Beattim sizce ne demek, Beattim size neyi çağrıştırıyor?
 • SFA 18.04.2019 - 11:01
  ...Kimsenin kimseyi tam anlamıyla sevmediği bir çağa denk geldi yaşamak denilen kahır bizim için. Gerçi dönüp baktığımızda doksanlı yılların çocukluğundan başka hiçbir dönemin yaşanılası bir yanı yok.
  .
  Ne acı ki insana, insan olduğu için değil isminin önündeki sıfatlar ve bol rakamlı banka hesapları için veriliyor değer. Sevginin doğuş kaynağı olan soyut hisler yerini çoktan fiziğe ve biyolojiye bıraktı. Aşk ise sadece seksi düzene sokmak için kullanılmakta, gerçek anlamından öte. Bir insana güvenmek bir mayına basmak, insanlara güvenmek mayın tarlasında koşmak gibi.
  .
  Biz ise aynı düzlemde ve kendi boşluğuna hapsolmuşlarız. Zamane sancıları içinde yaşamamın içinden geçen bir avuç kırılan ışığız. Kalabalığı kitaplar ve onlardaki karakter olan insanlarız, zararsız. Varsa da kendimize. Tüm öfkemiz rakı masasında bataklık olan anılara. Tüm günahlarımız aşkı amaca ulaşmak için kullanmadan gerçekleştirdiğimiz yalansız ve uzun sevişmeler. Kırılan bir avuç ışığız, renklensin diye dünya. Ve birbirine düşmeden gölgeleri, birbirimizin karanlığını bölmeden ölmemeli.

  beatkusagiantolojisi
 • SFA 18.04.2019 - 08:50
 • SFA 17.04.2019 - 11:31
  Belki de sonunun, en başından yazıldığını bilerek yaşamak gerekli. Sürekli biteceğine olan korkumuz anı yaşamaktan alıkoymuyor mu bizi? Kesişen hayatların son korkusu, başlangıçta suladıkları ruh çiçeklerini kurutmuyor mu? Ve gittikçe hızlandırmak için ruhunu sallandırdığı salıncağı bencilliklere, özgürlüğü tacize başlamıyor mu insanoğlu? Ve korktuğu sonu kendi hazırlamıyor mu?
  .
  Yanında çocuklaştığını, altı çizili cümlelerini ezbere bileni, ruhuna salıncak olanı ve hazlarına nal saldığı ruh eşini bulduğunda neden kaybetmek için çabalar? Ve en önemlisi neden yaşamak varken bencilleşir? Böyle derin yaşanmışlıklara anı olacak insan ömürde birkaç kez çıkarken insanın karşısına neden kaybetmek için isimlendirirler?
  .
  Birlikte is kokmanın sarhoşluğunda boğulmanın, uçurtma uçurmanın, huzur evlerinde kitap okumanın, çıplak ayak toprağa basmanın, uyurken izlemenin, çiçeklere su vermenin, birbirine yüksek sesle şiir okumanın, rakısına buz yarasına tuz olmanın hazzını iliklerinde hissetmektense tüm bu anları, bir gün sonu olacağını düşünerek mahvetmeye ya da hazzını indirgemeye kimin hakkı var?
  .
  Sonunda hepimizin öldüğü ve tekrarı olmayan kısa bir yer burası. Ne zincirlemeli arzuları, ne de indirgemeli özgürlüğü toplum standartlarına. Ve en önemlisi yarına garantin olmayan bir yerde gelecek korkusu yüzünden yaşayamadığın bu anların tekrarının olmaması.

  beatkusagiantolojisi
 • SFA 16.04.2019 - 14:50
  Bu gülünç gölge kalabalığının içinde arzu bile etmediğimiz şeylerin peşinde koşup duruyoruz. Bir gün bizimde selamız okunacak. İzbe bir dolapta, tüm yaşanmışlıklarımızın ziyadesinde sadece eski bir kayıt olarak kalacağız. Bol rakamlı bir mezar taşından başka bir şey bırakmayacaksın ardında.
  .
  Sokakta tembel tembel sallanan insanlar arasında anlaşılmaz bir çığlık olmak için çok kısa hayat. Bu sıkış sıkış beton yığınlarının arasında sadece kırılan güneş ışınlarının yansıttıklarını görmeye razı gelinmiş olmak için çok kısa hayat. Ve miktarı önemli olmaksızın parayla alınabilecek kadar ucuz şeylere değer vermek için kısa hayat. Özellikle de parayla satın alınabilecek kadar ucuz olmak için çok kısa.
  .
  İnsanın hiçbir kimseye ve hiçbir şeye ihtiyacı olmadığını anlaması gerekiyor. İnsanlara muhtaçlığının olmadığını, paraya ve sürüye uyma içgüdüsüne ihtiyacı olmadığını anlaması gerekiyor. Yalnız yaşayamayan bir kimse, soylu bir köle ya da zeki bir uşak olmaktan ne kadar öte gidebilir ki?
  .
  beatkusagiantolojisi
 • SFA 16.04.2019 - 14:48
  Benim küfürlü sözlerim
  Sizin kibar yalanlarınızdan daha samimi...

 • ....kim lan bu Erol Egemen, pardon SFA:))

 • SFA 12.04.2019 - 11:04
  Bana kimleri öptüğünden bahsedersin Salome. Sırtını dayayacağın o duvar olurum senin. Ama yıkılacağım sonunda bunu bilesin. Unuturuz mesela annenin öleceğini. Başka şehirlerin kaldırımlarına ait hissederiz kendimizi. Ve bir kez daha ölsün isteriz baban. Bir kez daha çok büyük kaybetmez isteriz Salome, mesela hayatımızı. Yenilsin isteriz mesela, boynumuz bir ilmeğe. Ama ben, seni sevemem Salome.
  .
  Yalnızlığımıza aldırış etmeden yürürüz sokak lambalarının altında. Bir tutam çingene pembesi olursun sen griler içinde. Toprak kokusu sarmışken dört yanımızı, yürürüz bir gece vakti sokak lambalarının altında tüten bacaların üstüne Salome ama seni sevemem. Şuan sevemem salome ve bu gece. Bir güvercin salarız doğan güne, bir dua ederiz kabul olmasın diye ve belki bir mum dikeriz pazarın ikindi vakti sarhoş bir kilisede. Ama ben seni sevemem Salome.
  .
  Sevişiriz mesela, uzun süredir hissedemediğimiz gibi. Aldatmış oluruz eşlerimizi. Günahları bölüşürüz, ayıpları konuşur ve ölürüz birkaç kez dokuz saniye. Batar ipek tenin derime. Düşerim kirpiklerinden tırnak uçlarına Salome ve sen sakallarımdan dizlerime. Ama ben, seni sevemem. Kahve suyu koyarız Salome hem de iki kişilik. Bir film seçeriz yeşilçamdan. Pencereden bir uçurtma belirir, rüzgâr okşar saçını mest olur bakışlarım ama seni sevemem.
  .
  Şanslıysak eğer bir yıldızın kayışına şahit ederim seni. Farklı gözlerden aynı şeyleri görürüz süzülen bulutlarda. Gece boyu izlerim seni, üst üste üç kere saydığım kirpiklerinin eksilişlerini fark ederim gün doğumunda. Ama Salome, seni sevemem. Sevdiğin bir şiiri okurum sana duman kokan boğazımla, saçlarını tararım duş sonraları, öperim ense kökünden sen bir işle meşgulken ama seni sevemem Salome. Şimdi sevemem ve bugün. Ben, seni sevemem.
  .
  Bu şiir burada biter Salome ve ben vedaları sevmem.
 • SFA 10.04.2019 - 16:21
  Öyle bir sevişelim ki
  Komşular bile sigara yaksın!!!
 • SFA 10.04.2019 - 09:31
  Kayıp şehirlerde adını daha önce hiç duymadığım ucuz pansiyonlarda geçiyor ömrüm. Ücra köşelerindeki barlarda sigaramı sarıyor ve biramı içiyorum. Her şehirde ikinci el kitapçıları, deniz kıyılarını, en güzel doğa alanlarını, mezarlıkları ve randevu evlerini geziyorum.
  .
  Her şehirde farklı bir isim veriyorum kendime. Altı çizili cümleleri olan kitaplar biriktiriyorum. Ölü toprakları biriktiriyorum. Gece, denizin dalga sesi eşliğinde yıldız tozlarının altında köprücük kemiğindeki kuşları havalandırıyorum seviştiğim kadının. Şiir oluyor sonra, şiir yazıyorum, şiir okuyorum. Bir sigara içiyorum ve başka bir kayıp şehirde doğuyor güneş.

  beatkusagiantolojisi

 • "Gizlenmek zevklidir, bulunmamak felaket."
 • Hayatı seç.
  El çantalarını seç. Yüksek topuklu ayakkabılar seç.
  Kendini mutlu gibi hissetmek için kaşmir ve ipek seç.
  Kendini camdan atan bir kadın tarafından Çin'de üretilmiş bir İPhone seç.
  Ve Güney Asya'da bir mağazadan alınmış ceketinin cebinden çıkarma.
  Facebook'u, Twitter'ı, Snapchat'i, Instagram'ı seç. Ve tanımadığın insanlara kin kusacak bin bir türlü başka yol seç.
  Profilini güncellemeyi seç.
  Kahvaltı ettiğini dünyaya duyur ve birinin,bir yerlerde bunu umursamadığını umut et.
  Eski sevgililerini aramayı seç. Onlar kadar kötü görünmediğine çaresizce inanmak için.
  İlk otuzbirinden son nefesine kadar her şeyini bloglardan paylaşmayı seç.
  İnsan ilişkisinin indirgendiği nokta dijital bir veriden fazlası değil.
  Estetik ameliyat olan ünlüler hakkında bilmediğin on şey seç. Kürtaj için bağırmayı seç. Tecavüz şakalarını,kadınlara laf atmayı eski eski sevgilini ifşa etmeyi seç.
  Ve bitmek tükenmek bilmeyen depresif kadın düşmanlığını.
  11 Eylül'ün hiç yaşanmadığını ve yaşandıysa, sorumluların Yahudiler olduğunu seç.
  Ne zaman biteceği belli olmayan mesaileri ve işe gitmek için iki saat yol gitmeyi seç.
  Ve çocukların için de aynısını ama daha kötüsünü seç.
  Kendi kendine belki onların başına gelmediğini telkin et.
  Sonra arkana yaslan ve acıyı, sikko bir mutfakta üretilen adı bilinmeyen bir uyuşturucudan bilinmeyen dozlarda alarak dindir.
  Tutulmayan sözü seç ve keşke başka türlü hareket etseydim de.
  Kendi hatalarından asla ders çıkarmamayı seç.
  Tarihin tekerrür edişini izlemeyi seç. Her zaman hayalini kurduğun şeye ulaşmak yerine ulaşabileceğin şeye ulaşmaya kendini yavaştan alıştırmayı seç.
  Aza kanaat et ve mutluymuş gibi yap.
  Hayal kırıklığını seç. Ve sevdiklerini kaybetmeyi seç. Onlar hayattan ayrılırlarken senin bir parçan da onlarla birlikte ölür.
  Ta ki bir gün parça parça hepsinin öldüğü güne kadar. Ve senden ölü ya da diri denebilecek tek bir parça kalmayacak.
  Geleceğini seç Veronika.
  Hayatı seç.


  Trainspotting 2 (2017) Danny Boyle
 • İskeletlerin Şarkısı

  Başkanlık İskeleti dedi
  Yasayı imzalamam
  Sözcü İskeleti dedi
  İmzalayacaksın

  Temsilci İskeleti dedi
  İtiraz ediyorum
  Yüksek mahkeme iskeleti dedi
  Ne bekliyordun ki

  Ordu İskeleti dedi
  Yıldız Bombaları satın alın
  Kaymak Tabaka İskeleti dedi
  Evlenmemiş anneler geberin açlıktan

  Yahoo İskeleti dedi
  Kirli sanatı durdurun
  Sağ Kanat İskeleti dedi
  Kendi yüreğini unut

  Gnostik İskelet dedi
  İnsan olmanındır yücelik
  Ahlâki Çoğunluk İskeleti dedi
  Hayır değil, benimdir

  Buda İskeleti dedi
  Merhamet zenginliktir
  Şirket İskeleti dedi
  Sağlığına zararlı

  Eski Mesih İskeleti dedi
  Fakirleri düşün
  Tanrının Oğlu İskeleti dedi
  AIDS’e çare gerek

  Homofobi İskeleti dedi
  Eşcinseller iğrenç
  Kalıtım Politikaları İskeleti dedi
  Siyahlarin şansı yok

  Maço İskeleti dedi
  Kadınlar köşelerine gitsin
  Tutucu İskeleti dedi
  İnsan ırkı çoğalsın

  Yaşam Hakkı İskeleti dedi
  Ceninin ruhu var
  Seçim Hakkı İskeleti dedi
  Bunu bir tarafına sok

  İşsizin İskeleti dedi
  Robotlar işimi aldı
  Suça Karşı Şiddet İskeleti dedi
  Mafyaya gözyaşı bombası at

  Vali İskeleti dedi
  Okul yemeğini kesin
  Belediye İskeleti dedi
  Bütçe kırıntılarını yiyin

  Yeni Tutucu İskeleti dedi
  Evsizler sokaktan silinsin!
  Serbest Piyasa İskeleti dedi
  Et yerine de kullanılabilir

  Beyin Takımı İskeleti dedi
  Serbest Piyasa doğru yoldur
  Tasarruf ve Kredi İskeleti dedi
  Devlet ödesin

  Chrysler İskeleti dedi
  Senin ve benim için öde
  Nükleer Güç İskeleti dedi
  ben ben ben

  Ekolojik İskelet dedi
  Gökyüzü mavi kalsın
  Çokuluslu İskelet dedi
  Senin için ne değeri var?

  NAFTA İskeleti dedi (*)
  Zenginleşin, Serbest Ekonomi
  Maquilador İskeleti dedi (*)
  Sweat Shop’lar, düşük ücret (*)

  Zengin GATT iskeleti dedi (*)
  Bir dünya, high tech
  Alt Tabaka İskeleti dedi
  İçinde boğul

  Dünya Bankası İskeleti dedi
  Ağaçlarınızı kesin
  IMF İskeleti dedi
  Amerikan peyniri alın

  Az Gelişmiş İskeleti dedi
  Biz Pirinç istiyoruz
  Gelişmiş Ülkeler İskeleti dedi
  Kemiklerinizi verin zar yapalım

  Ayetullah İskeleti dedi
  Öl yazar öl
  Joe Stalin İskeleti dedi
  Yalan da değil

  Orta Krallık İskeleti dedi
  Tibeti yuttuk
  Dalai Lama İskeleti dedi
  Hazımsızlık çekersiniz

  Dünya Korosu İskeleti dedi
  Bu onların kaderi
  ABD İskeleti dedi
  Kuveyt kurtarılmalı

  Petrokimya İskeleti dedi
  Gürleyin bomba uçakları gürleyin!
  Uyarıcı İskelet dedi
  Çek bir dinazor

  Nancy’nin İskeleti dedi
  Sadece hayır de
  Rasta İskeleti dedi
  Üfle Nancy üfle

  Laf Cambazı İskeleti dedi
  Cıgaralık içmeyin
  Alkolik İskeleti dedi
  Bırak karaciğerin çürüsün

  Canki İskeleti dedi
  Bir doz alamaz mıyız?
  Büyük Birader İskeleti dedi
  Pis aşağılıkları içeri tıkın

  Ayna İskeleti dedi
  Merhaba yakışıklı
  Elektrikli Sandalye İskeleti dedi
  Selam, ne pişiyor?

  Talk Show İskeleti dedi
  Suratını sikeyim
  Aile Değerleri İskeleti dedi
  Benim ailem zırnık değerlendirir

  NY Times İskeleti dedi
  Bu baskıya uygun değil
  CIA İskeleti dedi
  Bir ipucu bulamaz mısın? (*)

  Network İskeleti dedi
  Yalanlarıma inan
  Reklamcı İskeleti dedi
  İçyüzünü bilme!

  Medya İskeleti dedi
  Sen bana inan
  Televizyon bağımlısı iskelet dedi
  Niye dert edeyim?

  TV İskeleti dedi
  Ses lokmalarını ye
  Haber Yayını İskeleti dedi
  Hepsi bu kadar, İyi geceler

  -Allen Ginsberg-


 • Yürü be F. para toplayıp cıgara alacam sana:))