Bir Yerde Ölüm Güzel Oluyor

Ümit Yaşar Oğuzcan
299

ŞİİR


662

TAKİPÇİ

Bir Yerde Ölüm Güzel Oluyor

İnsan bir kere oluyor ne fena
Bu düzeni değiştirmeli
Bir kere yaşamalı
Çok çok ölmeli
En büyük kederler bizim için
Bizim için karşılıksız sevgiler
Kor kuyular, çıkmaz sokaklar bizim için
Dünyaya nasıl gelmişiz sormayın
Saygı değer annelerimiz incinmesin
Her yerim ayrı ayrı ölmeli
Yoksa ölüm yok bana bu dünyada
Bir kursun beynime girsin
Bir bıçak kal
..........
..........

Ümit Yaşar Oğuzcan
Kayıt Tarihi : 28.8.2000 18:54:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Aynur Özbek
  Aynur Özbek

  Burada okuduğum yorumdan anladığım kadarıyla talihsiz bir yorum geçmiş bir tarihte bu sayfadan. Kendi adını yok etmiş yazan kişi, belli ki silerek, ama mantığını armağan bırakmış türk kara mizahı adına yaptığı katkının izi kalmış ikinci yorum sayesinde..Düşündürücüydü bu yaklaşım gerçekten.

  Bu arada ikinci bir konu dikkatimi çekti sayfada konuyu genele taşıdığımızda. Şiirlere 10 üzerinden puan verme sistemi zaten okul çocuklarının karnesi gibi bir yaklaşım sunarken yazana ve diğer okuyuculara, artık kendisini şiirleriyle ispat etmiş kişilerin şiir sayfasında bile puanlamaya açık olan alan dikkat çekici geldi site adına. Bu onlarda olsun da diğerlerinde olmasın düşüncesiyle yazılmış bir cümle değil. (Bir sonraki aşamada neye göre tasnif noktasına taşıyacak bir öneri değil yani. ) Puanlamaya genel anlamda sunulmuş bir düşünme davetidir.

  aynur özbek uluç

 • Hasan Şahin
  Hasan Şahin

  18 19 YIL ÖNCE KAYBETTİĞİMİZ BU GÜZELİM ŞAİR'E UMUT BEY DEMENİZDEN ÖTÜRÜ ÜZÜLMEDİM DE,HAYATTA OLMADIĞINI BİLMEK VE HAKKINDA HİÇ BİR BİLGİYE SAHİP OLUNMADAN DA YORUM YAPILMASINI GÖRMEK ÜZDÜ BENİ GERÇEKTEN...NE DİYEYİM Kİ ,KLASİK TÜRK İNSANI DOĞASINA PEK BİR UYGUN TAVIR BENCE...

TÜM YORUMLAR (2)