Küçük Dokunuşlar 501 - 510

Recep Akıl
793

ŞİİR


3

TAKİPÇİ

Küçük Dokunuşlar 501 - 510

501 - Davranışınla bir başkasını rahatsız etmişsen ve buna da üzülmemişsen sen iyi bir insan değilsin demektir.

502 - Mutluluk her hangi bir şeyin tezahürü değildir, o zaten hep vardır. Dileyen eğer isterse onu her an bulabilir. Nerede mi? Elbette kendisinde, kendi derininde, kendi derdinde, kendi deminde.

503 - Gücün en zayıf yanı kendi gücüdür. Çünkü gücüne güvenerek ortaya çıkanın karşısına mutlaka kendisinden daha güçlü biri çıkar.

504 - Asıl erdem gözünüzün önündekini değil, gerilerde bir yerlerde kalmayı tercih edip gözleri sürekli sizin üzerinizde olanı görebilmektir.

505 - Hayal perdesine hayali hangi figürü çıkartmışsa seyirci sadece onu görür. O görüntüye sesi veren de hayalinin kendisidir. Hayaliyi göremeyiz ama sesini mutlaka duyarız.

506 - Hayata küsmek, onu verene haksızlık etmek olur. Hayat insanoğluna asıl dünyasını kazanması için verilmiş bir nimettir.

507 - Aşkın dünyevi olanı kişinin aklını başından aldığı zaman, gerçek olanına ulaşması mümkün olmaz. Çünkü o zaman hedefini yitirmiş olur. Hedef yoksa kayboluş mukadderdir, her iki dünyada da…

508- Affetmemek insanı kindar yapar. Ve kin tutmak insana intikamcı bir ruh kazandırır. İntikam duygusu içinde yaşamaksa kişiyi mutsuzluğa iter. Mutsuz insan çevresini de mutsuz eder. En iyisi affetmeyi seçmelidir insan. Çünkü böyle bir seçim en çok yine kendi ruh sağlığı için gereklidir.

509 – Güttüğün davada haklı olduğunu biliyor ve ona inanıyorsan, yalnız bile olsan yola çık ve yürümeye başla. Göreceksin ki sen yürüdükçe yolunun üzerinde sana katılanlar mutlaka olacaktır.

510 - Kendi fikirlerinin doğruluğunu kanıtlamak amacıyla karşıt fikirleri küçümseyip değersizleştirmeye kalkışmak insanların genellikle sizin fikirlerinize şüpheyle bakmalarına sebep olur.

Recep Akıl
Kayıt Tarihi : 2.2.2016 22:42:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


naçizane...

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!

Recep Akıl