İstanbul Şiiri - Yorumlar

Tevfik Fikret Erdal
23

ŞİİR


3

TAKİPÇİ

Mavi gece gelir senin ayakbileklerine değer
Ve daima çözülü göğsünden iner ayışığı yeryüzüne,

Bir çağdan bir çağa giderken
Çözülü saçlarındır ardında kaldırımlar,saraylar,şadırvanlar
İsminin incinmiş hali kalır aklımda,

Tamamını Oku
 • eyüp turan
  eyüp turan 14.01.2019 - 19:45

  çok yardımı oldu

 • Feride Barker
  Feride Barker 03.12.2009 - 21:34

  Yorumlar dikkatimi çekti bu arada kime ne yorum yaptığınızı bilmiyorum ama ''körler sağırlar birbirini ağırlar'' deyimini hatırlatan çok şiir ve yoruma tanık oldum maalesef ki burda..Şiir konsunda kimseye iltimas geçmemeniz çok sevindirici bir durum ...Şiir adına teşekkür ederim.Şiirinize gelince altını çizdiğim çok yer oldu bütünüyle çok beğendim zaten ....

 • Feyzi Kanra
  Feyzi Kanra 03.12.2009 - 21:01

  Çoksert yorumyaptığınızıöğrendim.
  Çok yumuşak ve gayrisamimi yorumlardan
  hoşlanmadığım için ilgimi çekti.
  Arkadaşlistemealdım.tabikionay verirseniz.
  Selam.

 • Hatice Kösehan
  Hatice Kösehan 20.12.2008 - 02:10

  yeni üyeydim o zaman,bir şiirime nahoş bir yorumda bulunmuştunuz..sizi okuyunca anlıyorum ki,o zaman nahoş sandığım yorum şahsıma yapılmış bir iltifatmış...siz beni okumayın lütfen,ben sizi okumak isterim..

 • Sevgiarslan
  Sevgiarslan 25.06.2007 - 21:22

  SARAYLARI ŞADIRVANLARI EVLİYALARI HEPSİ GÜZEL AMA BİR TEK ŞEYİ DAHA GÜZEL İÇİNDE PARÇAMI (ÇİĞDEM) ONU SAKLIYOR SEVGİLER EY GÜZEL İSTANBUL SANA HASRETİM SANA SEVDALIYIM EY GÜZEL İSTANBUL

 • Pınar Güven
  Pınar Güven 10.03.2007 - 23:06

  İsminden bahs olunur uzaklarda ,işte ben İstanbul'u böyle uzaklarda seven biyim,benim de İstanbul'la ilgili iki şiirim var,yorumlarınızı bekliyorum.Çok sert eleştiri yaptığınızı öğrendim,bakalım bana ne diyeceksiniz.

 • Selçuk Yazıcı
  Selçuk Yazıcı 09.02.2007 - 19:21

  benden de bir eh....

 • Fikret Şahin
  Fikret Şahin 14.01.2007 - 19:14

  Sayın Tevfik Fikret,
  Konuya ;sayfama yazdığınız,son derece anlamsız bir mesajla başlamak istiyorum. 'Şiirlerinizi okudum ve bir yorum yok.' Demişsiniz. Ben,size veya hiçkimseye, lütfen şiirlerimi okuyun ve bana yorum yazın diye bugüne kadar demedim. Ama yazdığınız bu mesajın değerlendirmesini yapacağım. Sanırım ;kendinizi bu konuda yetkili tek kişi olarak görüyorsunuz ve kişiliğinizdeki bu eksiklik ,çocukluk ve ukalalığın varlığını aldığınız diğer tepkili cevap yorumları kanıtlıyor. yaptığınız bu aptalca yorumunuzdan sonra ben de sizin şiirlerinizi okudum ve şaşkınlığım kesinlikle iki katına çıktı çünkü şiirleriniz kesinlikle üst seviyede yazılmış bazıları harika eserler ve yine farkettiğim birşey oldu bu kalitedeki şiirler bile yaptığınız ağır yorumlar neticesinde sanki cezalandırılmış.Tabi bu çok üzücü bir durum, bir şiir,hangi bozuk dahi tarafından yazılırsa yazılsın ,kendi içeriğinde değerlendirilmelidir. Harika bir eseri hiç kimse saklayamaz, birgün hak ettiği yeri alır onun için şiirlere yorum yapmak zorunluğunda hissetmeyin kendinizi siz lütfen eğer yapıcı bişeyler yazamayacaksanız ve hatırlayın ' Söz gümüşse suküt altındır.) Saygılarımla.
  Fikret Şahin

 • Semiha Aydıncı
  Semiha Aydıncı 20.12.2006 - 17:56

  genelde bayanları eleştiriyorsunuz.bunu ilgi çakmek amaçlı yapıyor aklınızca reklam yapıyorsunuz.bana ne mesaj yollayın nede eleştiri yapın.mümkünse benden uzak durun sizinle uğraşamam hiç.

 • Semiha Aydıncı
  Semiha Aydıncı 09.12.2006 - 22:20

  Ağzın bir sokak İstanbul şehrinden
  Kimi sevsek senle ölçtük istanbul
  bence sen eleştiri yapacağına şu şiirindeki bu cümleleri düzeltmeye çalış.gerçek bir şair ruhu olan bi insan eleştiri yapmasınıda çok güzel bir şekilde bilmeli.insanların kalbini kırmadan.mümkünse bir daha eleştiri yapmayın.yapmak istediğinizde kendinizi şiir konusunda bayağı geliştirdikten sonra deneyin eleştiri yapmayı.

Bu şiir ile ilgili 27 tane yorum bulunmakta