Babacığım Seni Çok Seviyorum

Menekşe Gülay
847

ŞİİR


17

TAKİPÇİ

Babacığım Seni Çok Seviyorum

Yine bir babalar günü yine sensiz geçecek babacığım. Öksüz yüreğim hiç durmadan ağlıyor hasretine. Gözümün önünde ki hayalin o kadar canlı ki. Canım kızım demen sarılman, yanaklarıma kondurduğun sıcacık öpüşün..Bir nefestin bana, arkadaş dosttun yüreğime. Senin bana verdiğin aşırı sevgin hiç tükenmedi ben de. Sen öğrettin sevmeyi, yüreğimde ki sevgiyi yaşatmayı, tüm insanlarla paylaşmayı, sen öğrettin babacığım.

Öyle güzel yüreğin vardı ki.. karşılıksız severdin herkesi, kimseye kırılmazdın. Aslında kırılıcaksın diye korkardı karşındakiler. Çünki onların gönlünde yerin başkaydı. Dolu dolu yerleşmişti sevgin yüreklere, hele bana bıraktığın sevgin babacığım. Çocukluğumu anımsadım birden. Ticaret için anadoluya gittiğinde, on gün den önce dönmezdin. Seni öyle özlerdim ki, döndüğünde ayaklarına atılırdım. Bırakma babacığım beni der ağlardım. Şimdi ise beni bırakalı iki seneyi geçti. Anılar hep taze gönlümde, sanki yeni bırakıp gitmiş gibi gözümde ki yaşlar, bitmek bilmiyor canım babacığım.

Seni çok seviyorum babacığım. Dert arkadaşımdın. Kimseyle paylaşmadığım duygularımı seninle paylaşırdım. Annem bile takılırdı bazı zaman bizlere. ' kenarda, köşede baba, kız ne kaynatıyorsunuz? ' derdi. Seninle biz güler geçerdik. O günleri çok özledim babacığım. Keşke yanımda olsaydın. Yine herşeye gülüp geçseydik.

Anılarla şu an yalnızım yine. Senin hayalin, sevgi dolu yüreğin ve gözümde ki yaşlar.. Ölmeden önce bile beni düşünmüştün. ' üzülme kızım olur mu ' demiştin. İnsanın canı gibi sevdiği birine üzülmemesi imkânsız babacığım. Sana sevgim hep taze ve yüreğimde. Benim için her gün babalar günü. Çünki herzaman aklımdasın. Hayalin, anılarımız hep gözümün önünde. Sana sevgim hiç tükenir mi hiç biter mi canım babam.

İyi ki seni çok çok öpmüşüm babacığım. Seni seviyorum kelimesini doyasıya sana söylemişim.Güzel kokunu, baba kokusunu ruhumun derinliğinde biriktirmişim. Sana sevgim babalar günün de bir başka çağlıyor. Yokluğun daha çok vuruyor yüreğime. Gözyaşlarım hiç durmuyor. Burnum sızlar derlerdi. Nasıl birşey diye düşünürdüm. Demek ki, sevdiğini kaybettiğinde sızlarmış insanın yüreği bile.

Mezarına geldiğim de seni bulacakmışım gibi geliyor. Ama etrafın mermer buz gibi, üstün bir avuç toprak. Seni göremiyorum babacığım. Sana yalnızca yüreğimde ki sevgimi, gözümden akan yaşlarımı bırakıyorum. İyi ki senin gibi sevgi yürekli bir babam var. Seninle herzaman gurur duydum herzaman çok sevdim babacığım. Seni çok seviyorum babacığım. Babalar günün kutlu olsun. Yine yüreğim seninle, yine yüreğim yanık. Özlemin, hasretin yine yakıyor beni. Ama baba sevgin yüreğimde dopdolu. Binlerce kez söylesem bıkmayacağım tek kelime, babacığım seni çok seviyorum.

Menekşe Gülay
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
 • Hacer Bucuk
  Hacer Bucuk

  binlerce kez milyonlarca kez söylensede bıkılmaz baba kelimesinden,bıkılmaz babayı sevmekten.o nasıl bir sızıdır,nasıl yakarr yürekleri.anlatılması,tarifi mümkün olmayan bir acıdır bu.düştüğü her yürekte aynı yarayı bırakan bir ateştir.öyle bir ateş ki ömür boyu sönmeyen. ne zaman hafifletir ne de gözyaşları söndürür bu yangını.
  her kalemde bir şiir,her şiirde bir destandır aslında babalarımız.

 • Semih Batman
  Semih Batman

  Gözlerim dolarak okudum sevgili Menekşe hanım,boğazım düğümlendi sanki,rahmetli babamı hatırlattı hem hüzünlendim,hem de babaya yazılmış bu dizelerin güzelliği ile huzur buldum.Yüreğinize sağlık kutluyorum.

 • Hüseyin Çubuk
  Hüseyin Çubuk


  İyi ki seni çok çok öpmüşüm babacığım. Seni seviyorum kelimesini doyasıya sana söylemişim.Güzel kokunu, baba kokusunu ruhumun derinliğinde biriktirmişim.


  Menekşe Gülay  *********************************************************

  Çok içten, duygu yüklü ve anlamlı bir paylaşım olmuş...
  Emeğinize güzel yüreğinize sağlık Menekşe hanımefendi..
  Saygılarımla....

 • Kadir Tozlu
  Kadir Tozlu

  Ne mutlu babacığı için böyle güzellikler yazanlara...
  Ne mutlu böyle değerli evlatlar yetiştirenlere...
  Allah uzun ömürler versin babalarımıza.
  Rabbin taktirine karşı duramayız.
  Kaybettiklerimizin mekanları Cennet olsun.
  Nur içinde yatsın...

  Menekşe Bacımmm.
  Bu yazınız beni nerelere götürdü bilemezsiniz...
  Gecenin 12 sinde bir telefon...
  Ve mutluluk çığlıkları...
  'babalar gününü ilk ben kutladım babacığım'...
  İlk ve son kutlaması...
  Bir kere daha kutlamak fırsatı olmadı.
  Doyasıya sarılmaktan geçtik
  Bir kerecik yüzünü görebilmek
  Mezarına kapanıp doyasıya ağlamak ,
  Mümkün olmadığı gibi...
  Ama bana yaşattyığı o güzel duygular benim için dünyalara bedeldir.
  Çok istedim, benim yerime onun canını almasını.
  Ama onu benden daha çok seven Rabbim yanına aldı...
  Şimdi her gün dualarımı iletiyor ona...
  Yaşadığım sürece iletecek...

  Kadir Tozlu

 • Namık Cem
  Namık Cem

  kutluyorum yazan güzel yüreği..
  namık cem

 • Yörükkızı Dağçiçeği
  Yörükkızı Dağçiçeği

  içim parçalandı kelimeler boğazıma düğümlendi bir kısmını okuyamdım çok. özr...bende yakında paşa babamı kaybettim hep ömrümüz sılada geçtiği için çok içime batııı....hepimizin gideceği yer orası...başınız sağolsun RABBİM yattığı yeri cennet eylesin...ruhu şad olsun...sevgiler arkadaşım....yörükkızı

 • Ebru Ertaş
  Ebru Ertaş

  gözyaşlarım sereserpe akıyor..çok etkilendim harika bir deneme olmuş kutlarım

 • Fatma Alageyik
  Fatma Alageyik

  BABALAR EVİN DİREĞİDİR,RABBİM ONLARI BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN TEBRİKLER MENEKŞE HANIM,

 • Müzehher Evcim
  Müzehher Evcim

  baba ve anne özlemi yeri doldurulmayacak bir özlem.acınızı anlıyorum ve sevgilerimi gönderiyorum.
  müzehher

 • Osman Öcal
  Osman Öcal

  baba özlemi anne özlemi özemlerin büyüklerinden olmalı değil mi? ama geçmişlerimize kavuşmak ancak onları yüreğimizde yaşatmakla oluyor.mekanı cennet olsun.selam ve dua ile.

TÜM YORUMLAR (12)