıdır .

Siz siz olun şu andan itibaren artık kalbinizi dinleyin yoksa sende şuda onlarda yine kaybedecek .

Sınandığımız bir gerçek amaaaaa bu hayatta asıl bizi sınayan kalbimiz olmasın sakın ?

Sevgi ya sevgiiiii ilgiiiiii aşk ve gerçek değerlere gerçek iletişime aç kalmış kalbimiz bunu nasıl görmezden gelirsiniz bunu nasıl yok sayarsınız inanın anlayamıyorum sizi halaaaaa .

DİP NOT - İnşallah bu sefer anlatabilmişimdir asıl gerçeğinizi :)
İNSAN GİBİ İNSAN ( Yusuf SAYGILI )

....................................

HERGÜN SAATLERCE KONUŞASIM VAR AMA KONUŞACAK HAYATI NEŞEYLE PAYLAŞACAK POZİTİF BAKABİLEN İNSAN CANLISI BİRİSİ YOKKİ :) KEŞKE OLSADA HİÇ DURMADAN KONUŞSAM ONLA , AMA NERDE BENDE O ŞANS , ZATEN ŞANSIM OLSAYDI BU DÜNYAYA HİÇ GELMEZDİM :))))

.......................................

MÜZİĞİN GÜCÜ

Ben ne zaman güzel bir müzik keşfetsem bütün karamsarlıklarım negatif düşüncelerim umutsuzluğum hep tam yıkıldı yok oldu derken sevincim umudum yıkılmış duygularım yeniden yeşeriyor :))) Galiba insanlarda bulamadığım değerler şarkılarda var:))))

Yabancı müzik dinlerken bile anlamını bilmesem bile bana ne hissettirdiği önemli herşeyden önce :)) Zaten müzik evrensel değilmi aynı aşk gibi sevgi gibi :)))

Gücüm yaşama sevincim bu şarkıyı dinlerken yine yerine geldi :) Size bugün keşfettiğim şu şarkıyı profilimden dinlermisiniz , hem sizin için bir değişiklik olur hemde belki size hissettirdikleriyle bakış açınız birden değişir :)) Bu şarkı size ne hissettiriyorsa onları aşılayın ritmine olurmu , içinizdekileri sakladıklarınızı başka dışarı nasıl çıkaracaksınızkiiiii :) Zaten bu şarkıyı söyleyen herşeye inad içindekileri resmen haykırıyor çünkü söyleyen iranlı , irandan nasıl çıktı bu şarkı hayret :) Demekki önyargı hep yanlış düşüncelerin kuralı , herşeye inat yaşamak lazım artıııııııııııık.

KAKO BAND -Fly in cage ( şarkı 24 saniyeden sonra başlıyor )

İNSAN GİBİ İNSAN ( Yusuf SAYGILI )

......

AŞK ÖLMEZ

Her ne kadar ayrılıklar olsada ve ayrılıklara vesile olan anlamsızlıklar yanlış anlaşılmalar yada imkansızlıklar olsada , kalbimizin en derin yerlerine en diplerine kadar sevmeyi başardığımızda sonucu ayrılıkta olsa sevmekten onu düşünmekten vazgeçemiyoruz , herşey onu hatırlatıyor , bazen aradan günler haftalar aylar yıllar geçsede an geliyor ve aynı isim yada tesadüflere sebep olan herhangi bir şey onu düşündürdüğünde ilk acıları yaşadığımız ana geri döndüğümüzün birden farkına varıyoruz , sonra ansızın gözlerimiz birden doluyor ve acaba o şimdi ne yapıyordur mutlumudur neşesi sağlığı yerindemidir diye meraktan bu seferde kendimizi yeyip bitiriyoruz , sonra sonra derken acaba arasammı onu diyoruz sonra ya telefonunu değiştirdiyse diye düşünüp ona ulaşamamanın vereceği düş kırıklarını yaşamamak içinde vazgeçiyoruz cesaretimiz kırılıyor , bazen tüm caretimizi toplayıp gizli numaradan onu aradığımızda o efendim dediğinde sesini bir kelimesini dahi duyduğumuzda içimizde ohhhhh beeeee yaşıyor nefes hala alıyor diye seviniyoruz:))))

Onun bir kelimesi bile günümüzü ruh halimizi merakımızı giderdiği gibi o an nefes aldığımızı asıl o zaman hissediyoruz :)))

Aşk o kadar mucizevi bir duygukiiii sevmek o kadar harika bir şeykiiiiiiii bu dünyaya neden asıl geldiğimizi anlıyoruz :))

Belki aşk kavuşamamak belki aşk onun sizin sevdiğinden daha çoooooooooooooooook sizin onu sevmenizdir belki aşk kalbin neden halaaa atmaya devam ettiğinin asıl sırrıdır , belkide aşk gözyaşlarının hıçkırarak ansızın o aklınıza geldiğinde isyan edercesine sonsuzluğa haykırışınızdır ama ne olursa olsun herşeye rağmen sevmek varyaaaaa olağanüstü bişey :))))))))))))

Aşk sevdiğine kıyamamaktır o her zaman gülsün neşe saçsın diye her gün meleklere allaha yalvarıştır , aşk o kadar super bir duygukiiiiii herşeyden önce sadece ve sadece o demektir , ayrılıklarda hep yaşamın bir anlamı kalmadığını sanıyoruz yaaaa işte sebebi neden bu dünyaya geldiğimizi anlamamızı sağlayan duyguların en yücesi olduğundan böyle düşünüyoruz :))))))

Her ne olursa olsun ister dünya yerle bir olsun ister sonsuza dek cehennemlerde yanalım vız geliyor aşkla karşılaştığınızda :)))))) Aşk bir nevide onun için herşeylerden vazgeçişlerimiz değilmidir :) Aşk herşey demek işte bunu hala anlayamayan yada yaşamayan gerçekten hissetmeyen varsa neler kaçırdığını tahmin bile edemez :) Çünküüüü aşkı hep kötüleyen dışlayan aşk diye bir şey yok diyen gerçekten sevmeyi başaramayanlardır . Ama onlarda zaman ilerledikçe ömrünün sonlarına gelmeye başlayınca içimde bir eksiklik var ama nedir o diye hala bulamayanlar varyaaaa işte bu onların aşkı kendilerinden anlamsızca uzaklaştırmayı başardıkları sonsuzluğun en büyük hatasıdır .

Siz neden diğer gezenlerde diğer boyutlarda hatta sonsuzlukta hayat yokta sadece bu dünyada var diye düşünmedinizmi hiç ? Bu dünyanın bu kadar rengarenk bu kadar çok canlı olmasının ve hala yaşamın sürmesinin tek sebebi aşk işte aşk , bunu nasıl anlayamadınız nasıııııııl :))))))))

Aşk varya nedir biliyonmu SONSUZLUĞUN TEK ANAHTARI :)))))

İNSAN GİBİ İNSAN ( Yusuf SAYGILI )

DİP NOT - Bu şarkıyı dinlerken bunları yazdım KEREM KESİN - AŞK ÖLMEZ profilime ekledim :)

............

İLETİŞİMİ SANALLAŞTIRANDANDA SİZİNLE İNSAN GİBİ TELEFONDA MEDENİCE KONUŞMAYANDANDA UZAK DURUN ÇÜNKÜ ÖYLELERİ ZAMANINIZI BOŞA ÇALMAKTAN BAŞKA HİÇ BİR ŞEYE YARAMAZLAR , ÇÜNKÜ GERÇEK İLETİŞİMDEN KAÇAN İNSANLIĞINIDA İNKAR EDER

....

İNSANLAR ARKADAŞLIĞI DOSTLUĞU YADA AŞKI BİRBİRLERİNE ZAMAN AYIRARAK KONUŞARAK VAKİT AYIRMAYA YELTENMEZLERSE HAYATLARINDA SADECE VİTRİNDEKİ BİR OBJE OLARAK KALIRLAR , ZAMANI BOŞA HARCAYANLARDAN YADA DEĞER KIYMET BİLMEYENLERDEN OLMAYIN !!

.................

ŞİMDİYE KADAR HAYATIMDA BANA ZAMAN AYIRAN DEĞER VEREN KONUŞAN GÜLEN VEDE KIYMETİMİ BİLEN HERKEZE MİLYONLARCA KEZ TEŞEKKÜR EDERİM :)))) İYİKİ VARDINIZ İNŞALLAHTA İYİ İNSANLAR HER ZAMAN HAYATIMDA OLUR AMİİİİİİİİİİİİN :)) Y S ..

Bu dünya ancak !!! İnsanlar yalanlar atmadan mantığa paraya tapmadan tamamen sadece kalpleriyle ruhlarıyla sevmeyi öğrendiğinde cennete dönecek ( YS )Tamamını Oku

 • şu an ne dinliyorum

  LANA DEY REY ---13 BEACHES (TÜRKÇE ÇEVİRİSİ )

  Ben herşeyin gelip geçici , yalan dolan ve çıkarlarla dolu olan dünyanıza ait değilim.
  Böyle işteee ...
  Bir şey beni diğer insanlardan ayırıyor
  Her ne tarafa dönsem
  Kaçışımı engelleyen bir şey var ...

  Bir tane boş kumsal bulmak için bile 13 tanesini gezdim
  Ama yine de seni bulamadım o yüzden hala yalnızım...

  Aklımın balo salonunda
  Kalbimin en derin merkezinde
  Seni sevmek halaaa çooooook acı veriyor
  Ama yinede seviyoruuuuuuum...

  Böyle hissediyorum işteeee
  Bunu saklarsam
  Yalan söylüyor olurum ...
  İlgilenemediğim gerçeği
  Ve uzun zamandır öldüğüm
  Gerçek bir şey için
  Ve uzun zamandır öldüğüm
  Gerçek bir şey için seni inkar etmiş olurum...

  Bir tane boş kumsal bulmak için 13 tanesini gezdim
  Ama yinede seni oralarda bulamadım ...

  Kibarca sorarsan eğer şimdi nerdesin diye ?
  Aklımın balo salonunda
  Kalbimin en derin merkezi ortasındayım
  Ama yinede seni sevmek çooooook acı veriyor...

  Ama yine de seviyorum seniiiiii
  Çünkü böyle hissediyorum
  Bunu saklarsam
  işte o zaman yalan söylüyor olurum ...

  İlgilenemediğim gerçeği yok sayamıyorum
  Ve uzun zamandır yokluğunda öldüğüm için
  Gerçek bir şey için
  Seni sevmek halaaaaa acı veriyor ...

  Ama yine de seviyorum seniiii
  Çünkü böyle hissediyorum
  Bunu saklarsam eğer
  İlgilenemediğim gerçeği neden yok saydığımı anlayamazdın !!! ....

 • şu an ne dinliyorum

  https://www.youtube.com/watch?v=j0vSDt2QGD4

 • aşk

  Aşk asla satın almayı başaramayacağın kişiye özel zenginliktir (Y S )