Yavuz Sultan Selim

Sanma şâhım...herkesi sen....sâdıkane...... yâr olur
Herkesi sen.. dostun mu sandın..belki ol... ağyâr olur
Sadıkâne........belki ol.....âlemde bir.......... serdar olur
Yâr olur... ağyâr olur...... serdar olur....... dildâr olur


Kayıt Tarihi : 11.5.2001 11:35:00
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Abidin
  Abidin

  Resimdeki yavuz sultan selim değil ki

 • Fhhbjhj
  Fhhbjhj

  Hiç te bile Yavuz Sultan Selim kölelikten dolayı küpe takmıyordu. Takma sebebi hocasının ona söylediğini şeyi sürekli unttuğu için aklında kalsın diye takıyor. Kulağında küpe olduğunu hissettiğinde unuttuğu şeyi hatırlıyor.

 • Cem Ak
  Cem Ak

  Eski Türkçe ile latin harfleri olmadan nasıl soldan sağa ve yukarından aşağı doğru aynı okunan bir şiir yazılmış merak ettim. Orijinal halini bile var mı?

 • Eda Demir
  Eda Demir

  küpe konusuna değinecek olursak köle düzenine karşı yapılan eylemdir efendim. zira o dönemde köleler küpe takarlarmış, yavuz sultan selim de allah'ın bir kölesi olduğu için o küpeyi takmış.

 • KAYININ kutlu torunları
  KAYININ kutlu torunları

  3 Kıtaya hükmetmiş FATİHİN torunu BEYAZITIN oğlu KANUNİNİN babası YAVUZ SULTAN SELİM HAN nice devletlerin başını kesen nice devletler yıkan osmanlının gücüne güç katan şair padişah bu şiiri safevi devleti kurucusu şah ismaile yazarken gönderir bunlar yine hediyeleşirken şah ismail terbiyesizlik yapıp yavuza insan dışkılarını bir kutuya koyarak gönderir. Hediye yavuza ulaştıktan sonra yavuz hediyayi açtırır odayı pis kokular sarar ve yavuz altında kalırmı kalmaz hemen kutuyu temizletip içine lokum ve güzel koular sürdürerek vede bir not yazarak şöyle demiştir.Bıre ismail her hükümdar kendi yediğimi ve kendi süründüğü kokuları gönderir. Diyerek şah ismaili güzelce susuturur.sana ALLATAN rahmet dilerim .