Aşkın En Olmaz Hali Şiiri - Aydın Gürz

Aydın Gürz
1750

ŞİİR


29

TAKİPÇİ

Aşkın En Olmaz Hali

Aşk yolunda kalifiye hayat işçisi gibiyim. Önüme konulan ekmekle doymaya çalışıyorum fakat her geçen gün açlığım daha da büyüyor.

Dinliyorsan …

Aslında bu bir beyinsel süreçti. Aşka itiraz etmeme neden olan bütün birikenler. Kendimi koşullandırmak suretiyle duygularıma set vuruyorum.Yüreğimde taşıdığım tüm anlamlara rağmen. Bir sitem başlıyor kime olduğunu bile bilmediğim.

Yüreğime haksızlık ediyorum. Benim için gereksinim olan her şeye istemiyorum diyorum. Farkındayım yüreğimi yeni yelkenlere açma zamanı çoktan geldi. Hayat tesadüfler toplamı diye mırıldanırken, biliyorum ki hayat aynanın yansıtmasıdır. Aşkı yaşamayı ve yaşlanmayı,gözlerimi aşkın gözlerine sürmeyi ne delice istiyorum. Fakat daha fazla denemek ve yanılmaktan korkuyorum. Zehir, zehrin panzehiri olmuyormuş kimi zaman. Yeniden doğmak istemiyorum.

Yaşamıyorum son zamanlarda sadece kendimi oynuyorum. Atan bir kalp yok, sadece beynimin hükmünde emirleri yerine getiren bir robot gibiyim. Ve dünyayı sığındığım dört duvardan, barınağım yalnızlığımdan yönetiyorum. Küçücük dünyamda en büyük benim. Fakat büyüklüğümü anlatacak kimsem yok.

Sesimi duyanlar oluyor, çığlıklarımı hissedenler. Kapılar yoklanıyor ‘ tık tık ‘ lar içinde. Ama duymak yok çünkü YOK lar. Nafile yine kaçmak istiyorum. Yine o en karanlık, yine o en köhne odalardan birine saklanmak. Dizginlemek tüm hayatsal fonksiyonlarımı. Ve dinlemek ayyuka çıkmış ama hala serzeniş etmesine izin verdiğim beynimdeki uğultuları.

Saklanarak tüm bildiğim gerçeklerden kaçmak.

Dipsiz kör kuyularda bir mum ışığıyla uçarı düşlerimi gerçekleştirmek istiyorum. Acı hoşuma gidiyor. Vazgeçilmez mezesi oluyor mucizevi yalnızlığımın. Boğazımda ki kördüğüme bir düğüm atılmasını beklemek bile saçma geliyor. Düğümler dokuzuncu boğumunda boğazımın.Göz yaşlarım düştüğü yere ferahlık verirken, içimi yaktığının terimsel anlamını duyumsuyorum. Bedenimde solukların titrediğine yoldaşlık ediyorum.

Kaybettiklerimin hesabını yapamam listesi bir düzineyi geçerken. Aşk,sevda, umut, gülmek, ağlamak,paylaşmak, nefes aldığımın farkına varmak, hissetmek,yürümek,yeniden öğrenmek, acı çekmek,mutlu olmak, eksik yanlarını tamamlamak, tam olmak, bütünleşmek, kabullenmek …

Tadilat olması gereken o kadar birikim yaptım yıllardır. Ustalar gelip dayandı kapıma ben yine kaçtım. Kaybettiğim duyguları kazanmak yorucu olacak biliyorum. Yalnızlığımın sınırında yaşamaya devam ederken aşkı yasaklıyorum. İliklerimdeki yalnızlıkla benim için en uzak olan şey, aşkın en imkansız halidir.

Aydın Gürz
Kayıt Tarihi : 8.11.2006 23:14:00
Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Yıldız Şiiri Değerlendir
Yorumunuz 5 dakika içinde sitede görüntülenecektir.
  • Sare Réve
    Sare Réve

    kendi dünyanı kurmuşsun acılardan ibaret sadece acı..acıya aşıksın ve de yalnızlığına bu öyle bir şey ki ne zaman hayatına birisi girmeye kalksa boğuluyorsun kaçışın bundan bundan küskünsün kendine belkide..isyanın dorukta kayıpların yüreğindeki yangın kokusunu artırıyor ve yinede sen her nereye gidersen git biliyorsun ki bu yanık kokusuyla asla mutlu olamayacaksın her yarın,her yarında bir dün aramaya devam edeceksin belkide...yeniden doğmak istememen... inan istesende bu mümkün değil zaten o yüzden şanslısın ve de ki ben melankoliyi seviyorsam acım bana huzur veriyor ve kalemime dansın en ketum rötuşlarını yaptırıyor... de ki bende sana aşığım de ki ben bir hiçim içinde herşeyi barındıran de ki bu benim ya da ben kimim?soruların bitmedikçe ki en çokta bunlar yorar insanı,belki sana yeni bir yol çizer ne dersin?kimbilir belki de...!hani demiş ya yazar 'suçtur umutsuzluğa kapılmak' bende diyorum ki en acı yanımızdan mahkum edilmişiz zaten,umudu çoktan kaybetmişiz bizim dünyamızı bizden iyi kim anlar buna ne kadar ihtiyacımız var bunu da bilmiyoruz ya..yazmaya devam herşeye rağmen,yüreğine sağlık.

    Cevap Yaz

TÜM YORUMLAR (1)

Aydın Gürz