İdam eğlencesi ve vatana ihanet

Necdet Gürçiftçi
1393

ŞİİR


5

TAKİPÇİ

İdam eğlencesi ve vatana ihanet

Ben idama ceza değil eğlence diyorum çünkü hem felsefeye, bilime ve dini tanımlayan din hadisileri'ne aykırı hem de çözüm değil. Felsefeye, bilime ve Din hadisileri'ne en aykırı iki şey de cehalet ve nefstir yani hazdır, haz da eğlencedir zaten.

Çözüm olmayan birşeyi istemek de ancak haz olur zaten. İntikam da hazdır.

Çözüm idam değildir, hapishane de değildir; tek çözüm felsefe, bilim ve dini tanımlayan Din hadisileri'dir; ve adi suçlarda ısrarın yeri de hapishane değil akıl hastahanesidir.

Yani idam gerçekte bir eğlencedir, hazdır, bu yüzden de ancak barbar, ilkel ya da vahşi toplumlarda olur ki Abd'nin dünyadaki ilkelliği, barbarlığı, vahşiliği buna kanıttır. Yani nerede idam varsa orada ilkellik, barbarlık, vahşilik vardır, ve felsefe de, bilim de, Din hadisileri' de ilkelliğe, barbarlığa, vahşiliğe karşıdır.

Ve idam daha medeni toplumlar değil daha ilkel, daha barbar, daha vahşi toplumlar yani daha çok suç yaratır. Amaç suçu önlemekse çözüm idam değil felsefe, bilim ve Din hadisileri'dir; yok eğer amaçınız suçu önlemek değil eğlenmekse buyurun idam eğlencesine.

Necdet Gürçiftçi
Bağımsız, özgür, bilimsel, tarafsız, hiçbir dinden olmayan dinli ve bilge
İnternette yayınlandığı zaman: 11.8.18/07.58

Necdet Gürçiftçi
Kayıt Tarihi : 11.8.2018 08:04:00
Şiiri Değerlendir