Eren Senver Şiirleri - Şair Eren Senver

0

TAKİPÇİ

Eren Senver

Huzuru sana en cüretkar ritmik tahrik edici notalarla hüzün dolu bir teslim oluşun geri dönüşü zor olan ve klişe olmayan fenomeni ile sana özgü nabzının taklit edilemez üslubu değişimine bir katkıda daha bulunuyor...
Derinlik yaşatır ruhunu yüzeyselleşen hayat yaşama içgüdünü ilkel zevklerin hayvansı hazzından ayırmıyor
Bırak nefesi ruhuna ki kainat ile kucaklaşabil
Bırak zahiri arayışları ki sıkışmış gönlünü Özgür bırakabilir
Bırak beşer dogmalarınıda ilahiden öğretilerin kusursuzluğuna mutlu mesut dalışların verdiği güveni ve huzuru yaşa
Tutamayacak seni çünkü tabulaşmış geleneklerin saçma sapan Orta çağ vari

Devamını Oku
Eren Senver

Dile düşememiş amonyak kokulu titrek ama umut dolu nağmeler gönülde Esen hınzır rüzgarın kabullenilmiş haliyle
Yudumlanır çaresizlik ve çiğnenir öfkenin cesaretsiz mimiklerinde hafızana dokunamaz zamanın acımasız akışında bir kare olmaktan öteye gidemeyişler
Ürkek tiz sesler dikkate alınma konusunda ısrarcı olmaktan hızla uzaklaşıyor bilinmeyen lisanlar böyledir çünkü
Sözünde gerçeğin yıkıcı darmadağın edici çok sesli korosu yoksa uykuya dalışlarının ninnilerine bırak haletini ve afyonunu tanı
İyi günde kötü günde diyen cellatın merhametinde kalan acınası hayatından medet umuşunun çırılçıplak yeniden var oluşlarına gebe dramının seyrine bırak gömülemeyen cesedini..

Devamını Oku
Eren Senver

Ekşimiş ağrılı, gönülden bir tebessümle umudun göz pinarlarına aktığı ve silip iyileştirdiği hissiyatlara muhtacız bazen ..
Bilmeliyiz ki mutluluk o kadar yakın ve ücretsiz çünkü var olmaktır yaradanın ilk bahşettiği beşere kendi varlığının yaşattığı ruhumuzdaki eminligi ..
Merhametteki yansımasında yakalar ansızın vicdanı ,titrediği boşluğa gönderilen yardımıyla..
Sevgisinde şükrünü artırır ve yandırır nefsi sıcaklığıyla hiçliği kucaklar kayboluşundaki hakkı buluşlarıyla.
Nefretin zehiriyle kanat çırpar ruh ve rahmet dilenen avuçlarla ömür, kaybettiklerine nazarsız,dilsiz, yüzsüz,cesaret yoksunu benlikle geçen zamanın seyrinden ayrılamamakdadır.
Kıskançlığıyla mevcudiyete ve sonsuzluğa soyunmuş haletin yanılgılarında bocalanışın beyhudiligini asıl olanın çizilen güzel temiz dairenin çitlerindeki bir çividen ,lutfun sunduğu koruyucu kalkandan başka bir şey olmadığıdır.

Devamını Oku
Eren Senver

Geliyor hüzünle karışık öfke ikliminden kabul görmeyen telkinle ruhunu taciz eden söze dahi dökülmeye değer olmayanlar..
Rengine giremeyecek o paradoksal fırça darbeleri çözümlenmiş bir denklemden ötesi değiller ve gerek de yoktur daha fazlası için hak iddia etmelerine gerek yoktur senin için daha fazla inlemelerine söylenen söylenmiştir..
İnlemeleri zaten senin için değil..
Sütten ayrılan bir bebeğin acziyetinde, geçen yıllara inat vazgeçemeyişlerinde geliştirdikleri hastalıklı öngörüde gizli
Kendilerini giden yolu bilemeyecek kadar bencil akıl ve mantık antika olarak saklayacaklara bir puldan daha değerli değildir..

Devamını Oku
Eren Senver

Kalamazsın her dem gönlünde dolaşan ilhamilerden bir haber müşahadedeki boşluğun girdabında dipsiz kuyularda savrulurken kalamazsın
Tebessüm perde perde uzaklardan Susuz kalmış ruhuna ümitten başka bir şeyden bahsetmeyen mektuplar yazarken, kalamazsın
Çöplüğe dönüşmüş içindeki bülbülün sessizliğindeki Damla Damla erişine veda edemeyişlerin de var oldukça ..kalamazsın
Gönlün kokusunda hakkı bilişlerinin mısralara, dile, kargalardan olsa gerek dökülemeyişlerini gördükçe.. kalamazsın
Yeni söyleneceklerin yenilenmesi mümkün olmayan bedenlerde ve ruhlarda tesirsiz kalışlarını, hümanist bir duyarlılıkla izlemenin faydasızlıklarında oyalanışlarını ve misyonunun sana kim olduğunu hatırlatmasıyla odaklanacağın öğretiye sadakatsizliğin hazin bir sona doğru giderken buna tahammülünün artık olmayacağını bile bile kalamazsın..

Devamını Oku
Eren Senver


VATANIM

Yanıbaşında vatanın kokusuna hasret..
Nazar edememek ,gidememek o okyanusa dalıp çıkıp kaybolamamak
Söz geçirmek gönlüne

Devamını Oku