Her ne üzerine ise Şiiri - Bahar Ada

Bahar Ada
93

ŞİİR


14

TAKİPÇİ

Her ne üzerine ise

Bir başkasının yanlışını ararken kendi doğrunu kaybediyorsun ey hasıldan olma fasıl. Sana uymam.
Gördüğüm, işittiğim şeyler şaşırtmıyor mu beni sanıyorsunuz.
Atam, eşim, dostum, kardeşim şaşırtmıyor mu beni sanki ... tıpkı sizleri de şaşırttıkları gibi. Kişiler ve yaşananlar şaşırtıyor bizleri hér gün. Bir duygu çöküyor sonra bedene, ruha ve akla... nedir o duygunun adı bilmiyorum.
Karanlık ve güçlü bağlarıyla sarsan beyni ve titreten kalbi ve eksilten hücreden hücreyi... bir duygu... sakın ola yenilmeyin o duyguya. Savaşın onunla. Çünkü O duygu, bizleri hıyanetleriyle şaşırtanların ürünü. İcimizde insana dair büyüttüğümüz ne kadar güven varsa hepsini azaltmak istiyor. Her bir şaşkınlık, biraz daha azalan güven anlamina geliyor. Gordugum isittigim seyler şaşırtıyor beni. Şaşa kalıyorum. Etrafıma bakıyor donuyor. Hayret ediyorum. Ama kırılmıyorum elbet. Sadece şaşkınlık. Yitmiyor güven. Hücrelerim savaşıyor. Atan dahi, eşin dahi, dostun dahi, kardeşin dahi olsa seni şaşırtan insandan elini eteğini çekme, ona olan güvenini yitirme diyor biri içerden. Tutuyorum onun sözünü.
Hepinize güvenmeyi seçiyorum. Sizi terketmemeyi, size karşı size rağmen degişmemeyi seçiyorum kendi özümde. Seçiyorum kendi yolunda (hak-adalet) yürümeyi.
Hak döngüsünde şaşkınlıklara yer yoktur. Her kim olursa olsun, her ne olursa olsun güven sevgi ve merhamet vardır. Seçiyorum. İnsan olabilmeyi. Aksi halde nasıl yaşanır içinizde, helede sizden biriymiş gibi.

B. A.

Bahar Ada
Kayıt Tarihi : 7.12.2019 04:55:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!