Cahit Sıtkı Tarancı

Bir de baktım ki ölmüşüm!
Dünya sönmüş başucumda;
Bir türlü gözümden gitmez.

Ne gurbetlere düşmüşüm!
İsterdim
..........
..........


Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Qqqqqqq
  Qqqqqqq

  Şiirler eksik bu yüzden çok kötü olmuş :/

 • Merhaba
  Merhaba

  Merhaba

 • Teşekkürler sayın seçiciler bizlere böyle güzel şiirleri tekrar okuttuğunuz için. Saygılar...

 • Ben Ali Rıza Atasoy ve Osman Tuğlu'nun bugün bu sayfadaki gayretlerini takdir ettiğimi söylemekle yetineceğim. İyi işti yaptıkları.

 • Kişilik sorunu olduğu ve seviyesizliği her halinden belli birisini muhatap alıp aynı seviyeye düşmemek için ve her şeyden önce de çok saygı duyduğum merhum bir şairin maneviyatına saygımdan dolayı arap naci isimli şahsa şu ana kadar cevap vermedim.

  Böylelerinin edebiyat ve sanat adına söyleyebilecekleri bir tek cümle yoktur; sadece kişilik sorunlarını öne çıkararak egolarını tatmin yoluna giderler. Şüphesiz en doğru karar verici okuyucu ve gereçk sanat dostlarıdır. Bizden önce gelip geçmiş üstatlar da öyle yapmışlardır. Yani gerektiğinde bir noktanın, bir kelimenin medeni tartışma ölçüleri içinde kavgasını yapmışlardır. Sadece ve sadece “Edebiyat” sözcüğünün ihitiva ettiği güzeli ve doğruyu yakalama ve paylaşma adına yapmışlardır. Bizler aynı gayeye hizmet ve katkı için iz bırakan üstatların peşinden gidiyoruz. Bugüne kadar edebiyatımıza, şiirimize ve sanatımıza emek veren herkesi saygıyla yadediyoruz. Gerçek sanat dostlarına selam olsun.