Bu sokaklar 2 Şiiri - Mustafa Seyit Köyl ...

Mustafa Seyit Köylüoğlu
36

ŞİİR


2

TAKİPÇİ

Bu sokaklar 2

Bu sokaklardan ayrılamam,
Bu sokaklarda ak düşecek saçlarıma,
Kaderimi bu sokaklar yazacak,
Yaşlanıcam belkide ölücem yine bu sokaklarda!

Mustafa Seyit Köylüoğlu
Kayıt Tarihi : 11.8.2021 01:54:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Cihat Şahin
  Cihat Şahin

  Kaderler ezelden yazılıp Levh-i mahfuz denen ana kitaba kaydolmuştur kardeşim. Sokaklar kaderin yazanı değil onun icra edildiği yerlerdir. Sen bir önceki hayırlı kararından sakın rücu etme ve bir an önce kapağı bir mescide ve o mescilerdeki Muhterem ve de mübarek insanların yanın at! Yoksa sokaklar seni değirmen taşının buğday tanelerini öütüp un ufak ettiğinden beter eder bilesin!

  "EĞER HAYATIN LEZZETİNİ VE ZEVKİNİ İSTERSENİZ Kİ- İSTEMEK İNSANİYETİN MUKTEZASIDIR- HAYATINIZI İMAN İLE HAYATLANDIRIN VE FARZ İBAETLERİNİZİ İFA EDEREK SÜSLEYİN VE DE GÜNAHLARDAN KAÇARAK MUHAFAZA EDİN VESSELAM!"

  "BU DÜNYA BİR MİSAFİR HANEDİR. İNSAN İSE ONDA BİR MİSAFİRDİR AMA VAZİFESİ PEK ÇOK BİR MİSAFİRDİR. VAZİFE İSE; BU KISACIK FANİ HAYAT İLE AHİRET YURDUNDAKİ BAKİ CENNETLERİ KAZANMAKTIR."

  "İNSAN BİR YOLCUDUR. YOLCULUK İSE: RUHLAR ALEMİNDEN, ATOMLAR VE MOLEKÜLLER ALEMİNDEN, ANA RAHMİNDEN, ÇOCUKLUKTAN, GENÇLİKTEN, İHTİYARLIKTAN, ÖLÜMDEN, DÜNYADAN, KABİRDEN, BERZAHTAN, MAHŞERDEN, MİZANDAN VE HESAPTAN GEÇİP CENNET YA DA CEHENNEMDE SON BULAN UZUN BİR İMTİHAN SEFERİDİR."

  Hayırlı sınavlar.

  Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (1)

Mustafa Seyit Köylüoğlu