Gönlümü Acılarabir Yara Bandı Bilin

Mehmet Aluç 2
197

ŞİİR


4

TAKİPÇİ

Gönlümü Acılarabir Yara Bandı Bilin


Gönlümü Acılara Bir Yara Bandı Gibi Bilin, Her Yara İçin Binlercesini Yolluyorum Rabbimden Umutlarımla Şifasıyla Alın Yapıştırın Umutla Yaralarınız İyileşsin Rabbim Şifasıyla
*****

Havada uçan bir kuş gibi sevinmek istedim yazarken, ziyadesiyle sizi memnun etmek bir parçacık gülümsetmek için, lakin korona nedeniyle saklanmış olan sevinci ve neşeyi bulamadım. Kaçamadığımız bizi esir ettiğini sanan edep hayâdan yoksunların sevinçleri kursaklarında kalacağından Rabbim yardımıyla emin iken onların bizi bilinmeze saplamaya çalışırken, bilinen sancılar sinelerine saplanacağından eminim Rabbim yardımıyla inşallah. Ne mutluluğun nede neşenin sevincini yok edemeyecekler, kendi neşesizlikleri sinelerine zehirli bir ok olarak saplanmasını bekliyorum Rabbimden.

Edindiğim bu duyguların eşliğinde yazarken, duru bir kalple yazıyorum, sözcüklere kattığım az karamsarlık dünyamı sarmış değil Rabbimden ümit varım, bu ümidim sonsuzluk kadar sonsuz ne yalnızlık nede içeride sıkışıp kaldığımız dört duvarlar engel olabilir umudumuza gülümsemelerimize. Sinsi planlarla yürüyenler, sinsi planlarının bataklığına batarak yok olacaklardır, bu yok olmayı da hak edecek kadar sinsi ve hainler!

Rabbimden bir parça olan ruhumuz ne yeisle ne vesveseyle ne de üzerimize binen yükün ağırlığıyla Rabbim yardımıyla yıkamayacaktır, kulun üzerindeki yükü verende sınayarak alanda Âlemlerin Rabbi C.C. Dır. Yolumuz haritamız bellidir kimse silemez ve değiştiremez buna da gücü yetemez. Sonsuz Kudret ve güç sahibi Rabbimiz varken hangi beşer buna yeltenebilir ve yeltenirken yıkılarak hezimete uğramaz ki? Deneyen çok oldu hep hezimetle yıkıldılar ve yıkılmaya da devam edeceklerdir.

Bizi taşıyan gönlümüz bir yılkı atı bizden önce zalime atacağı attığı çifteler yazamadığım onlarca sözleri bir anda silerek gerçek olanı alınlarına yazacaktır. Bir yetimin başını okşayan Peygamber Efendim var iken bizler nasıl yetime mazluma koşmayız Âlemlere RAHMET S.A.V Peşinden gitmeyiz, gideriz hem de canımızı ortaya koyarak hiçe sayarak. Yetim başı okşarken Rabbimde Âlemlere Rahmette benim başımı okşayacak bundan daha büyük bir zenginlik bulamıyorum ve göremiyorum.

Mütemadiyen bu olmaz diyen benliğimi atarak bir kenara imanla ödün vermeden varlığımı imansız bir varlık olmayacağını bilerek sizlere kocaman umutlar sevgi ve neşeleri gönderiyorum. Gönlümü acılara bir yara bandı gibi bilin, her yara için binlercesini yolluyorum Rabbimden umutlarımla şifasıyla alın yapıştırın umutla yaralarınız iyileşsin Rabbim şifasıyla. Gözündeki bozuklukla bozuk görenlerin gözlerine merhem fayda etmek onların gözüne hakikat güneşinin altında bırakarak iyice kör olarak, yaşayacakları karanlık dünyalarıyla baş başa bırakmadan önce kör benliklerini imanın zinciriyle bağlıyorum bir kazığa…

Şair yazar kardeşim A. Kadir Koktaş ne güzel demiş:
“Şimdi ya ecza eyleyeceksin hüznüne bir şiiri, ya da kül olup gideceksin karasevdanın ateşinde...
Karar da tercih de aşk ateşinde demini bulan yüreğinde gizlidir şairin.

Aşk ateşine düşmüş ve çaresini bir şiirin gizeminde arayan, şiir kokan bahçeyi gönlünde büyütenlere selam olsun. Şiirle kalmanız ve yüreğinizde şiire her dem yer açmanız dileğiyle...” Sana da selamlar olsun kardeşim

Elbet bu hakikat ve su götürmez gerçekler bizim içimizde saklı iken onları boğmamasından önce bizlerin içimizdeki saklı yuvamızın neşesini bozmamaları için ellerine çözülmez iman kelepçesini takarak inanç olan bir mevsim üstelik yaprakları arasında değil dikenlerin bol olduğu kendileri gibi acıtan ısırganların içinde az mustarip kalmaları için çekiliyorum bir kenara.

Diyorum ki düşte başlar yaraların sarılması
Varırsın yaraları sarmaya uyanınca
Bir gülümseme alırsın cennetten gelmiş esintisiyle
Sarılır bir yaralı çocuğun yarası
Bunu karşılayamaz dünyanın milyarlarca parası

Son olarak diyorum ki…

Biliyorum şiir gönül yarasıyla eder hasbihal
Şiir gözlüler şiir okur onlara olsun çiçeklerden bal
Ey şiir gözlüler şiirlerin içinde kal
Gönlünde damlayan aşkı damla damla akıt gönüllere sal

Mehmet Aluç

Mehmet Aluç 2
Kayıt Tarihi : 3.12.2020 15:59:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!