EFENDİM'e ARZUHAL.Kutlu Doğum Haftası Mü ...

Züleyha Özbay Bilgiç
26

ŞİİR


9

TAKİPÇİ

EFENDİM'e ARZUHAL.Kutlu Doğum Haftası Münasebetiyle MEKTUP

Bismillahirrahmanirrahim.

Esselâtü vesselâmü aleyke ya Resulullah! Esselâtü vesselâmü aleyke ya Habibullah!

Esselâtü vesselâmü aleyke ya Seyyide’l-evvelîne ve’l-âhirin, veselâmün ale’l-mürselîn.

Efendim! Yüreğimin nehrinden Sen çağladın.. O mübarek ismin çağladı.. sessiz dalgalar misali; öylesine duru.. öylesine saf ve gül kokulu….
Seni anmak bir lütuftu Rabbimden bize bahşedilen.. Senin sevdanı duyabilmek ruhumda ve ismini her duyduğumda tüylerimdeki İlahi ürpertiye şükretmek bile Seni sevmenin en güzel yanı..

Göremesek de o gül yüzünü.. yaşayamasak ta Asr-ı saadette hep özlemini duyduk o hidayet nuruyla doğan güneşli günlerin..Seni yaşamak Senle olmaktı aslında..içtiğim suyu yudumlarken; her anımda senin sünnetini hatırlarken; seni yaşamaktı seni duymak..Yürüyüşün,oturuşun,kalkışın,yaratılanlara merhametle davranışın kısacası her şeyinle örnek almaktı hayatını Seni yaşamak..

Sana layık bir ümmet olamasak da üzüldüğünü hisseden ve Seni derinden seven yürekler var Efendim:..Rüyada bir kez görebilmek için Seni; her şeyini feda edecek gönüller var Efendim..Ashab-ı kiram misali Seninle olmak Seninle dolmak vardı belki de.. Ömrümüzün en nadide en bahtiyar en şerefli anları olurdu o anlar..Şimdi bizse; köhne zamanların, mum ışığı hakikatlerin, haramların hoş görüldüğü, imanın elde bir kor misali yakıp kavurduğu, bahtsız bir zamanda yaşıyoruz..Öyle bir zaman ki,düğüm düğüm’ kor alev.. haksızlık diz boyu.. Nefse köle yürekler ve ağlayamayan gözler kuru secdelerde hep bir şeyler eksik.. Gözyaşı rahmet ve geri dönülen tövbeler..

Özledim öyle özledim ki,bahara hasret çiçekler gibi..suya hasret çöl misali..her andığımda Seni göz yaşlarım şahit olur yüreğimin hasretine..Yutkunamadığım anların burukluğunda, silemediğim yaşlarımla Seni anıyorum Efendim.! .Sultanım! binlerce salat Sana.. Ne olur sana layık ümmetini arasına kat beni de..Mahşerde onca kalabalığın içinde, senin için pişmanlıkla sevdayla süzülen damlalarımdan tanır mısın beni.? .Yoksa yüzüme bile bakmaya cesaretim yok Mahcubum aczi yetim ve günahlarımla senden nasıl Şefaat dilerim..Ne olur unutma yüreğimdeki sevdan hatırına,gözlerimdeki yaşlar hatırına, unutma beni hatırla nolur hatırla Efendim..Uzaktan da olsa bak bir kez yüzüme.. mahcubiyetimi gizleyemem bilirim Sana seslenmeye bile yüzüm yok Efendim! selamlarımı gönderiyorum asırlar sonrasından ben Züleyha olamadım olamadım Efendim! ..İçimdeki nehirler hep o yöne aksa da, bu dünyanın tutsaklığına esir düştü acizliğim..Ne kadar çabalasam da,Sen tutmazsan elimden uçurumlardayım Efendim! ..Ne olur tut ellerimden..

Gönlümün nağmelerinden arzuhalimi sundum Sana..içimde baharın bir parça ümidiyle Şefaatinle Seninle cennette vuslata ermek nasib olsun..Seni görmeden Seni seven ümmetini cennet-i alada bekle bekLe bizi Efendim! ..gül kokulu Efendim! ..Sana sonsuz salat ve selam olsun..

Esselâtü vesselâmü aleyke ya Resulullah! Esselâtü vesselâmü aleyke ya Habibullah!

Esselâtü vesselâmü aleyke ya Seyyide’l-evvelîne ve’l-âhirin, veselâmün ale’l-mürselîn.

Kütahya
2009-04-16

Züleyha Özbay Bilgiç
Hikayesi:


src='https://img474.imageshack.us/img474/2290/heybedekiiirleriz1.gif'><<

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Türkiye Cumhuriyeti Yukselakcum
  Türkiye Cumhuriyeti Yukselakcum

  Bu güzel günde sayfandan damlayan gül güzelliklerine rahmet olsun.Allahım gönüllerimize göre güzelliklerini sonsuz kılsın PEYGAMBER EFENDİMİZE KOMŞU EYLESİN.

 • İbrahim Yaşar
  İbrahim Yaşar

  Bu güzel şiirinizi ve bu şiiri yazan güzel yüreğinizi tam puanımla kutlar başarılar dilerim. Bir de benim 'Efendim' adlı şiirime bakmanız ve yorumlamanız beni menun edecektir. Başarılar dilerim.

 • Yakup İcik
  Yakup İcik

  bayramlar, müslüman alemini(fertleri) hosnut kilan ve heyecanlandiran bir sevince bogar.
  örf-adet kavramlari icinde biz türklerde, gecmisten süregelen bu dayanisma, toplum olarak dogustan bellegimize yerlesiyor olmasiyla birlikte, vicdani duygularin daha agir bastigi dini-milli bayramlar, birbirimizden esirgemedigimiz ve birbirimize manevi bir duygu ile yaklasiyor olmamiza sebepken, bunu türk milleti olarak, 'vicdanen' daha agir basan yürekli-imanli toplumlarin basinda olmamiza en büyük neden.
  bati toplumlarinda milli gerekse dini bayramlarin bizim dini ve milli bayramlarimizin yaninda sönük kalmasi, ve de bati toplumu icinde 'müslümanlarin bayramlari' bir hayranlik uyandirmakta; iste bunun bilinciyle bu güzel BAYRAM bizim..
  Bayramimiz Kutlu olsun!

 • Tarkan Köksoy
  Tarkan Köksoy

  O'na (salat ve selam olsun)
  yazılan, O'nu yazan her kalemin önünde saygıyla eğilirim...sizi can-u gönülden kutluyorum..okurken, ister istemez heyecanlandım..tebrik, saygı, selam ve muhabbetle..kaleminiz hiç durmasın...

 • Metin Hanlıoglu
  Metin Hanlıoglu

  **SENSİZ AĞLAYAN GÜLLERİN HÜZNÜ YÜREĞİMDE...**** kutluyorum Fahr-i Kainat'a yazılan bu nadide mektubu.selam ve dua ile....

 • Jale Keskin
  Jale Keskin

  Şu an ağlamaktayım..Siz ne yüreği büyük bir insansınız saygıdeğer dost. Mükemmel bir mektup okudum ne yazsam az gelir bu değerli çalışmanıza. Kutluyorum +ant.

 • Mustafa Akan
  Mustafa Akan

  gerçekten çok çok güzel bir çalışma olmuş kardeşim yüreğinize sağlık.anlatılan güzel olunca yazılan eserde mükemmel oluyor tabii.saygılarımla

 • Ahmet Arslan Hadimi
  Ahmet Arslan Hadimi

  yaratılan ilkler akılla kalem
  bir araya gelir çıkar bir alem
  rasule mektubu yazanda kalem
  göz yaşın mürekkep yapmış elalem

  bizim kalem bunca yıldır hep sustu
  göz yaşlarım bilmemki niye sustu
  akıl da yok şimdi, o artık ustu
  bunca yıldır nefsim bana kin kustu

  bu sayfada bir yer kapayım dedim
  sevenlere kendimide ekledim
  birşeyleri kalemimden bekledim
  konuşmuyor, ben burada tekledim

  kalemine sağlık bacı,rasul mektubunu okuyup kabul buyurunca mektubun ekinde sevenleri unutma saygılar....

 • Bahtinur Cano
  Bahtinur Cano

  ne güzeldir gözyaşı mürekkep olunca ve her bir damla Allah ve Resulü için akınca..
  satırlarında gözyaşıyla ıslandım ve her bir satırında gül kokusunu kokladım.
  Allah cümlemizden razı olsun . yazdıklarınız ahirette şefaatçi olması dileğimle. amin.

 • Özcan Akkuş
  Özcan Akkuş

  Yüreğinize kaleminize sağlık
  Tam puanla yürekten kutluyorum...

TÜM YORUMLAR (101)