Demir Yollarının Özelleştirilmesi

Saniye Bozlu
83

ŞİİR


10

TAKİPÇİ

Demir Yollarının Özelleştirilmesi

'Demir ağlarla ördük ana yurdu dört baştan.
Türküz Cumburiyetin göğsümüz tunç siperi
Türk'e durmak yaraşmaz Türk önde Türk ileri.'

Demir ağlar kaçınılmaz olarak zamana karşı koyamamış, gün geçtikçe yıpranmış çürümüştür. Devlet Demir Yollarının asrın ve teknolojinin gereklerine göre yenilenmesi gerekmektedir. Hızlı trenler, metrolar, metrobüsler çağında Devlet Demir Yolları'nını tekrar bir gurur kaynağı ve medeniyet göstergesi olma zamanı gelmiştir. Hükümetimiz bu amaçla Devlet Demir Yolları'nı özelleştirmek istemektedir. Ama bu özelleştirmenin yaradan çok zarar getirmemesi için çok dikkatli olunmalıdır. Öncelikle demiryolu çalışanları ve aileleri asla mağdur edilmemelidir. Bütün emeklilik,tazminat ve diğer sosyal hakları eksiksiz karşılanmalıdır.
Özelleştirmeye katılacak firmalar ve güvenilirlikleri çok önemlidir. Bu bağlamla tek tek firmalar yerine konsorsiyumlar tercih edilmelidir. Milli çıkarlarmız ve ülke bütünlüğümüze katkıda bulunan ve en az on senelik parlak bir geçmişi olan firmalar mevzu bahis olmalıdır. Bu ve bunun gibi pek çok hususa hükümetimizin çok seçici ve dikkatli olacağına inancımla hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.

Saniye Bozlu
Kayıt Tarihi : 17.3.2013 09:17:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Saniye Yıldırım
  Saniye Yıldırım

  Pekii senin dil ve uslubunla anlatcam kardeş iyi dinle:
  Hükümet bu özelleştirmelerden ve diğerlerinden para kazanacak arkadaşım. Çok paraya ihtiyaç var zira satlmış pkk yı satın aldı hükümetim. Meclisteki birkaç ite de el ve kıç öptürecek eyvallah. Arkasında pkk var sanneden namert de savaş baltaları elllerinde meydanlarda bi başlarına kaldıklarında Türk halkı onları tükürükle boğacak. Bunun için çokk paraya ihtiyaç var vee şimdiii var güzel kardeşim..:)

 • Cevap Yaz
 • Semili Memili
  Semili Memili

  Saniyeeeee, ama bi saniye :))
  Saymış, dökmüşsün demiryollarının döküntülüğünü...Dersin ki, hükümet milli çıkarlarımız için özelleştirecek. Özelleştirince de yenilenecekmişmiş bu demir ağlar ve geri kalan taklavat, öyle mi???
  E bu hükümet 10 sene ne diye bekledi anam babam?
  Güzelleştirseydi ya :)) O zaman satmaya da gerek kalmazdı. Senin, benim kalırdı, kötü müüüüü? :))

 • Cevap Yaz
 • Perihan Pehlivan
  Perihan Pehlivan

  duyarlı kaleme sağlık

 • Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (3)