“Aslında ben yoktum, ama aslımda sen var ...

Aycan Köse
47

ŞİİR


1

TAKİPÇİ

“Aslında ben yoktum, ama aslımda sen vardın..”

“Bir Te(r) k Gözlerin”

Üzgünüm gözlerine iftira attığım için yani gözlerinin herşeyi bitirdiğini söylemiştim. Senin o gözlerin, hani o suçladığım gözlerin. Suç benim aslında, suç gözlerimindi aslımda.

Artık beni çizemezsin biliyorum ama yinede, yinede ve yinede bir şarkı yazılacak kadar zaman vermelisin bana, gidişinin şarkısı yada hiç gelmeyişinin şarkısını yazabilecek kadar. Ama yinede gözlerini bitirebilecek kadar zaman vermelisin bana, en azından göz kapaklarını da bitirebilecek kadar, lütfen; çünkü onların üşümelerini istemiyorum.. Birtek gözlerin kaldı, bir terk gözlerin, pastel boya gözlerin.

“ Asl’olan gözlerimin hiçbirşeyi başlatamayışıydı”

Göz kapaklarına doğru ilerlesem, kirpiklerinden daha ileriye. Gözbebeklerine yada içinde yaşattığım bedenime. Yani onları bitirmeye. Ama yinede ama yinede bir şehir yakabilecek kadar süre vermelisin bana. Başlayamayışımın şiirini kapsayan bu şehri yakabilecek kadar. Ama yinede yüzünü haykırmalı bu şair, bunun için bir an vermelisin bana.

Yüzünün, evet yüzünün yüzümden hic gitmeyişinin bitmeyişini özetleyen bir süre vermelisin bana. Az birazcıkta olsa, senden birşeyler çalmalıyım fon müziği ile birlikte; lütfen buna izin ver. Aramızda geçmeyen herşey için özür dilemem için bir fırsat ver bana..

“Bir nefes: O’na can verebilecek kadar yakın olabilir, bir kafes uzaklığı kadar değil”

Suskunluğun yaşayacak beni ve yaşıyor belkide farkında olmadan, içimdeki yalnızlık sönmeyecek biliyorum. Senden ne kadar bahsedersem o kadar içimde nefesim titremeye başlayacak, onu da biliyorum. Suskunluğun yaka-paça sardığında beni sensiz de yaşlanabileceğim aklıma gelecek, evet gelecek merak etme farkındayım. Senin tarifini sorduklarında, rüyaların rengi aklıma girecek. Bakıpta göremediğimi farkettiğimde yağmur yağacak, toprağın kokusuna yaslanacağım ve süreğimdeki nöbetlerle lohusa döneminde olacağım.

Ama sen, ama sen; kim olduğumu bilmeye-bilmeye yaSlanır mısın yada yaŞlanır mısın? Bilmiyorum.

Unutma bunu: Ben gidersem aynalar yüzüne bakmaz.

Not: Gözlerin bitti, yüzüne başladım....

Aycan Köse
Kayıt Tarihi : 14.10.2006 18:12:00
Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.

Bu şiire henüz hiç kimse yorum yapmadı. İlk yorum yapan sen ol!