ateist sizce ne demek, ateist size neyi çağrıştırıyor?

 • Ateistler ve Ateizim dinsizlik yasasını benimseyip onu din sandıkları saçma şey
 • Ateizm dinlere karşı değil,dinleri kullanarak kendilerine çıkar sağlayanlara karşı verilen bir tepkinin sonucu doğdu..bakınız türkiyede son 16 yılda ateist olan insanların sayısına..!!cumhuriyet tarihinden kat be kat daha fazla..
  Oysa dindar ve muhafazakar bir iktidar varken?
  Yüzlerce camiler yapılıp dini okullar açılmışken bile..!!
 • İnsanların sizlerle aynı inancı taşıması sizler için niye bu kadar önemli?
  Kendi inancınız değerliyse ve kendinizi adamışsanız, yanınızda yoldaş aramazsınız, sizinle aynı yolda yürümeyen insanlara saldırma alışkanlığınız bir nevi inancınıza tam olarak egemen olmamanızdan gelmektedir.
  Birilerinin sizlerle aynı düşünceyi paylaşmaması sizleri korkutuyorsa siz zaten kendi düşüncelerinizden emin değilsiniz demektir. Şayet inancınızdan eminseniz diğerleri sizi neden bu kadar ilgilendiriyor?

  Bir insana karnın aç mı?
  Bir derdin var mı?
  Nasılsın?
  Diye sorulur

  Senin inancın ne diye sorulmaz, sorduysan da aldığın cevap seni değil Cenab-ı Mevlam'ı ilgilendirir.
 • Kullandığımız eşyalar bile bir yapanı işaret ediyorken ,bu denli mukemmelliyet içeren kainat ,içindekiler nasıl olur da bir var edeni işaret etmez. ?

  Öyleyse şöyle diyebilir miyiz ateist tanımına .
  Soru sormayı bilmiyorlar . Soru sormadiklari için cevabı da bilmiyorlar.
 • Ateist, tüm teolojik argümanları hem ilgili inancın kendisiyle ve hem de doğrudan bilimsel verilerle çürüttüğü için ne bir yaratıcıya ne de bir dine gereksinim olmadığını söyleyen ve uygulayandır.

  Yani iyi bir şeydir :)
 • Ahmet İhsan Araç

  14.11.2018 - 07:43

  Dunyada iki sey vardir. yaratan ve yaratilan.
  Yaratana 1 degerini verirsek geriye kalan etkisiz elaman yani yaratilan 0 dir
  Allah butun kainati bilgisayar islemcisi gibi 1, 0 uzerine Kurmustur. Allah ismi yuce yaraticinin ismi azam, yani en buyuk ismidir. ve elifle baslar. Elif allah cc luhunun nisanesidir, arapcada bir ve elif aynidir. Ve yaratilanlar icinde insan oglu halife secilmistir. Ve sadece insan oglu elif gibi adeta allahi temsil ederek yurur yer yuzunde. Allah birdir geriye kalan hersey sifirdir. elif gibi yuruyen insan oglu bile...cunku oda yaratilandir. Allah cc sifirligi, kabede insanlara sifir cizdirerek, dunyayi ayi gunesi butun gezegen ve yildizlari sifir seklinde yaratarak gozunuze sokmaktadir. hatta dunyaya gunes etrafindaki yurungesinde sifir cizdirerek insanlara sifirlanmayi anlatir. Insna oglunun gozune sokar adeta sifiri demistik . Cunku goz bebekleri bile sifirdir. Butun varligin ciktigi yumurtalar sifirdir
  Kufur birin onune gecen sifirdir 01 dir yani Kendini on pilana koymaktir. Allahi arka plana atmaktir. 01 deki sifirin hic bir degeri yoktur. Iman ise Allah in ardina siginmaktir. Yani birden sonra gelmektir oda 10 degerinde deger kazanmaktir. Hatta insan kendini sifirladikca, 100 1000 10000 vs degerde derinlesir. Bunun delillerinden biri Allah boburlenen leri sevmeyisidir. Diger ve en onemli delilleri; seytanin adem as. a secede etmeyerek kendini birin onune koymasidir . Yani Allah in emrine itaat etmemesidir. belki milyon degerdeyken bir anda sifiirlandi. Diger bir delil dunyanin en sevgili insani olan peygamberimize cebrail vasitasiyla cenabi Allah kul peygambermi olmak istersin yoksa kral peygambermi sordugunda peygamberimizin , bazen ac gezen bazen tok gezen kul peygamberligi secmesi onu milyar degerine tasimistir.
  Ahmet ihsan arac
 • Ahmet Yüceali

  09.11.2018 - 08:17

  Zaten mantıken Allah'ın oluşumunu göze alırsanız eğer her türlü size mantıklı gelecektir Ben sizin inancınıza da saygı duyuyorum ama Burası ölümlü dünya öbür tarafta siz ağlarsınız kafanızın bir kenarında bulunsun ama...
 • Ateizm, Allah'ın varlığını inkar eden bir grup akılsız insan topluluğudur.
 • "Günah" ve "Sevap" gibi toplumu kontrol altında tutmaya çalışan terimlerden kendisini arındıran kişidir. Bu tip insanlar bir eylemi yapmadan önce "bu iyiligi yaparsam cennete giderim/bu kötülüğü yaparsam cehenneme giderim." gibi bir düsünceye kapılmazlar. Vicdanlarıyla başbaşadırlar. Bir iyilik yaparken sadece insana verdiği saygıyı hissedersiniz. İyiliklerinde cennete gitmek gibi bir çıkar, bencillik yoktur. Genel olarak kültürlü insanlardır.
 • Yahya Pamuk

  20.10.2018 - 12:27

  Kendini yok sayma...