Yazılar - Bu Vatan Toprağın Kara Bağrında

Recep Akıl
661

ŞİİR


6

TAKİPÇİ

Yazılar - Bu Vatan Toprağın Kara Bağrında

TARİH SAHNESİNE ÇIKTIĞI GÜNDEN BU YANA BİNLERCE YILDIR HEP HÜKMETMİŞ, NİZAMI ÂLEME ADALET DAĞITMIŞ, ASLA SÖMÜRMEMİŞ, EZMEMİŞ, YOK ETMEMİŞ, ÖLMÜŞ AMA ASLA ESİR EDİLEMEMİŞ BİR MİLLETTİR ANADOLUYU KENDİLERİNE VATAN KILMIŞ OLANLAR.

TÜM MAZLUM MİLLETLERİN SON KALESİ MÜBAREK VATAN ANADOLU BUNDAN BÖYLE DE ONUN SADIK VATANSEVER EVLATLARI TARAFINDAN SON FERDİ KIRILANA KADAR SAVUNACAKTIR. BUNU BÜTÜN CİHANI ÂLEM ÇOK İYİ BELLEMELİDİR. HESAPLARINI BUNA GÖRE YAPMALIDIRLAR.

HER KARIŞI ŞEHİD KANLARIYLA SULANMIŞ BU MÜBAREK VATAN ANADOLU’NUN SADIK EVLATLARI ONU DÜN ÇANAKKALE’DE, SAKARYA’DA DUMLUPINAR’DA, NASIL SAVUNDUYSA BUGÜN DE AYNI İNANÇ VE İMANLA CANINI BİLE SEVEREK FEDA ETME PAHASINA SAVUNACAK VE ASLA GERİ ADIM ATMAYACAKTIR.

UZUN LAFIN KISASI ANADOLU TOPRAKLARI ÜZERİNDE HESABI OLANLAR BU GERÇEĞİ BİLEREK YAPACAKLARSA BİR HESAP ÖYLE YAPMALILARDIR.

BU VESİLEYLE 15 TEMMUZ KAHRAMANLIK DESTANIMIZ KUTLU VE MÜBAREK OLSUN.

CENABI HAKK HAİN ALÇAKLAR KARŞISINDA VATANI SAVUNURKEN ŞEHİD OLAN VATAN EVLATLARINA RAHMETİ VE MAĞFİRETİYLE MUAMELE EYLESİN. MEKÂNLARINI CENNET MAKAMLARINI ÂLİ EYLESİN.

VATAN SAVUNMASI SIRASINDA YARALANAN GAZİLERİMİZE DE RABBİMİZ SAĞLIK VE AFİYET NASİB EYLESİN. CÜMLESİNE BU MİLLET MİNNETTARDIR, MİNNETTARIZ.

BÜYÜK ŞAİR, MÜTEFEKKİR SEZAİ KARAKOÇ’UN DEDİĞİ GİBİ “GECEYE YENİLMEYEN HER KİŞİYE ÖDÜL OLARAK BİR SABAH, BİR GÜNDÜZ, BİR GÜNEŞ VARDIR.”

Recep Akıl
Kayıt Tarihi : 27.10.2020 04:39:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!