Farzetki Aşk Yoktu... Şiiri - Coşkun Kal ...

Coşkun Kalaycı
19

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Farzetki Aşk Yoktu...

Farzet ki aşk yoktu.

Sıradan bir şehir, sıradan bir gün ve sıradanlığımla gördüm seni.yanınıza yanaştım ve bir merhaba.halsizdim yorgundum ve sancılarımdan başka bir şey hissetmiyordum…

…Farzetki aşk yoktu o anda.Bir daha dönüp bakarmıydım sana? Giderken aklım kalırmıydı gözlerinde? Ve kendimi bilmezcesine yürürmüydüm o sokakta? En soluksuz adımlarımı atarmıydım? Heyacanımı gizlemeyi unuturmuydum? Ayaklarım engel olurmuydu birbirlerine? geri dönüp gitme, dur, seslen zor olsa da üç beş kelime dermiydim kendime? Kendime kızarmıydım?

Farzet ki aşk yoktu.Sevişmelerin beş dakikalık hazzından başka birşey kalırmıydı tende? Her anımı seninle geçirmek istermiydim? gözlerimi mühürlermiydim senden başkasına? Pişmanlıklar duyarmıydım? Ağlamaklı olurmuydu gözlerim? Özlermiydim seni? Ararmıydım varlığını? ve nihayetinde ağlarmıydım her anını özlediğimde?

Farzetki aşk yoktu.Soluğum kesilirdi.Sessiz kalırdım.Sensiz kaldığımı bilmeden.Seni nasıl sevdiğimi bilmeden.Benim için atan bir kalbin var olabileceğini,senin beni sevebilme ihtimalini bilemeden yaşardım, tüketirdim ömrümü.

Farzetki aşk yoktu, ben yoktum, seni sensiz aradağım gecelerde.ıssız yollarda ayaklarım şişercesine dolaşırmıydım.korkmadan yıldız ararmıydım en koyu karanlıklarda.ıssıza cıkar sana ağlarmıydım.adarmıydım kalan ömrümü sana.

Farzetki aşk yoktu, sayarmıydım seni bir den sonsuza kadar.senle başlayıp senle biter miydi tümcem.kendimde ezber bozar, tabir bozar “taparcasına seviyorum” dermiydim. Onsekizlik bağımı atarmıydım.

Farzetki aşk yoktu.ben yoktum.sen yoktun bende…
Farzetki aşk yoktu.ben yoktum.sende.
Farzetki aşk yoktu.
Yoktum.
Yoktun.
Yok.

Coşkun Kalaycı
Kayıt Tarihi : 15.4.2011 01:30:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Coşkun Kalaycı
  Coşkun Kalaycı

  belki de...

 • Coşkun Kalaycı
  Coşkun Kalaycı

  bilmiyorum sevgili üstadım. ben şair değilim. hissettim yazdım...

 • Sadi Güngör
  Sadi Güngör

  ''Farzet ki aşk yoktu..... gözlerimi mühürlermiydim senden başkasına? '' derken yazının gidişinde anlam bozukluğu belki de garipliği oluşmuş olabilir mi üstadım, kim bilir belki de yanılıyorumdur.belki de aşk sizde budur..

TÜM YORUMLAR (3)