mevlana sizce ne demek, mevlana size neyi çağrıştırıyor?

 • Bişnev- hamuş
 • Ben teşekkür ederim ...
 • azda olsa tatmin edici bir cevap teşekkürler...
 • Bütün öğretmenlere derin saygı ve sevgiler.En güzel meslek diye düşünüyorum ve en kutsal meslek mesela düşünsenize dışarıda bir öğrencin seni görüyor önünü ilikliyor saygı muazzam ve de bir de öğrencinle aynı okulda öğretmen olmak bu da bambaşka bir duygu olsa gerek.özellikle tüm öğretmenlerimin ellerinden öpüyor hayatta olanlara sıhhat vefat edenlerinede Allah'tan rahmet diliyorum.Amin.
 • Kenan Aydın

  17.01.2018 - 20:52

  Bütün öğretmenlere derin saygı ve selamlar gerçekten çok kutsal bir meslek.Bir insana yakışan en iyi meslek diye düşünüyorum,zira dışarda öğrencin görür saygı duyar yada bir bakmışın öğrencinle aynı okulda öğretmensin.Özellikle kendi öğretmenleriminde ellerinden öperim.
 • cahil adam mevla :kelime olarak yaratan değildir.,veli kelimesinden gelir dost demektir.Allah diyor ki:(tabi anlarsan) okumaktan çok anlamak çok önemliçünkü)ben sizin dostunuzum mü'minler de bir birinin dostudur(henüz dostluğunuzda görülmedi ama olsun)mevlana ise dostumuz demektir.na eki bizim demektir.öğretmek için baya uğraşıyorum öğrendin mi?
 • Mevla ne demektir, onu bir öğrenseydik çamur atma işine sonradan girerdim, ayrıca bu ülkede nurcuların mesneviyi din kitabı gibi dayatmaya çalıştıklarını da bir kenara not edelim , alın size bir çamur daha
 • Mevlanaya çamur atmayı denemek yüzyıllardır doğup batan güneşin hiç doğmadığını ispattan daha zordur tebrikler...başaramadınız.
 • mevla yaradan demekse mevlana ne demektir ? mesneviyi bana Allah yazdırdı demesi ve içinde geçen porno hikayeleride düşünürsek pekte hoş görülü biri değil sapkın oldugunu anlaya biliriz ha sözleri güzel mi evet çok güzel sözleri var yerinde söylenen ama yoldan geçen birine bir üçlü sar aynı sözleri yazar söyler kafası güzel söylenmiş sözleri ama neden hala mevlana dedirten birine inanmayı seçerler zor gerçekten bunların cevabı, tabi begenenleri okuyanları yargıladığımız yok burada kafamdaki deli sorulara cevap aramak maksat...
 • Mevlana aşk,mevlana hoşgörü ,mevlana insana verilen değerdir.ve bunları yaparkende söylediği sözler mükemmellik hastalığında yada saplantısında söylenilen sözler değil aksine düz ifadelerdir.bu düz ifadelerin şaşılacak derecede uzuuuuun soluklu olmasının enbüyük sermayesi ise hemen her devre hitap edebilecek sıradan düz ,söylemesi kolay basit ve insanı yormayan öğütlerden ibaret olmasıdır.Şahsi fikrim asıl mükemmellik budur.
  ancak herşey sömürüldüğü gibi siyasi büklerimiz mevlanayıda yunusu da halkın özdeğerleri yerine kendi partizan fikirleri sayesinde ötekileştirici dilin sermayesi yaptılar.Bu da insanların mevlana ve yunusa bakış açısını yada sözlerine bakışı olumsuz etkilediğini düşünüyorum.