Keşke Olsan Şiiri - Ferhat Gunes

Ferhat Gunes
15

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

Keşke Olsan

Keşke Olsan..!

Yüreğime gömdüğüm, üstünü binbir çiçeklerle donattığım yürek sızım...
Acaba insan sadece bir kere mi sever gerçekten? Başka yüreklerdede hisseder mi o çağlayanlar gibi coşturan mutluluğu? Kendini bir boşlukta mı hisseder yoksa?
Biriciğim kandırıyorum kendimi sürekli.Yüzümü gülüyor görenler birde gelsin yüreğimi ziyaret etsin! Gözlerinde kendimi bulduğum..Hayatın elinden tutmayı öğretenim.Gittiğinden beri içimde anlamsız bir hüzün var.Gülerken bile canım acıyor. Bazen öyle ki yokluğa gömülüyorum.. Kimse görmeden ağlıyorum. Ve gözyaşlarımı mücevher gibi saklıyorum. Onlar senden kalan tek hatıra bana. Kimsenin bilmesine izin vermiyorum bu yüzden.
Bir yangındın ki denizlerin bile söndürmeye gücü yetmezdi. Şimdi o yangını bir avuç yürekte nasıl tutabilirim acaba? Yoksa dilde olmayınca gönüldende uzaklaşır mı diyorum. Fakat şu koca dünyada SeNin gibi bakan, SeNin gibi anlatan bir kişi daha olmıcak bana. Aşklar saf olmıcak. Dünya çıkar için çatışırken sevgi nasıl saf kalabilir ki?
Keşke olsan.. Olsanda anlatsan uzun uzun.İçimi ürperten yalnızlık duygusuna kapılmasam. Hayallerim boş bir sayfadan ibaret olmasa. Geçmesi uzun bir yolculuğa çıkmasam. Seni her andığımda üzülmek yerine mutlu olsam.
Keşke ruhuna dokunabilsem. Ve sendeki duyguları hissedebilsem. Seni anlayıp anlatabilsem. Yüreğine inci tanelerinden yapraklar döksem. Sonbahar gelse yüreğine ve yine o kapıdan çıkarken görsen beni sanki hep tanıyomuşsun gibi gelsen peşimden. Ve yüreğin baharı yaşamaya başlasa. O tatlı gamzelerin yüzünden hiç eksik olmasa.. Ben yanında ve daima yüreğinde olsam.

Ferhat Gunes
Kayıt Tarihi : 13.3.2013 15:43:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Osman Erdoğmuş
  Osman Erdoğmuş

  bu çalışmanınızı radyoda okumak
  büyük keyif

  tebrikler üstadım

 • Can Özümsün
  Can Özümsün

  keskelerinizin gerceklesmesi dilegi ile,yüreginize saglik Ferhat bey büyük bir keyifle okudum satirlarinizi..

 • Saadet Kılıçaslan
  Saadet Kılıçaslan

  DUYGULAR TAŞMIŞ NEHİR GİBİ NUTKUM TUTULDU KELİMELER YETERSİZ ETKİLİ SU GİBİ SAF VE TEMİZ DUYGULAR TEBRİKLER DOST YÜREĞİNİZE

 • İbrahim Başar
  İbrahim Başar

  Müthiş bir duygu seli akmış yaralı kalemden. Değerli şair yüreği içtenlikle kutlarım. Sevgi ve saygıyla...++

 • Canan Ereren
  Canan Ereren

  Harikulade bir anlatım,yüreğinize sağlık Sn:Güneş.Tebriklerim ve saygımla

TÜM YORUMLAR (18)