İbrahim Coşar.
Şair

1953 yılında Samsun – Çarşamba ilçesi Canlı Köyü’nde doğdu. İlk - Orta - Lise eğitimini Çarşamba'da tamamlayan Coşari, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ön li ...

İbrahim Coşar.
Şair

1953 yılında Samsun – Çarşamba ilçesi Canlı Köyü’nde doğdu. İlk - Orta - Lise eğitimini Çarşamba'da tamamlayan Coşari, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ön lisans mezunudur. 1975 yılında memuriyete başladığı Çarşamba Askerlik Şubesi'nden1998'de emekli oldu. 1977 yılında evlendiği Nimet Hanım’dan ikisi kız (Funda ve Sevda), biri erkek( Yaşar ) üç çocuğu olup Selin Yücel ile Kaan ve Nehir Kalyoncu adlarında üç torunu vardır.

Şiir denemelerine ortaokul sıralarında başlayan Coşari'nın yoğun üretimi ve açılımı emekliliğiyle ortaya çıkar. Genelde heceyi yeğleyen şairin serbest nazımla da özgün denemeleri sürmektedir. " COŞARİ" mahlası onun şiirsel tarzını belirtmeye yeter. Sevgi temasının yanında Yurt ve Ulusal konularda da duyarlı olan Coşari'nın şiirleri önce dijital ortamda yer bulur. Bundan hareketle seçkilere girer.

Şairin ilk şiir kitabı “ DUYGU DAMLALARI “ 2011 yılında Tunç yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. İkinci kitabı “ KIZIL BİR DÖNGÜ SEVDA” 2013 de ve “ ÇİZGİNİN ÖTEKİ YÜZÜ” şiir kitabı 2016 yılında “ UÇURTMAM UÇAĞA TAKILDI” isimli çocuk şiirleri kitabı 2018 yılında, “BULUTLARDA YAKALANDIM YAĞMURA” şiir kitabı 2019 yılında Tunç yayıncılık tarafından yayınlanmıştır.
Ayrıca çeşitli Antoloji kitaplarında şiirleri yayınlanmıştır. Şiirlerinin yayınlandığı antoloji kitapları:
Dem Vakti Şiirleri (Tunç yayıncılık 2007 ), Yağmurla Düşen Gözyaşlarımız (Tunç yayıncılık 2007 ) , Deli Mavi Sevdalar (Gündüz yayınları 2007 ), Karanlığa Düşen Ay Seçkileri (Gündüz yayınları 2007 ), Türk Şairleri Antolojisi. (Gündüz yayınları 2007 ), Şairane Şiir Antolojisi. (Gündüz yayınları 2007 ), Şiir Seçkisi. (Tunç yayıncılık 2012 ), Şairlerle Atışma Antolojisi. ( Tunç yayıncılık. 2012 ), Engelsiz Mısralar Şiir Antolojisi ( Sevgican Eng. Der. 2014 ), BUTA 1ve 2 Türk Dünyası Şairleri ( Azerbaycan Bakı 2016 )

Anayurt Gazetesi ve Gündüz yayınlarının 2008 yılında ortaklaşa yaptığı şiir yarışmasında “Üstümdeki Toprak Olmasa” şiiri mansiyon ödülü almıştır. Ümraniye Belediyesi’nin 2013 yılı Naat konulu şiir yarışmasında “Gül” isimli şiiri, yine aynı belediyenin 2014 yılı yarışmasında ‘Selam Olsun’ isimli şiiri yayınlanmaya değer bulunmuştur. Amasya Belediyesinin 2013 yılı Mihri Hatun Şiir Yarışması’nda ise “ Amasya Şehrengizi” isimli şiiri yayınlanmaya değer bulunmuştur.

“Hoş Geldin Güneş” isimli şiiri, Moğollar gurubunun gitaristi Taner ÖNGÖR tarafından bestelenmiş ve Serap YAĞIZ- Hayko CEPKİN ikilisi tarafından da seslendirilerek “ Güneş Şarkıları “ isimli müzik albümün de yayınlanmıştır.

Şiirleri “Tılsım”, “ Yeni Dönem Sanat”,” Samsun Kültür Sanat”, “Antalya Sanat”, “Çarşambalılar”,” Kumbet Altında”” “Kasabadan Esinti” gibi Kültür Sanat ve Edebiyat dergilerinde, çeşitli gazetelerde yayınlanmıştır. Şair Samsun Olay gazetesinde “ Samsun’un Şiirsel Sesi” isimli şiir köşesini yönetmiştir.

Türk Dilinin zengin çağrışımları içinde gününün büyük bölümünü şiirle geçiren şair , "Samsun Şiir Akşamları"nın aranan isimlerindendir.

Halen İLASAM, SAMSUN Kültür Sanat Derneği ve SASAD üyesi olan şair Coşari, Samsun İlkadım ilçesinde yaşamaktadır.
UNUTMAYIN DOSTLAR BENİ

Unutmayın dostlar beni
Şiirimle size vardım
Aslımı sevgiyle kardım
Her dostuma hatır sordum
Unutmayın dostlar beni

Sevgi saygı da yücelik
Hal tavırdaki incelik
İnsandır bende öncelik
Unutmayın dostlar beni

Kıymetimi bilmedi yar
Bitmiyor bende ahu zar
Bir selamın hatırı var
Unutmayın dostlar beni

Gönlüm hasta yaralıdır
Bir sevdam var karalıdır
Efkârlanmış naralıdır
Unutmayın dostlar beni

Haksızlıklara azarım
Celallenir de tozarım
Duygulandıkça yazarım
Unutmayın dostlar beni

Yar sitemi beni vurdu
Bir aşk yaktı da kavurdu
Zaman zaman kalbim durdu
Unutmayın dostlar beni

Coşari’yim kırık okum
Yarı açım yarı tokum
Bu gün varım yarın yokum
Unutmayın dostlar beni

İbrahim COŞAR

 

Tamamını Oku

 • Gruplar arkadaşımız Sn. İbrahim Coşar

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **

 • DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

 • Gruplar arkadaşımız Sn. İbrahim Coşar

  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >

  * Antoloji Yetkili Şairleri * Antoloji Gruplar Üyeleri *

 • Fısılda

  İbrahim Soyalar

  19.11.2017 - 12:04

  üreğine sağlık dost kalem. Sevgili adaşım, selam ve sevgiler Samsun'dan

 • 4.kıta 2 satırdaki durak uyumsuzluğu şirin üzerinde çay lekesi gibi kalmış. Mükemmel bir şiir, yazarını ve yazan yüreği kutlarım.

 • Zevkle okudum. Hece şiirinin ahengini sağlayan uyaklarsa; akıcılığını sağlayan da duraklardır. Bu şiirin tek kusuru durakların uyumsuzluğudur bana göre. O nedenle şiir okurken çok dikkat istiyor. Yine de güzel bir şiir okudum. Yazan kalemi kutluyorum.