Didâr Olur Şiiri - Yavuz Sultan Selim

Yavuz Sultan Selim
7

ŞİİR


47

TAKİPÇİ

Didâr Olur

Sanma şâhım...herkesi sen....sâdıkane...... yâr olur
Herkesi sen.. dostun mu sandın..belki ol... ağyâr olur
Sadıkâne........belki ol.....âlemde bir.......... serdar olur
Yâr olur... ağyâr olur...... serdar olur....... dildâr olur

Yavuz Sultan Selim
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Omhake
  Omhake

  Mustafa Akgünlü doğru söylüyor. Bu fotoğraf Halveti olan Şah İsmail'e aittir. Halveti tarikatına mensup olanlar küpe takarlardı. Şah İsmail de Halveti olduğu için küpe takardı. Bunu Murat Bardakçı geçmiş yıllarda ispat etti. Küçük bir google araştırması ile bulabilirsiniz.

 • Mustafa Akgünlü
  Mustafa Akgünlü

  Kardeşim Yavuz Sultan Selim Hazretlerinin profilini oluşturmakla çok iyi yapmışsın.Lakin Selim Han küpe takmazdı.Bu fotoğraf da kendisine ait değildir. Çoğu kişi bunu yanlış biliyor. Ben de bu konuda çok hassasım.Lütfen profil fotoğrafını değiştirir misin?

 • Aşkın Romansı
  Aşkın Romansı

  Ne yuce bir hissedis

 • Vedat
  Vedat

  koskoca yavuz selim bak sagopa kaşmerin şarkısını çalmış şiir diye yzmış

 • Bahtinur Cano
  Bahtinur Cano

  Zeki, akıllı, inançlı. Ne bahtiyar nesilmiş ki, böyle güzel ceddimiz olmuş. Kılıcı keskin, kalemi kılıcından keskin. Nur içinde ol, Sultanım.

 • Bahtinur Cano
  Bahtinur Cano

  Zeki, akıllı, inançlı. Ne bahtiyar nesilmiş ki, böyle güzel ceddimiz olmuş. Kılıcı keskin, kalemi kılıcından keskin. Nur içinde ol, Sultanım.

 • Hacı Sinan İkbal
  Hacı Sinan İkbal

  orta okulda bi hocam sayesinde tanıştım bu şiirle.İnanılmaz bir zeka inanılmaz bir incelik teşekkürler bizi böyle bi tarzla böyle bi sanatla buluşturduğun için insanı nasıl olur a sürükleyen bir ifade biçimi

 • Uğur Benek
  Uğur Benek

  Çok kişilerin nazire yaptığı,
  biçimini tekrarladığı bir şiir...

  Hazret'in kalemi de kılıcı kadar kuvvetliymiş.

 • Mücella Pakdemir
  Mücella Pakdemir

  Sayın Doğaner, tarihimizi birkaç nesil ermenilerin ve bizden olmayanların çarpıtmalarıyla yazdığı okul kitaplarından öğrenirken kimsenin sesi çıkmıyordu. Ben de okul yıllarımda hem tarihten hem de geçmişimizden onların sayesinde nefret etmiştim. Yavuz Bahadıroğlunun kitaplarını okumadığınız çok belli. Tamamen tarihi gerçeklere dayanır. Ayrıca bana tarihçi isimleri vermenize gerek yok. Tarih benim tutkumdur ve bir çok tarihçiyi eserlerinden, konferanslarından takip ederim. Önemli olan sağlam kaynaktır. Gerçek diye yutturulan yalanlar arasından sıyrılmaktır. Osmanlı arşivlerinin incelenmesi neden bu kadar ağır sürüyor, gerçi bu konuda da bizarım ama bu arşivlerin 50 yılı aşkın bir süre kilit altında tutulmasını da manidar bulurum. Osmanlıca bilen, arşivleri değerlendirme bilgisine, kültürüne ve yeteneğine sahip kaç kişi kaldı? İşte bu manidarlığın cevabı da burada yatıyor. Kaybolan nesilleri firesiz geri getirmek mümkün değilse de, uluslararası ilişkilerde ve millet şuurunda büyük kayıplar olsa da, bir ucundan başlayıp Osmanlıyı anlamak ve tanımak noktasında emek sarfeden insanlara maddi ve manevi destek vermenin en büyük hizmetlerden birisi olduğu şuurundayım.
  Keza tevsir bilmeyen, dini bilgisi yetersiz kişilerin Kur'andan bir ayet seçip oradaki manayı işlerine gelen konulara emsal göstermeye kalkışmaları hezeyandan öteye gitmez. Bilen kişiler tarafından ne kadar komik bulunduğunu asla tahmin edemezsiniz. Cemaat, tarikat kelimelerini hiç yeri yokken kullanmanız ise tamamen bilinç altı bir refleks. Varsa kendinize ait ilginç ve doğru bir tesbitiniz, buyrun yazın. Okur ve sebepleniriz. Gardlı ve hücumlu cümlelerden bu köşeye, hiçbir olguya ve hiçbir kavrama fayda gelmez. Gına bize geldi efendim. Sayenizde.

 • Yıldızlar Kuşandık
  Yıldızlar Kuşandık

  secici kurulu cok zekice tasarlanarak buraya tasidiklari siirler ile bu sayfayi malum kavgalarla ust citalara tasimalarindan dolayi kutluyorum acikcasi:)

TÜM YORUMLAR (111)