İbrahim Çekin Şiirleri

456

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

İbrahim Çekin

Ey Rabbim al da şu canımı gari, çektiğim acılar son bulsun hayatım sahi...

Yoksa kıyacağım ben bu cana, gireceğim cehennemin asılsızlığına...

Ecnebi düşünceler sardı dört bir yanımı, kanaatlerim yetmedi ahvalime...

Devamını Oku
İbrahim Çekin

Sabahı bekler kalbim, bir gece ile.
Zaman geçer olur, dilim varmaz yarene.
Ay gökyüzünü aydınlatır, binlerce yıldız ile.
Parlasa da yıldızlar, sönük kalır yarene.
Mumumdur benim güneşim, yoktur benzeri eşi.
Karanlığıma gün verir, yalnızlığıma dosttur.

Devamını Oku
İbrahim Çekin

Bakma yolun yakın göründüğüne,
Oysa ne uzaktır bu yol gönlüne,
Güneş ne kadar aydınlık olsa da,
Elbet kalır bir yanın gölge,
Sanma ki Güneş bir umuttur,
Vakti gelince çöker dağların eteklerine,

Devamını Oku
İbrahim Çekin

Aşk-a olan inancını yitirme İbrahim!

Özlemler çekeceksin, hasretle bekleyeceksin,

Alevini tutuşturanı seveceksin İbrahim!

Devamını Oku
İbrahim Çekin

Sen; hayatımda bir sır perdesi gibi açılıp kapanıyorsun,
Ruhumda zerre payı bırakmadan çekip gidiyorsun!
Biliyorum ki; başka aşklara yelken açmak istiyorsun,
O kadar acele ediyorsun ki, geceler de kayboluyorsun!

Çırılçıplak bedeninle, üstünü örtmeye bir aşk arıyorsun!

Devamını Oku
İbrahim Çekin

Artık kuşların seslerini dinlemek istemiyorum.. Bir günlük ömrü olan kelebeklerin güzelliğini de..! Saklanmak.. Saklı tutmak istiyorum yalnızlığımı, yıkılmış duvarların altın da, soğuk kış gecelerine ateş yakmak istiyorum..! Karanlık sıçramadan üzerime, bir kibrit daha tutmak istiyorum sensizliğe..

Bir şiir yazayım dedim geceye, Ay bile çekildi önümden nefretle..! Yakın olmak istemiştim, alnından düşen saçlar kadar.. Kıskandım... Saçının bir teline eğilmiş, takılmışım bir çocuğun uçurtmasına..! Gökyüzüne de bakmak istemiyorum artık.. Bulutları tutmak geliyor içimden, seni bana hatırlatacak her şeyi yok etmek geliyor kalbimden..! Durmak istiyorum...

Yüzümü yüz binlere dönüyorum bir tek yüz görebilmek için.. Ama mutluluktan eser yok, güz geldi kapıma.. Dilsiz rüzgarların bile çarpacak kalbi varmış, meğer ben nasıl bir kalpsize yazıyormuşum ki; sesi çıkmıyor..! Desene kalbinin sesini duymak istemiyorum.. Sus de.. Şu korkunç kelimeleri bir daha tekrarlama, beni bu kabustan çıkar de! Bende seni bir sayfadan koparıp bir diğerine yazayım.. Sonra sayfaları da kalbimden atayım, atayım ki; sen gibi beni boş bırakmasın..!

Devamını Oku
İbrahim Çekin

Şu çocukluk gibiydi hayallerim..

Elimde sımsıkı tuttuğum uçurtmam ve boyumdan büyük rüzgara baş kaldıran bakışlarımdı, o uçurtmayı gökyüzünde tutan..! Tüm yanlışları dokunarak öğrendiğimiz bu hayatta, hiç bir zaman kendi kılavuzumuzu yazamazdık.. Daha önce hiç öpmediğin bir yanağı, bir dudağı, bir teni.. Yanlışlıkla çözemezdik hata yapmadan..! Her şey ufacık bir tesadüfle başlardı.. Ufak ama ileri de taşınamayacak kadar büyük bir tesadüf...

''Çocukken kalbimiz özgürlük için çarpmaz mıydı? '' O kıymetli bildiğimiz oyuncaklar, salıncaklar, dönme dolaplar, çarpışan arabalar.. Neşeyle kahkahalar attığımız o saklambaçlar, kör ebeler ve daha bir sürü güzel şey... Ya şimdi ne oldu? Büyüdük, adam olduk, şimdi hayalini kurduğumuz o güzel şeyler neler?

Devamını Oku
İbrahim Çekin

Birikmiş duygularımın öz yurdundan, bir kaç sen çiçeği kopardım bu gece.. Öyle övülecek kadar güzel değil, toplasan şu koca duygularımı; bir sen yetişmez diyeceğim kadar az.. Geçmişti Aşk Mevsimi, dökülüyordu yapraklar, soluyordu toprak, susuyordu gençlerin ellerindeki çakıların vurduğu ağaç gövdeleri..! Artık eskiyor zaman, eskisi gibi kazık atmıyor zaman, bir tekme yetiyor, bir tekme de hata affetmiyor zaman..! Bir kibrit gibi.. Yanıyorsan eğer; biliyorsun sonunu..

Korkuyla gözlerine baktığım da, dikkatsizce sana yakalandığım da, işte o zaman bir çizik aldım kalbime, bir çizikte sen attın adımın tam üstüne... Peki bu muydu Aşk? Bu muydu ufacık bebeklerin gözlerindeki kabus, bu muydu senin bana olan unutmazlığın? Hani şu bana takıldığın tavırların.. Onlar nerede? Yoksa şu kaybettiğin mahşer de mi benim?

O kopardığım bir kaç çiçek var ya.. ''Senin yokluğundan ibaretti, sen olamayacak kadar çirkin, sen kokamayacak kadar kötü, sen olamayacak kadar sahteydi..! '' Ben buna alışamadım.. Keşke gitmeseydin, giderken bana şu yüzünü dökmeseydin.. Ama her şey bitmişti sonuçta, geçti.. Hem sevmek için hem de geri dön demek için... Çok geç..!

Devamını Oku