Hıfzı Özbekmez: Hayatı, Biyografisi, Ese ...

450

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

HIFZI ÖZBEKMEZ HAYATI

Hıfzı Özbekmez 17 eylül 1964'te Çorum Sungurlu'da başlayan hayat yolculuğu 1974 yılıdan beri Ankara'da devam etmektedir.

O hayat yolu ki; dikenli, taşlı, çile dolu ve hüzünlü
Şairin şiirine esin kaynağı da yaşadıkları değil midir?

Ankara Mamak Ortaokulu, Ankara Gazi akşam Lisesi, Ankara Gazi üniversitesi Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi Teknoloji Öğretmenliği Mezunuyum. şimdi hayattan mezun olmayı bekliyoruz.

Umulur ki hayat imtihanını yüzümüzün akıyla tamamlayanlardan eyler mevlam.

Sayılı günler tez gelir geçer elbette, ne mutlu ki sonunda hoş seda olarak kalabilenlere.

Şiire merakım orta okul yıllarına dayanıyor. o günlerden beri şiir yazmaya devam ediyorum. Tabi buna şiir yazmak denirse.

Ben şairlik iddiasında değilim. Kendimi, gönlümden geçenleri kağıda aktaran, yazdıklarını dostlarıyla paylaşan, bu sayede bir gün güzel şiirler yazmayı umut eden biri olarak görüyorum.

Eserleri


Bazı şiirlerim Hayal Dergisinde, Ölü Aşklar Derneği Şiir Antolojisinde, Şiir perisi Grubu Sihirli Deynek Şiir Antolojisinde ve Gündüz Kitabevinden yayınlanan Türk Şairler Antolojisinde yayınlanmıştır.

İstanbul Kartal Belediyesi ve Antoloji.com sitesinden Zeytindalı Grubunun ortaklaşa düzenlediği Çanakkale ve şehitler konulu şiir yarışmasında '' ELBET ŞEHİDİM'' adlı şiirim ikincilik ödülü almıştır.

Antalyada güllük dergisi tarafından düzenlenen şiir yarışmasında hiciv dalında ''ŞİİR HIRSIZLARINA'' adlı şiirim üçüncülük ödülüne layık görülmüştür.

2011 yılında İnkar etme adlı şiirim Ersin KAYIŞLI tarafından bestelenmiştir.

2013 yılında Küstüm artık gidiyorum ve Kimseler sevdayı bana sormasın adlı eserlerim ses sanatçısı İzzet Kağıt tarafından bestelenerek albüme okunmuştur.

2015 yılında Seni öyle özledim ki adlı eserim Ses sanatçısı İlhami Yandım tarafından bestelenerek okunmuştur.

2000 i aşkın şiirim bulunmakla beraber, yeni şiirler yazmaya devam ediyorum.