Devrimlerinin Bekçisiyiz, Sen Rahat Uy ...

Ahmet Emer
432

ŞİİR


7

TAKİPÇİ

Devrimlerinin Bekçisiyiz, Sen Rahat Uyu Atam!

Sincan 1.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz' ın ALNINDAN ÖPMEK GEREK. Çok doğru, yerinde bir karar vermişti. Herkes adalet önünde hesap verebilmeli. Ayrımcılık niye? Suçlular korunmamalı. Saygı duymalıyız. karara.
Meslekten ihraç edilme talebini değerlendirecek olanlara ise diyeceğim: “Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner! ”, 'Bu gün bana yarın sana! ', 'Hitler zamanında da böyle olmuştu, sıra bir gün sizlere de gelecek'. Müfettişler bu şekilde yanlı ve yağdanlık kokan kararlarla, yaptıkları yalan yanlış işlemlerle terfi falan edeceklerini sanıyorlarsa, YAZIKLAR OLSUN. Ben de müfettişlik yaptım. Yaptığım denetim ve soruşturmalarda verdiğim doğru, adil kararlar sayesinde, alnımın akı ile göğsümü gererek dolaşıyorum. Onlar nerelerini gerecekler merak ediyorum! ..
“Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar! ” Atasözümüzü unutup, namussuzluk, vicdansızlık yapmasın kimse.
Ergenekon Kutsallığımızı vatan hainliğine döndürmediler mi? Gazeteci, aydın, bilim adamı profosörler, düşmana karşı savaşan askerler, açıkça ABD, AB ve onların iş birlikçi uzantıları AKP' ye karşı olan ya da olma olasılığı bulunanlar; suçu nedir bilmeden içeride çürümeye bırakılmıyorlar mı? Amaç, sesleri çıkmasın, uyuyanları uyandırmasınlar.
Yarsav Başkanı’ na da aynı şey uygulanıyor. Bu bir şey anlatmıyor mu? Oysa Yarsav Başkanı da bütün gerçekleri olduğu gibi, tüm çıplaklığı ile ortaya koyuyor. Kokuşmuş düzenin, ABD liberal kapitalist sömürgen sisteminin, yerli işbirlikçilerle nasıl harmanlandığını; nasıl bir hırsla, gözü dönmüşçesine, cahil cesareti ile kalleş güreştiklerini göstermiyor mu birilerinin? ! . O birileri de yılan zehrini akıtıyor.
Nerede kaldı AB üyeliği mangal külleri, hak, adalet, DEMOKRASİ? Neredeler AB DEMOKRASİ HAVARİLERİ, NEREDE İNSAN HAKLARI HUKUKÇULARI? !
ABD Babaları F’ nin yanında yerlerini ayırmış, kucak açmıştır ya! ..
Biz de diyoruz ki “EY TÜRK HALKI, KÖR MÜSÜNÜZ? Bunca dönen dolapları görmüyor musunuz? Yatağınıza od düşmüş, siz hala uyur ha uyursunuz! Bakın görün ki, dinle imanla ilgileri yok bunların. Müteahhit, ihaleci, sat sav, at ver, peşkeş çek, köşe dön üzerine kurulu tüm iş ve eylemleri.
Çocuklarına çalışacak iş yeri kaldı mı? İçecek temiz suyun, soluyacak temiz havan, dertleşecek komşun kaldı mı? Ata çocuğuna, kadın kocasına yad kaldı! Okullarda eğitim öğretime bak. 30 bin öğrenci sıfır çekiyor! Üniversite bitiren işsiz geziyor. İmam hatipler, kuran kursları her yerde mantar gibi türetildi. Amaç ne, KÖRÜN GÖZÜNÜ AÇMA! Açarsan dönen dolapları görür! Öyle değil mi ha, ÖYLE DEĞİL Mİ?
GÜN GELİR HESAP SORULMAZ MI SANILIYOR?
Bu gün 10 Kasım, ULU ÖNDER ATAMIZI SAYGI VE SEVGİ İLE ANAR, DEVRİMLERİNE BAĞLI KALACAĞIMA ANT İÇER, böyle bir günde O’ na yakışmayacak şeyler yapanları lanetliyorum. DEVRİMLERİNİN BEKÇİSİYİZ. SEN RAHAT UYU ATAM! BİZİM BAŞIMIZ SAĞ OLSUN.
Saygılarımla.

Ahmet Emer
Kayıt Tarihi : 10.11.2009 06:30:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Muzeyyen Baskir
  Muzeyyen Baskir

  HEP SAYFANIZA GELDIGIMDE FEYZ ALARAK AYRILIYORUM GOZUMUZDEN KULAGIMIZDAN KACANLARI BIR KEZ DAHA DUYUMSIYARAK....EMEGINIZE TEKRAR KUTLUYORUMMMM

  Cevap Yaz
 • Ceren Kaya
  Ceren Kaya

  Duyarlı kalemi saygıyla kutluyorum.

  Cevap Yaz
 • Zeynep Nilgün Gökçeöz
  Zeynep Nilgün Gökçeöz

  Rahat uyu Atam....Evet bu yürekleri gördükçe içim rahatlıyor..Kutluyorum..

  Cevap Yaz
 • Muzeyyen Baskir
  Muzeyyen Baskir

  kutluyorum bu anlamlı yazıyı ve sn şairi....

  Cevap Yaz
 • Melih Baki
  Melih Baki

  yazan paylaşan kalem..o duyarlı yüreğine tşk...

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (11)

Ahmet Emer