siyaset meydanı sizce ne demek, siyaset meydanı size neyi çağrıştırıyor?


 • Demirtaş'ın hesanbından ilk olarak "Neyine güvenerek cezaevinden aday oldun diyenlere; cezaevindeki hücremde yaptığım ankette hep %100 ben çıktım. Şaka şaka :) Bir defasında kendime kızıp oy vermeyince %50 çıkmıştım."
 • ………
  Yakip Yikmaya Kiskirtilmis Kibritcesine ( Atesle Oynamanin Zebella Zebaniligi)
  ……..
  Cakmak tasiyla kivilcimi, kivilcimla kibriti, kibritle basina buyruk azip kudurdugu hal ve zamanlarda SEYTAN denen bütün yakici cagrisimlari nefesinde ejderlesip körükleyen kontrolden cikmisligin atesini diledigi keyfiyet hükmüne baglayan insan, atesten sonra tuncu demiri celigi atesle yakip kavurup istedigi keskinlige veya saglamliga törpüleyip sivrilttikten sonra, yasadigi hayati oklayip mizraklayarak cakmak tasiyla üfürüp yaktigi oda ocaga son verdi. Ve atesle fitillenen barutu körükleyip kendine dogrulttu..
  Yillarca süren, uzun sessizliklere erzak cephane matara gocuk ve mektupsuz gecen zamanlarda, yasadikca ölüme koyun koyuna birlikteligin tuvalet tras uyku pansuman bakim giyim gibi ögün sofra günlügüyle üstü basi bitten pireden cileden camurdan gecilmeyen mileklere bata cika, bütün gün hayatini boyunu bedenini yutan cukurlarda gömülmüs diri tabutlar olarak birbirine kursun yagdiran Birinci Dünya Savasi, sinirlarin belki belki birkac kilometer ancak degistigi fakat ölenin adinin sadece insan oldugu kan ve barut kokusunun damarina sinmedik yeri kalmayan, ara zamanlarda ölmeye ve öldürmeye alistikca karsilikli sövüsüp, bazan da insanliga özlem duyup karsilikli hal hatir soran, pisokodramatik hendek ve siperler savasiydi. Birbirini topyekün, az zahmet, az kayip, ucuz sarfiyatla nasil yokedecegine, baruttan sonra biyolojik ve kimyasal toplu kiyim ve kirim araclarini bulup yasadigi hayatin kalan kismina dogrulttu insan..
  Yetmedi; evleri, siperleri, hendekleri, tüfekleri, limanlari, caddeleri, carsilari büyük kücük herkesle karip karistirarak yine en az sarfiyat ve en erken vurgunla, neyi nasil ölüme fit yapacaginin karsiligini Atom`la bulup bulusturdu insan. Üstüne cehennem kalipli imha aracini dogrulttugunda bir firt nefeslik yasam dirayeti kalmisti ormanin, köyün, dagin, sevginin,sözün, sayginin ve dermandan dirlikten kendi üstüne cakilip tabutlasmis insanligin….
  Ve teknigi teknolojiyi rampayi füzeyi cilayi modayi nükleer atölyeyi makyaji maskeyi; sahte surete, helalci harama, kanunsuz talana, sinirsiz soyguna, doyumsuz vurguna, isgalci sömürüye, tacizci tecavüze ve zulmün her cesit suratsizliginin arayip bulup giydigi, evleri carsilari caddeleri arsalari tarlalari baglari yollari kiyilari koylari kentleri kasabalari irmaklari koruluklari kurumlari birimleri yerin alti üstüyle birlikte ve besikten mezara tüm insanligi kendine mahsus mal ve mülk sayan, bankalari borsalari krizleri afyonlari gerilimleri bunalimlari atomlari arap baharlarini ve Bop esbaskanliklarini silahlanip kusanarak, kendilerinin ipiyle kuyuya inenleri bütün etrafi cevresi cografyasi serveti saltanati ve tüm iktidariyla birlikte kendine özeyip bezeyerek ayni felaketin harabe ortagina dönüsümü sagladi tüm ölümler tolamini kendine dayayip dogrultan insan..
  Ki, bu yanisi hiclik namina cekip sürükleyen dogrultuda; atomlari, acimasizliklari, ajanlari, piyonlari, kahirlari, sürgünleri, baskilari,savaslari, isgalleri, planlari, polümleri, buldu kurdu ve kusandi insan. Ve sapkinlastikca ucunu kaciran ipin en secmelerinin dünya yapip yönettigi, Trump, Netenyahu, Putin, Merkel gibi gibi vesair, kibriti atesle oynamaya hükmetmeyi desip bulup ögrendikten sonra, onlara bagli ipiyle kuyusuna inenlerin bir firt nefeslik bile eder degeri kalmayan dünyasini cehenneme cevirmek icin sayili imha araclarina ilaveten, kurguya dahil ajan piyon tamami ve tümünün teslimiyetin hükmünü temsilen, ölüm-zulüm atölyecilerince uydurulmus en güncel arac-gerec durumundadirlar.

  Aralik / 17
 • Her zamanki gibi giriş berbat ama sonuç kısmı neden olmasın...baktım özür dilenecek birşey var mı diye birkaç ağır itham ama karşılıklı ..yine de bu sizi rahatlatacaksa bir özür fikirlerim için değil bu ağır ithamlar için..özelden yazarım onlara..ama sen özür dileme..saygılı davranırsan aynı ölçüde saygı görürsün..
 • Kimsenin kimseyi de aşağılama hakkı yok bu bir,insan sadece kendini küçük düşürür düşünmeden ve önyargılı davranışlarıyla...
  Bence saygı konusunda da gerçekten kaba bir insansın..bu genç yaşında sana verilecek en büyük manevi ödüldür belki bu saygı kavramı ama hak etmiyorsun bunu...
 • İhanetin kokusu sonradan çıkar...merak etme...örnekleri tarihte hep vardı..yakın tarihi anımsa,herkesin değil de bazılarının o çok inandığı insanlar;Sen biliyorsun kimlerden bahsettiğimi..!
  Onlar insanlığın kirli yüzü...
  Bu dünya da barış içinde yaşamak isteyen kaç milyar insan var biliyor musun,elbette birbirimize inanacağız..enazından insanca yaşamak için..
 • Herkes bir şeylere inanmak ister...inanç güvendir..güvenerek yaşamak elbette bir güç...ama bu güç din olmamalı...çünkü din ayırıcı bir unsur birleştirici tek ortak nokta insan kavramı...insanlar birbirlerine inanmalı
 • Allah ile kişi arasında olan bir bağ neden buralarda siyasi bir fanatizmin servis tabağı gibi üzerini doldurulmak için kusan kişilerce istismar ediliyor mesut abi...inanan insan inanmayana neden demiyor inkara da tepki vermez çünki inanmıştır...inanmayanı aşağılama hakkını allah vermemiş bunlar bu hakkı nereden almış?
 • İşte ben de diyorum ya gerekmeyen o laf sensin...sen olmasan ve senin gibileri daha çok islama saygı duyulurdu...
 • Kelimeyi şahadet getiren ben çok müslüman gördüm..sehadat etmek değil mesele..yerine getirmek şehadeti...ki şehadet islamın karmaşası...müslümanın müslüman öldürmesi şehadet sayılan bir dünyada
 • Tamam + yapalım senin egon tavan yapsın mutlu olacaksan