Hürriyetin Bedeli Ödenmiştir

Adnan Deniz
756

ŞİİR


5

TAKİPÇİ

Hürriyetin Bedeli Ödenmiştir

Bu topraklarda özgürlüğün bedelini
Canlarıyla ödeyen vatan insanlarının,şehit ve gazilerimizin sayesinde yaşıyoruz.Ölümlere
Koşar adım "bir gül bahçesine"girercesine giden bu insanlarımız olmasa bu gün hürriyetin nefesini içimizde hissetmemiz mümkün değildi.
İnsanın vatanına kendisini feda etmesi ancak
Namusu,bayrağı,hürriyeti,mukaddesatı ve inançları için mümkündür.Bizler hür yaşayalım diye bedelini kanları ve canları ile ödeyen kahramanlarımızı yaşatmalı ve yeni nesillere örmek olarak göstermeliyiz.
Gençlerimiz;bayrağımıza,vatanımıza ve özgür olarak her dakika aldıkları hürriyetin nefesine bakarak,gurur,minnet ve şükranla atalarımızın değerlerini yaşatmalıdır.
Bu vatan topraklarında yaşayan herkesin Vatanı ve milleti için yapacağı çok şeyler vardır.En önemlisi herkesin kendisine düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmesi,bu ülkenin ileri gitmesi ve varlığını ebedi olarak devam ettirebilmesi ancak bize düşen sorumluluklarımızı tam olarak yerine getirmemizle mümkündür. Bizlerin hiç bir bahaneye sığınmaya hakkımız yoktur.Kurtuluş mücadelesi yapan,şehit olan,gazi olan insanlarımızın yaptıkları yanında bizim yapacaklarına ancak gölde bir damla gibi kalır.
Her zaman istiklal marşımızı söylerken,atalarımızın mücadelesini,şehadetlerini ve hep bizler için çektiklerı acı dolu günleri gözümüzün önüne getirerek kendimizi yeniden güncellenmemiz gerekmektedir.
Hürriyet nazlı bir gelin gibidir.Değerini bilmediğimiz takdirde kaçar gider.Değerini bilmekte kazanımla ve kazananları iyi tanımakla mümkündür.Bizlere armağan edilen bu güzel vatanın her karesinin şehit kanlarıyla sulandığını unutmadan,tarih bilincine sahip olarak ve en önemlisi bizlere düşen her görevde dimdik,fedakar ve özverili,gerekirse ölümüne sevdalı bir şekilde koşturmamız gerekmektedir.
Ancak böyle yaptığımız takdirde bu vatana ve bu vatan için kendilerini feda eden o kahraman Şehitlerimize layık bireyler olarak
İçimiz rahat,gururlu ve özgürlüğü kana kana içerek yaşamanız mümkündür.

Adnan Deniz
Kayıt Tarihi : 2.6.2020 06:38:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!