Ağın sizce ne demek, Ağın size neyi çağrıştırıyor?
 • Huzur,cennet,üzüm,bağbozumu,ceviz,beyaz örtülü temiz pak kadınlar,kille pardah yapılan eşikler,köylü kızı anneanne,yaz tatilleri,ve dere geçerken anneanne sırtında ben,kör şeytan dayının evinde (kortikoğlu) yenilen iki parmak kalınlığında ki kaymak....neresi dersiniz? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? Ağın kazasının,Vahşen köyü...Rüyalarımın köyü...En son ilk okul son sınıfta,bağ bozumun da gitmiştim...Burnum da tütüyor........
 • HUZUR
 • ağın saman yolu yıldızı bunumda tüten gül
 • Ağın Demek Bana Göre Ağın Forum Demek,Henüz yeni Ama Ağın için İleriki Dönemlerde En İyi Paylaşım ı Yapacak Olan Platform.

  Ağın ın Tarifini de Özünü de,Karahanahmet Yapmış Zaten Sağolsun.....
 • Ağın; koca bir çınar,babam,dedem,amcalarım,çocukluğum,çocukluk arkadaşlarım,Asma Köprü,Çay Köprüsü,araba tekerinin suya girip yıkanarak geçtiği derenin yanındaki Kavuncugil'in yokuşu,ilerdeki selektör binası,köyüme giden yaya yolunun ayrıldığı nokta, köy düğünleri,Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun şiirindeki şairi şairliğinden utandıran köy türküsü, sonsuz buğday tarlaları, verimli sebze bahçeleri, tarlasının kenarında taşa çalınan ecür, Fırat Nehri ve O'nda doyasıya çimmeler,Çaygara başı,iskele taşı,Çay gölleri,pırnat toplama, çalı hurması derme,dut sirkeleme,bulgur haşlama,bastığ yapma,bastığı ve bulguru bakraçlarla dama taşıyıp serme,bağdaki sokku taşında üzüm çığnama,leblebi yapma, Hozakpur'a,Hörenek'e, Kohpinik'e, Vahşen'e,Andiri'ye Amerika'ya seyahate eşdeğer seyahatlar,dut kurusu,gara dutun gömlekteki boyası,eskinin doyulmaz yeninin sıkıcı balık avlamaları, harmanda sabahlamak,harman makinasının takkırtısı,Fırat'ın çağıltısı, Muhtar Hüseyin Selçuk'un motorunun gürültüsü, ....BİTMEZKİ,...,FAKAT İLLEDE BABAMIN AĞIN'DAN KÖYE DÖNÜŞLERİ ELİNDE GAZETESİYLE,YA HELE ARTIK O GAZETENİNDE BENİM KADAR MAHZUN OLMASI... İŞTE AĞIN BU.AMA İLLADA BİZE TARİF GEREK DİYORSANIZ.İŞTE KUPKURU BİR TARİF:ELAZIĞ İLİNE BAĞLI OKUMA YAZMA ORANININ ŞİMDİLERDE YÜZDE YÜZLERE ULAŞTIĞI KÜÇÜK ŞİRİN BİR İLÇE.
 • cimri
 • ağın bana rahatlığı güzelliği,vede tabiki leblebiyi hatırlatıyor daha ne olsun
 • cimri ayrıca Elazıg ilçesi
 • Ağın,Elazı'ın kuzey batısında, Keban ilçesine 40 km. mesafade, Erincan-Kemaliye,Malatya-Arapgir ilçelerine komşu,kültür seviyesi oldukça yüksek bir ilçemşizdir.Üç tarafı Keban Baraj Gölü ile çevrili, yarımada görünümünde tam anlamıyla bir sayfiye yeridir.
  Ağın'özgü birçok mahalli üründen en önemlileri leblebisi ve gelin helvasıdır.Bu helva sadece düğünlerde yapılır, tüm ahaliye dağıtılırdı.Şimdi sadece Ağınlı hanımlar zaman zaman evlerinde yaparlar.

  Ağın'ın yetiştirdiği çok önemli simalardan;
  Müderris Hüseyin Hüsnü,Abdullah Lütfü,Niyazi Yıldırım Gençosman,Fethi Gemuhuluoğlu
 • ağlarla örülse bile duygular,çıkacak bir yer bulacaktır aşk...
 • Elazığ'ın şirin ilçesi.Gidilip görülmesi gereken bir cennet.
 • biraz dolambaçlı yollardan bu kelimeyi irdeleyecem

  ağ: bildiğiniz gibi ağ yükselmek anlamında. ağın da, ağmak fiilinden türeme bir kelime olup ermiş ewliya anlamlarını ifade eder yükseğe ulaşmış, bir mertebeye varmış........................ :)