Bir kadına 'KADINIM' diyebilmek

Enver Ertürk
198

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

Bir kadına 'KADINIM' diyebilmek

O’na kadınım diyebilmek istiyorum. Öyle sıradan, lâf olsun der gibi değil, yarım ağız hiç değil.. Dolu dolu, hem de yüreğimin derinlerinden kopup gelen bir ses ve akciğerlerimin en ücra köşelerinden yükselen bir nefesle.
Kadınım derken sevgimin yüceliği anlaşılmalı. Öyle bir kadınım dedirtmeli ki, sesimdeki titreyişten onun da içi bir hoş olmalı. Bir yerlerime.., Meselâ, beynime kök salmalı.., O’ndan başkasını düşünmemeliyim. Gözümün elifine kök salmalı, O’ndan başkasını görmemeliyim. Gönlüme kök salmalı, O’ndan başka kimseler gelip yerleşememeli.
Kadınım, hayatımın kalan demlerinde yanımda olmalı.., Akşam güneşini omzuma yaslanıp uğurlamalı, günü noktalarken dinlediğimiz müziğe eşlik edip şakımalı.
Narin parmaklı mahir elleri ellerimde olmalı. Kalbimi saçının her teline ayrı ayrı bağlamalıyım. Hiçbir lodos, hiçbir poyraz ve fırtına, sevgimize demir taratmamalı.
Her zaman O’nun için özenmeli, O’nu özlemeli ve özlenmeliyim. Sırasında bir türküyü O’nun için yakmalıyım. Bazen acılı bir arabesk mırıldanıp hüzünlenmeli, kimi kıvrak müziğin oynak nağmeleri ile coşmalı, istediğimizde klâsik müzik deryasına dalmalıyız.
Kadınımla her canlıya, her objeye daha sevecen bakmalıyız. Ormanın yeşili, göğün mavisi, denizin laciverti ve Fenerbahçe’nin sarı-laciverti daha berrak daha billur olmalı.
Yaşamdan hiç olmayan kadar haz almalı, bugüne dek yaşamadığımız kadar mutlu olmalıyız.
Yaramazlık yapma duygularını birlikte hissetmeliyiz. Bir kedi yavrusunu birlikte sevmeli, birlikte mıncıklamalıyız. Sıcakta bitap düşen kuşları kaseler dolusu sularla serinletmeliyiz. Tamam söz, film izlerken çekirdek de çitleteceğiz :)
Kalabalıkta kaybolmayalım diye değil, sadece ikimizin olduğu yerde de sımsıkı el ele tutuşmalıyız.
Hayat, zorlukların daha fazla yaşandığı bir sahne. Karşılaşacağımız kasisleri, engelleri, aşılmaz gibi görünen falezleri alt edebilmek için, birbirimize ilk destek hep destek tam destek olmalıyız.
Hasılı kadınımla, bizi seven ve bize saygı duyan sevdiklerimizle, kalan günlerimizi doymadan bıkmadan sıkılmadan yaşamalıyız

Enver Ertürk
Kayıt Tarihi : 25.9.2010 10:37:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Eda Cansu
  Eda Cansu

  Duygu yoğunluğu bol şiirinizi çok beğendim.
  Tebrikler ve başarılar

 • Mübeyyen Sarnıç
  Mübeyyen Sarnıç

  O’na kadınım diyebilmek istiyorum. Öyle sıradan, lâf olsun der gibi değil, yarım ağız hiç değil.. Dolu dolu, hem de yüreğimin derinlerinden kopup gelen bir ses ve akciğerlerimin en ücra köşelerinden yükselen bir nefesle.

  Kalabalıkta kaybolmayalım diye değil, sadece ikimizin olduğu yerde de sımsıkı el ele tutuşmalıyız
  ...................

  Siz ,nesli tükenmekte olanlardan olmalısınız Sn Ertürk...
  bir kadına şöyle ağız dolusu '' Kadınımm'' diyecek, sadece el ele tutuşabilmenin hazzından ne mutluluklar çıkarılabileceğini bilen kaç kişi kaldı şu âlemde .....
  İçten ve samimi , duygu yüklü satırlarınızı beğeniyle okudum... tebrik ederim kaleminizi ,saygılarımla

TÜM YORUMLAR (2)