Neşet Ertaş

seni elden
Sakınırım kıskanırım
Uçan kuştan esen yelden
Sakınırım kıskanırım

Havadaki turnalardan
Su içtiğin kurnalardan
Giyindiğin urbalardan
Sakınırım kıskanırım

Beşikte yatan kuzundan
Hem oğlundan hem kızından
Ben seni senin gözünden
Sakınırım kıskanırım

Al'İzzet'i oncalardan
Elindeki goncalardan
Yerdeki karıncalardan
Sakınırım kıskanırım


Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • ŞİİRİN ALİ İZZETE AİT OLDUĞUNU SÖYLEYENLER ŞİİRİ OKUMAMILKAR SON KITADA ZATEN ALİ İZZETİN ADI GEÇİYOR KARDEŞİM..BU ŞİİR TÜRKÜ OLARAK NEŞET ERTAŞ BESTELEMİŞTİR VE NEŞET ERTAŞ İŞE İLE ÖZDEŞMİŞTİR HEPSİ BU..

  NOT...Ünlü halk müziği sanatçısı Neşet Ertaş’a ‘Mühür Gözlüm’ şarkısının söz yazarı Âşık Ali İzzet Özkan’ın mirasçılarından 69 bin liralık tazminat cezası. ‘Mühür Gözlüm’ şarkısının izinsiz icra edildiği gerekçesiyle Kalan Müzik ve Neşet Ertaş’a açılan davada Yargıtay 69 bin liralık cezayı onadı.

 • LÜTFEN BİRAZ DAHA DİKKAT!
  Neşet Ertaş'a saygımız büyüktür ama bu şiir Âşık Ali İzzet Özkan'a aittir. Son dörtlükte adını belirtmiş zaten. Ayrıca bu başlıkta kitabı bile vardır. Değerli ozana ayıp olmuş!

 • Evet biz kul olarak bizim olmayan çok şeyi korur ve kıskanırız pekiyi hazreti Allah kulunu korumaz mı günahlardan iblisten kıskanmaz mı bazen koruduklarımız kıskandıklarımız kaçmak ister kul olarak Rabbinden kaçanlar da iyi düşünmeli

 • Bu şiir Sivaslı Halk Ozanlarımızdan Ali İzzet Özkan'a aittir.Edebiyat kitaplarımızda da çok sayıda eseri yer almaktadır.Bu tür konularda dikkatli olmamız gerekiyor.Halk ozanlarının şiirleri genelde hece ölçülü,kafiyeli ve ayaklı olur.Son dörtlüklerin de Mahlasları veya isimleri geçer...Bu sayfaya bu şiiri yazan arkadaşımız düzeltirse kimseye haksızlık yapılmamış olur...Saygılar...Aşık Mahmut Çelikgün.


 • Bu sözler Ali İzzet'e aittir. Türkü olarak en iyi yorumlayanlardan biri de Neşet Ertaş'tır.
  Sayın Neşet Ertaş'ın sayfasına Neşet Ertaş'ın şiiri diye kaydedilmesi yanlış olmuştur.