Bir deniz kızıyım alt tarafı, hep masallarda varolan hep acabalarla akılda kalan.. bir vardım bir yoktum.. yaramaz bir kızdım ağaçtan elma toplardım düştüm, kalktım.. avuç dolusu uğur böceği topladım ...

Bir deniz kızıyım alt tarafı, hep masallarda varolan hep acabalarla akılda kalan.. bir vardım bir yoktum.. yaramaz bir kızdım ağaçtan elma toplardım düştüm, kalktım.. avuç dolusu uğur böceği topladım papatyalardan, dilek tutup uçurdum hepsini.. leblebi tozu yedim, beş taş oynadım, ip atladım.. dedemden masallar dinledim.. babama kızdım anneme ağladım.. sevdim ağladım, sevildim ağladım.. hep aynı yerde durup gidenlerin arkasından bakmaktan bazen de el sallamaktan yoruldum.. yanıldım.. ben en çok kendime ağladım.. gülmeyi nefes almak su içmek saydım.. daha çok büyüdüm.. masalın ortasında tekrar tekrar söyledim => ben bir deniz kızıyım bir varmışım bir yokmuşum..:)

Tamamını Oku

 • bir kelimeye bin anlam yüklediğim zaman,
  sana sesleneceğim :)

 • Alıp yüreğimi düşler ülkesine gidesim var
  Düşten yapılmış gül bahceleri arasında
  Güllere şarkı söyleyesim var
  Güllere yüreğimi döküp huzura eresim var
  Düşten örülmüş bir mabed kurasım var
  Salıp içine huzuru doya doya soluyasım var
  Düşten çizilmiş gökyüzüne doyasıya bakasım var
  E ...

 • yağmur

  Bugün yağmur yağıyor İzmir'e
  Sen kesin ağlıyosundur
  Var içimde bir sıkıntı İzmir de yağmur
  Güllerin ıslanıyor bahçede
  Gittiğimiz park çamur
  Su sıçratıyor ağaçlar
  Deniz de dalgalar İzmir'de yağmur
  Gözlerinde yaş var
  Hep böyle oluyor
   Sen ne zaman ağlasan
  İzmir'i sel alıyor..
                                alıntı..

 • Babam'a

  Bazen insan babasız olmasına şükreder yani ben olsam öyle yapardım.. çünkü en zorunu gördüm en acısını yaşadım, yaşıyorum.. var ama yok olması en beteri bilen bilir ancak gölgesinin dahi yetemediği.. kocaman olursun büyüdükçe büyürsün bi kız çocuğuyla babasının kıkırdamasına ağlarsın.. sarılmak istersin, arkana baktığında onu görmek istersin, dizine uzanıp saçını okşamasını bazen de gözyaşını silenin o olmasını dilersin.. yaşananların aradaki duvarı yükseltmesinden olmaz bu dilekler.. ee acır için bununla yaşamaya da alışırsın. Çünkü kimse senin baban olamaz yada annen kim yoksa o.. olmasında zaten bu karşı tarafı da yorar gitse gidemez kalsa kalamaz almıştır bi kere o yükü omuzlarına.. kimsenin bişeyleri olmayın sevdiği olun sadece..

 • üç nokta

  Üç noktam olsun hiç bitmesin hep devamı gelsin... biten herşeyin inadına...