Karalamalar - Haklı - Haksız Şiiri - Yor ...

Recep Akıl
698

ŞİİR


7

TAKİPÇİ

“Herkes haklıdır, kendi baktığı açıdan. Peki, haksız olan kim? Elbette karşımızdaki…” Bu şekilde düşünmek çözüm mü üretir, yoksa sorun mu?

Her türlü insani duygu karşısındakine de aynen yansır ve onda da aynısının oluşmasına sebep olur. “Ne ekersen onu biçersin,” denmiştir. Ektiği şey, nasılsa bir gün önüne çıkacağına göre, kişinin ne ekeceğine dikkat etmesi hem bireysel, hem de toplumsal anlamda belirleyicilik rolü üstlenir.

Olaylarla ilgili olarak bir takım hükümlerde bulunurken kişinin kendisinin de haksızlık yapabileceği ihtimalini içtenlikle ve gerçek anlamda kabullenebildiği andan itibaren ise çözüm zaten kendiliğinden ortaya çıkmaya başlar.

İnsana da ortaya çıkmaya başlayan çözümün ayrıntılarını konuşmak kalır. Çözüm isteyen sonuçlardan yola çıkmaz. Sebepleri gözden geçirir ki sonuca ulaşabilsin.

Tamamını Oku
  • Cihat Şahin
    Cihat Şahin 27.10.2020 - 12:10

    Hak Hak teala hazretlerinin son Hak kitabına uygun olan değerlendirmelerdir.Batıl ise, Hak kitabın onaylamadığı tüm felsefi tezler ve görüşlerdir. Haklı ise, Hak kitabın değişmez hükümlerini kıstas yapan muttaki ve müstakim kuldur. Haksız ise, elbetteki Hakkın haklı ölçülerini es geçip na-hak mihenklere göre değerlendirmeler yapandır.

    Hayırlı sınavlar.

  • Cevap Yaz

Bu şiir ile ilgili 1 tane yorum bulunmakta