Güç ve Güzellik Şiiri - Adnan Deniz

Adnan Deniz
953

ŞİİR


5

TAKİPÇİ

Güç ve Güzellik

Yaşar beyin yaşı elliyi aşmıştı. Yaşar beyde her şey vardı. Para, pul, ev, araba, yazlık ama ne yazık ki yıllardır içinde uhde olan, gençliğinde yaşayamadığı hayalleri vardı. Ne yapıp, edip Bir genç sevgili bulacaktı. Beren, henüz on sekiz yaşında genç ve güzel, fakir bir ailenin kızıydı. Kendinde eksik olan maddiyatı aramaktaydı.
Bir gün Beren ile Yaşar'ın yolları bir eğlence mekânında kesişti. Yaşar bey, hemen kızın güzelliğine vuruldu. Zaten hazır bir şekilde böyle bir ortamı bekliyordu. Beren, zenginliğin nimetlerini hayal ediyor, hemen bu ortamda Yaşar beyin ihtişamından etkileniyordu.
Gizli gizli görüşmeye başladılar, her şey iyi gidiyordu. Kişide birbirinin eksikliğini böylece gideriyordu.
Gel zaman git zaman, her şey iyiydi ama Beren, Yaşarın ortamına giremiyordu. Hep iş konuşuluyor, hepsi heyecanlarını paraya harcıyordu. Beren, genç dinamik ve sportifti. Aşarı pasif buluyor, yeni eğlencelere gençlerle akmak istiyordu. Yani Yaşar, Beren’e Ayak uyduramıyordu. Ama çıkar ilişkileri onları Birbirlerine bağlı kılıyordu. Ne bir aile olabildiler ne de birer eş olabildiler. Metres hayatı gibi bir hayatı yaşamaya devam ettiler. Ama bu ilişkiyi sürdürdüler.
Yaşar Bey’de para suyunu çekiyordu. Beren, ha bire harcıyor, harcıyordu. Flaş etti sonunda Yaşar Bey, Beren, geriye hiç bakmadan kürkçü dükkânından tüydü.
Yalnız kalmıştı Yaşar Bey, hem de beş parasız ve yuvasız kalmıştı. Eşinden ayrılmış, Beren uğruna, çocuklarını bile bırakmıştı. Kimse yüzüne bakmadı Yaşar Bey’in, kimse ona kulak asmadı. Bir gün Çekip gitti Yaşar Bey çok uzaklara, fakir ve fukaraydı. Bir daha onu gören olmadı. Beren'e gelince hiç mutlu olamadı. Para uğruna gençliğini yaşayamadı. Yaşı hızla geçi geçiverdi. Kimse yüzüne bakmadı. Zaten güzelliği de kalmamıştı. Beren, baba evine sığındı. İtildi, kakıldı baba evinde, hiç mutlu olamadı. Sonunda içinde bulunduğu durumu kabullendi. Sessiz sedasız çekildi bir köşeye, kırklı yaşlarda bir kısmet buldu. Beren, İstemediği bir hayatı yaşamaya koyuldu. Davul dengi dengine vurur dedi, kızın babası. Bu sizin ki ders olsun, sizin gibi hayal kuranlara. Bu çok büyük bir dersti, bu dersi anlayanlara

Adnan Deniz
Kayıt Tarihi : 26.4.2021 22:20:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!

Adnan Deniz