Arap KURT.....1965 yılında Çorum’un Alaca ilçesinde doğdu. İlkokulu orta ve liseyi Alaca’da bitirdi. 1985 yılında girdiği Anadolu üniversitesi iktisat fakültesinden 1988 yılında kendi isteği ile ayrıl ...

Arap KURT.....1965 yılında Çorum’un Alaca ilçesinde doğdu. İlkokulu orta ve liseyi Alaca’da bitirdi. 1985 yılında girdiği Anadolu üniversitesi iktisat fakültesinden 1988 yılında kendi isteği ile ayrıldı. Evli ve bir kız, iki erkek çocuk babası olan şair, ticaret ve tarım işleri ile uğraşmaktadır.

Şiire olan ilgisi ortaokul yıllarında başlamasına rağmen yazdıklarını paylaşmaya 2006 yılında başlamıştır. Serbest şiir ve kısa şiirler tarzı olmakla birlikte hece şiirleri de bulunan şairin eserleri çeşitli antolojiler de ve yerel gazetelerde yayınlamıştır.

Hitit üniversitesi,çorum il kültür turizm müdürlüğünün katkılarıyla çıkarılan "Çorumlu aşıklar,ozanlar,şairler antolojisi"kaynak kitapta beş adet hece şiir yer almıştır.
Ayrıca ikinci 2014 yılında basılan"Sözden dizeye Çorum şiiri" antolojisinde de yine beş adet hece şiiri ile yerini almıştır.
2011 yılında başladığı dünyanın en kısa şiir sanatı olan "haiku" ile tanışması onu bu kısa şiire yönlendirmiştir. Haiku çalışmalarını bir kitapta toplamak en büyük arzusudur.

Halen " Alaca Lider gazetesinde sorumlu yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
sarı basın kartı sahibi olan şairin aynı gazetede köşe yazıları yayınlanmaktadır.

Bunlar;
Karanlığa düşen Ay seçkileri, Çorum Halk Şiiri Antolojisi, Sözden dizeye Çorum şiiri,Kardaşlık dergisi, Edebiyat bülteni,Ece dergisi, Kırık Kalemler, Birikim, ve Aşkın e- hali dergileri ile Alaca Birlik, Alaca Lider, Çorum Hakimiyet ve Malatya Hakimiyet gazeteleridir.

Günbatımı Düşleri Sanatçının ilk şiir kitabıdır.

Tamamını Oku

 • Grup arkadaşımız Sn. Arap Kurt

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **

  * Evrensel Sanatçılar * Grubu

 • Merhaba
  Tanıştığımıza memnun oldum, bu mektubun sizi iyi karşılaması için dua ediyorum.
  profilinizi gördüm ve sizi daha fazla tanımak istiyorum, sizden e-postamda sizden haber almak için
  (Olivialewis050@gmail.com)

 • Grup arkadaşımız Sn. Arap Kurt

  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >

  * Evrensel Sanatçılar *