BEN ANNEYİM/YORUM-Aysun ASAR

Oktay Zerrin
575

ŞİİR


10

TAKİPÇİ

BEN ANNEYİM/YORUM-Aysun ASAR

BEN ANNEYİM...Canım oğlum Erşan'a sonsuz sevgimle...

Seni bir hücreden yaşamaya layık bir canlı haline getiren benim.Seni ıstırapların en büyüğü ile doğurdum; sevinçlerin en büyüğü ile kollarıma aldım.Sana ilk davranışı ilk gülüşü ilk bakışı ilk heceyi ben öğrettim.Seni karşılıksız menfaatsiz ilk ben sevdim.

Sana hayatta lazım olacak ilk dersleri ben verdim.Senin yüzünden ilk acıyı ben duydum.İlk ağlayışlarını benim göğsümde dindirdin.İlk sırrını bana açtın.İlk dost beni edindin.

Ben anneyim!
Bana her zaman güvendin.İlk aşkını ben hissettim.Üzüntülerin benim üzüntülerim oldu.Seni pencerelerde bekledim gelişinle kapılara koştum.Seni herzaman aynı duygularla bağrıma bastım seninle iftihar ettim seninle taçlandım şereflendim.

Ben anneyim!
BenAllah'ın en büyük lutfuna layık görülmüşüm.Ben bereketim yeryüzünde iyi ve güzel kötü ve çirkin herşeyin mesuliyetini taşıyorum.Medeniyet benim mazi benim gelecek günlerin ümidi benim.

Ben anneyim!
Ben insanlığın başı ve sonuyum.Ben hayata şekil veren sanatkarım.İstediğim renkleri kullanır istediğim gibi yontarım.Beynine ilk nakşolacak sözler kalbine ilk yerleşecek duygular benim duygularımdır.Ben cennet ve cehennemim.Ben istersem sevgi kardeşlik ve dostlukla büyütürüm; istemezsem kinle düşmanlıkla içini doldururum.Ben dünyaya nizam veren iradeyim.

Ben anneyim!
Ben sabır ve tahammülüm.Ben en yumuşak ve en sertim.Cesur olmayı nasıl benden öğrendiysen korkuyu da ben sana öğrettim.Seni ilk öpen ve ilk döven benim.Sevmek aşık olmak şefkat kin dostluk ve düşmanlık duygularının hepsi bende..

Ben anneyim!
Bir acı duyarken beni çağırırsın.Ben teselliyim.Ölsem bile gözüm arkamdadır.Ben endişelerin derin kuyusuyum kendi içime düşerim.Ben bütün alakaların mihrakıyım.Cömert olduğum kadar hasis kıskanmaz göründüğüm derecede kıskancım.

Evet seni kıskanırım! Sen benim eserimsin sen benim emeğimsin.Sen benim güzel günlerim geçen ömrüm bütün hatıralarımsın.Seni kıskanırım.Seni bu duyguyla bunaltır isyan ettirir üzerim.Seni kendime hasretmek isterim.Bunun için kıskanırım seni.

Ben anneyim!
Ben saygının mihrabıyım.Önümde diz çökmeni gönlünde yer etmeyi isterim.Hakkım ödensin isterim.Unutulmaktan korkarım.Baş üstünde ve baş köşende yerim.
Bu benim hakkım!

Ben anneyim!
Ve son nefesimde...Her zaman..
Sütüm ve hakkım helal olsun yavrum derim. '

tam güne gidiyordum ki bi siteye bakayım dedim... sevgili Meryem İŞLER hanımefendinin HANİ HANİ GELİVERSEN adlı hasret şiiriyle öylesine etkilendim ki ben de gider ayak naçizane ses olduğum bu duygu yüklü yazıyı yayınlamak istedim...canım yavrum Erşan'ıma sonsuz sevgilerimle armağanım olsun...Erşan'cığım nezdinde tüm annelerden yine sonsuz sevgilerle evlatlarına armağan olsun....elbette sonsuz teşekkürlerim ve sevgimle canım anneme ve yine canım annem nezdinde tüm kanatsız meleklerimize, annelerimize armağan...saygıyla ellerinden öpüyorum...

YORUM:Aysun ASAR
KAYIT:Aysun ASAR

Oktay Zerrin
Kayıt Tarihi : 30.10.2009 18:47:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Esra Atamer
  Esra Atamer

  Şiiri Yazan: Sadun Tanju, Vatan gazetesi-1957

 • Ceyhan Dereli
  Ceyhan Dereli

  Şiir kime aittir?

 • Alaaddin Uygun
  Alaaddin Uygun

  tüm annelere saygımla tebrikler ustam

TÜM YORUMLAR (3)