Yazılar - Ektiğini Biçersin

Recep Akıl
662

ŞİİR


6

TAKİPÇİ

Yazılar - Ektiğini Biçersin

Koalisyon güçlerinin Suriye'deki DAEŞ terör örgütünü bitirmek isteyeceğini ben hiç düşünmüyorum. Çünkü DAEŞ'in silahlı gücünün neredeyse tamamı dışarıdan gelmiş yabancılardan oluşuyor.

DAEŞ eğer bölgeden sökülüp atılırsa bu savaşçılar boşta kalacaklar. Boşta kalan bu militanların geldikleri ülkelere geri dönmeleri halinde (ki başka ne yapabilirler) köşelerine çekilmeyeceklerini bilmek için kâhin olmaya gerek yok.

Her türlü kullanıma açık olan bu militanları kullanmak isteyenler bir yerlerden çıkabilir ve bu birileri Avrupa ve ABD'yi kan gölüne çevirmek isteyebilir.

Dün gece Fransa Cumhurbaşkanı'nın "Çok korktum," demesinin altında yatan asıl neden de işte bu militanların boşta kalmaları halinde ortaya çıkabilecek belirsizliğin neler getirebileceğini bilememiş olmanın verdiği kaygıdır. Batıyı asıl bundan sonra çok daha zor günler beklemektedir.

Bir iki söz de Fransa'ya söylemek gerekir diye düşünüyorum.

Bir atasözümüz der ki "Ne ekersen onu biçersin." Yıllarca teröre destek veren bir ülke olarak Fransa şimdi ektiğini biçiyor. Evet, hiç onaylamıyoruz masum insanların ölümlerini ama gerçeği de ifade etmeden olmuyor.

Recep Akıl
Kayıt Tarihi : 25.10.2020 02:15:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!