İnsanın İki Eli Var

Mehmet Gazi Yıldırım
120

ŞİİR


2

TAKİPÇİ

İnsanın İki Eli Var

Yaklaşık on gündür Altınoluk'ta tatildeyim.Konuk olduğum evden sahile inip, sahilden merkeze kadar olan üç dört kilometrelik yolu her sabah erkenden yürüyorum.Bir o kadar da dönüş yolunu hesap ederseniz oldukça iyi bir mesafe sabah sporu için...Merkeze vardığımda limanın karşısındaki çay bahçesinde demli bir çay da iyi geliyor sporun arasında.Dün sabah limanın karşısında gördüğüm bir manzara beni çok etkiledi..Altmış beş yaşının üzerinde olduğunu tahmin ettiğim bir bey çınar ağacının altındaki banka oturmuş, sol elinde akıllı telefonu, sol elinin parmaklarını kullanarak birileri ile yazılı iletişim halinde.Sağ eli, evet beni etkileyen de zaten sağ eli...Sağ eli ile de bankın üzerine yayılmış bir kediyi hafif hareketlerle kaşıyormuş gibi okşuyor...Kedi kuyruğunu sağa sola sallamasına ve çıkardığı seslere bakılırsa hayatından çok memnun..Fotoğrafını çekmek istedim bu güzel manzaranın.Ama izin almadan olmazdı.izin almaya kalkışsam belki de kediciği ürkütürdüm ve manzara bozulurdu.Nasıl olsa yazarak ifade ederim diye fotoğraf çekmeyi denemedim.
Gördüğüm manzara düşündürdü beni..kendi kendime '' insanın iki eli var dedim ''.Evet insanın iki eli var! Birisi ile kendi işlerimizi görürken diğerini pekala başkalarına uzata biliriz..Dostluğumuzu, sıcaklığımızı, insanlığımızı hissettirmek üzere diğerini başkalarına uzata biliriz...Bunu lütfen unutmayın...İnsanın iki eli var..

Mehmet Gazi Yıldırım
Kayıt Tarihi : 25.7.2016 14:02:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • İlyas Ateş
  İlyas Ateş

  İYİ TATİLLER HOCAM KUTLARIM ŞİİRİNİZİ VE SİZİ İYİ GECELER

 • Naime Özeren
  Naime Özeren

  Muhteşem bir yazı ve olaya bakış. nasıl bakarsanız öyle görürsünüz. Olaya ne güzel bakmışsınız Mehmet bey...

  Bir başkası buna: ' koskoca adam gençler gibi telefonla uğraşıyor' derdi. Bir diğeri' eli işte gözü oynaşta' diyebilirdi. Bir daha başkası da 'bula bula bu uyuz kediyi mi bulmuş sevecek' derdi kedileri sevmiyorsa.

  Herkesin görüşü bakışı kadar, yansıttıkları ise yüreğine sığanlar kadardır... Okumaktan büyük keyif aldım ve kendime bir pay çıkardım, yararlandım... Teşekkürler emeğinize, yüreğinize değerli dost...

TÜM YORUMLAR (2)