İki Yüzlülük Şiiri - İbrahim Çekin

İbrahim Çekin
456

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

İki Yüzlülük

Bu hayatta kimlere güvenmeliyiz ve kimlerle arkadaşlık kurmalıyız?

Arkamızdan konuşulduğunu düşündüğümüz insanlar, yüzümüze bakarken söyledikleri yalanlar ve bir başkasına anlattığı türlü palavralar, engel tanımayan iftiralı sahte insanlıklar ve apaçık iki yüzlülük sıfatı! Aslında bir çok şeyi kazandığı duygusuna kapılırken, ardında pis bir iz bırakarak yürüyorlar ve buna doğrunun her iki yolu diyorlar. Tercihlerini tutarsızlık üzerine taşıyarak bir teraziyi dengede tutamıyorlar, her türlü maskeye çevrilen suratları bir mezar gibi azap dolu, tek bir ziyaretçiye açılıyor kapıları ve o da; dillerinde gezen yılanların ısırıkları!
Sahip olabildikleri tek şey yalan yakınan sözleri ve pas tutmuş beyinleri, sadakâtsizce kırdıkları kalplerin hesabını düşünmeden, karalayıp duruyorlar yüzlerini! En yakın dostlarına düşman oluyorlar ve akıl almaz fesatlıklarıyla kemiriyorlar çevrelerini, dertlerini anlatanların dermanına zehir akıtıyor, şu insanım diye gezen iki yüzlü birileri! Artık güvenebileceğimiz bir çatı bir temel arıyoruz kendimize ve bu temeli kurabilmek için emin olduğumuz toprağa basmaktan kaçınıyoruz, korkuyor yanlış bir yere evimizi kurmaktan, toprak diye çamura batmaktan!
En büyük ayrıntıyı unutuyoruz ve çevremizdeki her insana güven bağlıyoruz, oysa bağladığımız güven bir başkası için çıkar yolu olabiliyor. Unutmamak gerekir ki; yüzümüze gülümseyen her suratın altında bir soru işareti vardır ve biz bunu sadece sorulan sorularda anlayabiliriz, "neden gülüyorsun ile gülmek sana çok yakışıyor" arasında büyük bir fark vardır. Tercih sizin, hayat sizin ve çevrenizi seçmek sizin elinizde, doğru bir yolda adım atın ve iyi bir dostla yolunuza devam edin...

İbrahim Çekin
Kayıt Tarihi : 28.10.2013 00:15:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!