Bir dansın anatomisi Şiiri - Eren Senver

Eren Senver
12

ŞİİR


0

TAKİPÇİ

Bir dansın anatomisi

Bütün hayaller belleklerdeydi , pekiştirmeleriyle birlikte.

En sevdiğim siyahın karanlığında, beklide aynı dertlerden muzdarip , çırıl çıplaktık ikimizde..

Dur demek istedik çaresizce , biliyorum yaralarımız çok derindeydi…

Kokmaktan korku değilde sadece yorulmuşluktu vebamız, aşk adına ,sevgi adına birlikte ölmek adına ınancımız solmuş,sönmüş,yitirilmişti..

Tekrar evet demekten korkmuştuk cesaretimizin zincirlerini kırmaktan çok kaldırmakta bile zorlanıyorduk aslında..

Benim tez canlılığımla senin zor kadının gerçek olana heyecanımızı kat be kat artırmaktan başka çaresi yoktu.. yazılmıştı çünkü..

Büyük kıyametler öncesi hararetlenen volkanlar misali patlamanın verdiği şuursuz rahatlamaya muhtaçtım afedersin ..

Bunun bir başlangıç olduğunun ikimizde farkındaydık , geri dönüşü olmayan yolları bilmemenin tedirginliği ,baş döndüren kayıtsızlığın korkusunu bastırıyordu . var olmanın telaşı sarmıştı..

Gerekli mühimmat daha önce olmadığı kadar hazırdı eros okunu göndermişti.. şiddetinden evren sarsılmıştı ki sen kayıtsız kalasın artık…

Fıtratına uygunluğu sonuna kadar yaşama kuralı başlasın artık..

Bayan için emin olmak erkekten daha zordur, biz oynuyor zannederiz oysa bocaladıklarının farkına varmakta oyuncağı elinden alınmış çocuğun gözyaşlarını bencilce dökmesi gibi ben merkezcilikle dağılırız sadece ..

Sözlerimle aranılanı bulmaya başladığın vakit ,hayallerin gerçek olduğuna inanmanın korkusu sarar ,uçmayı başaramayan güvercinin ürkekliğindeki sıfır hata psikolojisi cihetinde ..

Artık özgürsün , söz dinlemez çocukları zincirlere vurmamak genelde felaket olsada , ölümü göze almanın gamsızlığı cesaretine fazla mesai yaptırmıştır..

İblisinin kollarına delicesine kendini bırakmak inancın karşı konulmaz mukavemetine olan güvenin ,dramatik belirtisidir gözlerinde beliren cennetimsi ışıltının menşei benim için ..

Mutluluğu tarifsiz , sebepsiz ama bilinçli isteyip de bulmak , adını tüm eş anlamları ile dilemek yaşamak…

İçindeki hazinelerin uzun zamandır keşfedilmesini , müşahede edilmesini , işlenmesini, anlaşılmayı bekledin .. çelebileşmişliğimle bende kabemi gördüm ve başladım tavafa..

Hazinem ile hazinen şifreleri teker teker açmaya başladı, lisanı halimizle göktekilerin sonsuzluğunu gördüm zihnimizdeki kütüphaneyi gezdikçe ..

Heyecanlanıp kaçma her dönüşün yeni diyarlar şükrü haller katıyor bize..

Ufuklara yelken açtığımızda sımsıkı kenetlenmek, imkansızların moralini alt üst edecek gördüklerine inanamayacaklar ..monalizadaki görünemeyenlerin izahını bulmanın onlara has olmadığına inandıracağız ..

Tek vücut olup aynı şarkıyı söylemek aynı resme bakmak aynı ezgilerde farklı cennet meyvelerinden toplamak dna mızın sırlarından bir tanesi sadece ..

Her an, her saat ,her gün, daha da çevikleştirirken .. yaşadığımız kırılmanın zerrecikleri uzun zamandır ,bekledikleri, hak ettikleri yerlere kavuşmanın şevki ile kapasitelerinin üzerine çıkmakla yetinmenin buruk ama mağrur sevincini yaşayacaklar..

Dünyalar yıkılsa, volkanlar taşsa, denizler kabarsa , kurşun geçirmezliğimiz mücevher fabrikamızın işleyen dişlilerinin uyumuna karşı koyamaz tanrı tarafından sigortalanmış mührümüze zeval gelmez hiç bir vakit…

Ne kadar uzaklaşsakta göremez gafiller aramızdaki ilahi tarafından örülmüş çelik halatları..

Özgür iradenin varlığından şüphe etmemek mümkün mü? ilahinin böylesine kusursuz sebepleri ,tesadüfleriyle nevi beşeri çaresizliğinden bu kadar hoşlandırmasını gördükten sonra…

Eren Senver
Kayıt Tarihi : 27.12.2023 17:36:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Hikayesi:


Lirik bir dansın yorumu

Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!

Eren Senver