Abdurrahim Karakoç

Aşktan yana söz duyunca,
Ben hep seni düşünürüm.
Uçsuz hayaller boyunca,
Ben hep seni düşünürüm.

Yıldızlar kayar yüceden;
Renkler sıyrılır geceden;
Yüreğim sızlar inceden;
Ben hep seni düşünürüm.

Aklın ucu değer hiçe;
Yol ararım içten içe.
Kâinat uyur sessizce,
Ben hep seni düşünürüm.

Korkunun bittiği yerde,
Haz duyarım perde perde.
Bir mezar görsem bir yerde,
Ben hep seni düşünürüm.

Zaman hep sonsuza akar
Meyve dökülür, dal kalkar.
Çiçeklere bakar bakar,
Ben hep seni düşünürüm.

Rüzgâr eser ilden ile
Sağlıkta bitmez bu çile.
Vardan öte, Yokta bile
Ben hep seni düşünürüm.

(Dosta Doğru)


Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • ne kadar içten duyarak yazılmış. sevgi bu olsa gerek. saygı ile anıyoruz her şiiri ayrı birgüzeldir.

 • güzel bi çalışma..rahmetle..

 • Sayın İbrahim Kurt bey; Biz Mü'min ve Müslüman bir şair için değişmez kurallardan dem vurduk. Zira bir mü'min için-mesleği ne olursa olsun- değişmez kural yaptığı ve yazdığı ve de söylediği şeylerin Allah'ın kitabına ve resulullah-sav-ın sahih sünnetine uyması gerektiğidir.Yoksa o arkadaşın Müslümanlıkla alakası kuru bir iddiadan ibaret kalır. Allah o son kitabında hiç bir şeyi eksik bırakmadığını söylerken bir mü'minin-her hangi bir konuda- bunun aksini iddia etmesi onun mü'minliğiyle ne derece bağdaşır acaba?

 • Osman Akçay
  Osman Akçay

  Şiir yerine şair yorumlanınca ikinci kez yorum yapma ihtiyacı hisssettim.

  Kıymetli Şairimizin ve Muhterem Abimin 'Suları Islatamadım' isimli eserini 1983 yılında daha 15 yaşında iken satın almıştım. Dedesi Balcı Fakı diye tanınan Mehmet Efendi ve babası Ümmet Efendi’, kardeşi Bahattin (Bahaettin) Karakoç, diğer kardeşi Ertuğrul Karakoç'un hepsi de çok güçlü şairlerdir. Sanılanın aksine Ertuğrul, Bahaettin ve Abdurrahim Karakoç kardeşlerin Sezai Karakoç’la bir akrabalığı akrabalığı bulunmamaktadır. Karakoç kardeşler Kahramanmaraş Elbistan, Sezai Karakoç ise Diyarbakır Ergani doğumludur.

  Muhterem Abimiz;
  'Memleketimizin her yeri aynı. Orası da Müslüman toprağı, burası da. Onun için nerede ölürsem, oraya defnedin' diyecek kadar memleket sevdalısıdır.

  Maraş bir şairler şehridir. Sitede de bazı Maraşlı arkadaşların şiirlerini hayranlıkla okuyorum. Karakoç'lar gibi Erdem Beyazıt, Necip Fazıl Kısakürek, Cahit Zarifoğlu, Rasim ve Alaaddin Özdenören kardeşler gibi daha birçok Maraşlı muhteşem şairi sıralayabilirim. Havasından mıdır suyundan mıdır bilmiyorum.

  Duru mis gibi Türkçesiyle her bir şiirini hayranlıkla okuduğum Kıymetli Abime, Gönül Adamı Büyük Ozanımıza Allah'tan rahmet diliyorum.

 • İnsan hep cenneti düşünür.