Gerçeklik ? Şiiri - Atalay Kaş

Atalay Kaş
31

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Gerçeklik ?

" Yanlış yapıyorsun . Gerçek potansiyeline erişmek böyle olmaz .

Ben neden yaratıldım ? Bu soru üzerine düşünerek bir insan gerçek potansiyeline ulaşabilir . Diğer olasılıklarda hep sıkışıp kalma var . Sizler buna tecrübe diyorsunuz .

Soruyu doğru sormalısın . Tekrar dene ! "

Bazen atomlardan oluşan lego parçaları ile oluşturulan bu yerde neden bulunuyorum diye düşünüyorum . Cevabı bulamıyorum , her şeyin bir üstü var .

Şu an şunu açıkça yazabilirim . Şu an korunuyorum . Bunu hissediyorum . Şu an metafiziksel olarak bir ordu tarafından korunuyorum . Şu an bu yazıyı yazmış olmak için . Daha önce yazdığım yazılarda olduğu gibi . Süreç yaklaşık hep aynı oldu . Öldükten sonra bana verilecek görevler ile önemli bir varlık olacağımı düşünüyorum . Benim şu ana kadar gördüklerim bunların etkileri . Bundan kaçamıyorum , kaçmıyorum da zaten . Her şeyi açıkça yazdım . Kısaca yönlendiriliyorum . Sistemi anlayabiliyorum . Bu benim ne yaptığımla ilgili değil . Dünyada şu an bana baksan hiçbir şey anlayamazsın . Sıradan bir asansör ustasıyım .

İnanç olmadan bizler birer hiçiz diyorsunuz .
Bizler düşünceden ibaretiz . Çünkü inanç da bir düşünce .
Diğer türlü varolmanın anlamı kalmıyor . Düşünce derken zamanla değişebilen bir şey tabii ki .

Bunun da üstü var . Nedenler . Belki size fazla kolay bir cevap gibi gelecek : saygı , sevgi , aşk ...   diye devam eden yol . Yaratıcı varlığı da hesaba katmanız gerekiyor . Çünkü yaratan varlık kendisi . Yaratıcı varlığın benim düşünceme ihtiyaç duyduğunu zannetmiyorum . Kısacası bazı şeyleri ifade edemiyorum .

Dünyada iken nedense her eylemim kontrol altında gibi hissediyorum . Sanki arkamda bir danışman ordusu var . Dünya tehlikeli bir yer . Yanlış hareketlerim engelleniyor . Başarılı olmak için rahat olmam yeterli sanki . Sistemi anlayabilirseniz hepsinin açıklaması var . "Özgürlük bunun neresinde ?" diye sorulabilir . Açıklaması var . Ben kendi gerçekliğim adına bunu anlatabilirim sadece .

Sizin gerçekliğinize de saygı duyuyorum .

(Soruyu doğru sor .)

Atalay Kaş
Kayıt Tarihi : 29.7.2019 04:05:00