Doğu Türkistan'lı Çocuğun Ölen Annesine ...

Ertuğrul Arıevi
27

ŞİİR


2

TAKİPÇİ

Doğu Türkistan'lı Çocuğun Ölen Annesine Mektubu

Sen gittikten sonra zulüm hiç bitmedi, aksine durmadan da devam etti anne.

Dün babamla birlikte Cuma namazını kılmak için Iydgah Camiiye gidiyorduk. Yolda bizi Çin askerleri çevirdiler anne! Babamla beni ve önümüzdeki zümreyi kodese kapattılar. Babamın bakışlarından anlıyordum ki, bir musibet cereyan ediyordu. Ağlamaya başladım anne, kodesler çok soğuktu herkesi tek tek ayrı kodeslere hapsettiler. Hapsettikleri yerde fareler kurtlar ve minnak minnak böcekler vardı. Bu zalimler böceklere de mi zulüm ediyordu anne! Bize çok aşır işkenceler yaptılar babama yaptıklarının aynısını bana da yaptılar. Soğuk suyla tanzik verdiler sonra sonra ağır voltajda elektrik verdiler anne fakat ben buna dayanamadım. Babam dayandı direndi anne bense o son elektrik akımından sonra yere kapandım, yıkıldım anne!
Beni en çok yıkan da dualarında bile bize yer vermeyen din kardeşlerimizin olmasıydı anne. Hani senle dua ederdik her gece Mısır'a, Şam'a, Kudüs'e ve Türkiye'ye..
Hani dua ederdik ya İslam'ı ve Müslümanları her türlü felaketten muhafaza eyle Allah'ım diye..
Şimdi de dua ediyorum ben anne, "Allah'ım şu bir avuç İslam ordusunu koru ve duyur" diye..
Biz Müslüman olduğumuz için suçluyuz burda, Müslüman olduğumuz için dövüyorlar bizi. Hatta kimilerimizi yakıyorlar diri diri. Bunlar Allah'dan korkmuyorlar anne!
Sen gittikten sonra camilerimize de yasak koydular, bir çok imamı hafızı katlettiler.
Senin gittiğin gün, Rasulullah geldi yanıma başımı okşadı anne, "sabredin" dedi "Allah sabredenlerle beraberdir." dedi..
Şüphe yok ki, ben sabrı da senden öğrendim. Şimdi sen cennete gittin, bizde inşallah senin yanına geleceğiz babamla anne.. Babamın çok sevdiğin sakalları var ya, onları tek tek kopardılar anne, babacığıma çok işkence yaptılar. Çok acı çekti anne, ama yalvarmadı kafire.. Bu arada hep derdin ya Türk kardeşleri, onlar bizi unuttular galiba anne, ümidimiz olan Allah unutmaz ki bizi. Hem belki din kardeşlerimizde unutmamışlardır. Ama ben onların suskunluğundan şikayetçiyim anne!
Hani bizde Türktük, hani bizde Müslümandık, iyi de nerede anne Müslüman kardeşlerimiz..
Yine bir avuç Müslüman kaldık Ashab-ı Kiram gibi, biz öldükten sonra mı seslenecek kardeşlerimiz anne!

(Rabbim dualarında Doğu Türkistan'ı, Filistin'i, Myammar'ı, Gazze'yi, Suriye'yi ve Mısır'ı katmayacak kadar vicdan yoksunu ve nasipsiz etmesin bizi.)

Ertuğrul Arıevi
Kayıt Tarihi : 2.4.2019 15:45:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!

Ertuğrul Arıevi